Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Megane IV w podstawowej wersji Life


LeifErikson

Rekomendowane odpowiedzi

@Pitrek

 

powodzenia ze sprzedażą. :) w tym roku sprzedawałem 3 auta salonowe kupione jako nowe, bez bajerow byłoby to niewykonalne. Nawet Pani kupująca mojego captura pierwsze o co pytała to kamera cofania, czujniki przód i tył  i czy ma dobre światła. A była w wieku No.....już chyba emerytalnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo teraz golasy są brane tylko na Ubera lub do wypożyczalni.

Potem jest problem z odsprzedażą - bo nikt tego nie chce.

A handsfree jest bo w tym aucie nie ma innej możliwości - nie ma technologicznie przewidzianej stacyjki na klucz.

 

Różnica w wygłuszeni - np. maty na boczkach drzwi (takie jak w waciakach budowlanych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Zapytaj o wersję Business. Jest skórzana kierownica, podłokietnik, czujniki cofania, klima ręczna, wszystkie szyby elektryczne. Kupiłem w lutym 2020 rocznik 2019 - 63150 zł. Silnik 1.3 tce, 115KM. Dynamika ok, spalanie 5.5 do 6.5 na 100km, zależy od stylu jazdy. Wersja Life wygląda biednie, plastikowa kierownica za 60000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale brednie tu są wypisywane, że niby wersja wyposażenia nie ma wpływu na sprzedaż samochodu :rolleyes:

Wiadomo, że jak wsadziłeś, dajmy na to, 15k w dodatki typu kamera, lepsze światła, czujniki itp. to nie odzyskasz całości, ale zamiast sprzedać samochód za 50k jak większość na Otomoto spokojnie mogę sprzedać za +/- 60k swój egzemplarz, który ma 3 lata. 

Pamiętam jak swego czasu sprzedawałem bieda edyszyn Astrę H, pierwszy właściciel, ale w wyposażeniu jedynie kierownica i 4 koła. Weź to sprzedaj, mimo, że przebieg nawet nie 100k, a stan techniczny igła. "Panie tu nie ma komputera pokładowego, meh klima tylko manual? Nie ma tempomatu? Mogę dać 10k" :8_laughing:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za wszystkie opinie i informacje - już wiem na co zwracać uwagę. Nie spodziewałem się, że moje pytanie wywoła tyle emocji. :rolleyes: Ale to dobrze - widać, że każdy przywiązany do swojego wozu. <ok>

 

Jeśli chodzi o moje poszukiwania, to po zapoznaniu się z cenami używek stwierdziłem, że dla mnie taka opcja nie ma sensu i lepiej dołożyć parę groszy do czegoś ze stocku jakiegoś dealera, bo powoli pojawiają się coraz ciekawsze oferty. Do tego im bliżej końca roku, tym więcej wyprzedaży wjedzie, także może uda się znaleźć coś ciekawego. Co do wersji, to faktycznie poszukam czegoś bogatszego niż Life, choć na pewno jeszcze muszę na żywo sprawdzić wszystkie opcje. Na bajerach zupełnie mi nie zależy (jedyne co mi tak naprawdę potrzebne to BT i klima :)), ale ewentualne problemy przy odsprzedaży (nie chodzi tu nawet o kwotę, ale o atrakcyjność takiego egzemplarza na rynku wtórnym) są dla mnie jakimś argumentem. :) 

 

Koledze, który sprzedaje auto przez messengera i nie podsyła ani jednej fotki (bo "megane jak megane") również bardzo dziękuję, ale ja w taki sposób na pewno samochodu używanego nigdy nie kupię i cena naprawdę nie ma w tym przypadku znaczenia. :)

 

Z mojej strony temat zamknięty. Dzięki raz jeszcze i szerokości! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie przepadam za modelami typu "biedaedyszyn". Jednak daleki byłbym od stwierdzenia, że tego się sprzedać nie da. Nie dalej jak dwa miesiące temu mój ojciec sprzedawał Megane III w bliskiej podstawowej wersji. To chyba była właśnie wersja Life a z dodatków miał automatyczną klimę i kartę zamiast kluczyka (nie mylić z bezkluczykowym dostępem). Nie miał nawet felg aluminiowych tylko bazowe stalówki 15''. Samochód sprzedał się w jeden dzień za dobrą cenę. Przy tym o kilka tysięcy wyższą niż sprowadzane z Niemiec z oczywiście lepszym wyposażeniem. Wniosek - są różni klienci na rynku i ten wątek jest też tego dowodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LeifErikson, myślę, że jeżeli liczysz się z kosztami, to możesz pomyśleć o samochodzie używanym. Nawet zachęcam do diesla i nie dlatego, że na siłę forsuję to czym sam jeżdżę, ale to tania opcja w utrzymaniu jest. 3-latki wyhaczysz już niewiele ponad 30 000 zł np: https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-piekna-100-bezwypadkowa-ledy-nawigacja-super-stan-ID6DkFxa.html#b7dee21d2c  koło mnie prawie po sąsiedzku na Warszawskim Tarchominie też taka się sprzedała za podobne pieniądze. Może jak lubisz i umiesz się dobrze targować, to masz w miarę świeży, ładny samochód z dwójką z przodu w zakupie. Ryzyko w tej kwocie robi się także minimalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!