Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Skrętne xenony ksenony przestały skręcać


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Scenic iii 2009r xenon skrętny. Swiecły bardzo słabo albo jeszcze gorzej. Oddałem do regeneracji i pojawił się błąd świateł na desce i nie skręcają xenony. (wcześnie działały) Ręcznie można je przekręcić na bok to wrócą na wprost po odpeleniu samochodu ale nie ruszają sie na boki ani w czasie testu ani w czasie jazdy. Podmieniłem lampy od innego szczeniaka i z miejsca wszystko działa. Fachowiec od regeneracji umywa ręce (nie był tani) Komputer pokazuje brak komunikacji z lampami. Styki w lampach czyste, wysprajowane. Co nimi steruje? Czytałem na forum VW że przetwornice (te same są w Passacie B6)

Macie pomysł co padło? I czemu salej słabo świecą? I czy są wydajniejsze soczewki. Z góry dziękuję

Bogdan

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz czy jak odpalisz auto to robia zeza tzn pierw na boki pozniej do przodu i znow na boki rozkladajac siwatło , jezeli nie to pierwszze co zrob to ilosc powietrza w kołach nie wiem jak w megi ale w lali 3 jest tak ze jak bedzie roznica 0.2 bara na osiach to nie dzialaja poziomowania siwateł, jak to nie pomoze to zobacz czy dodajac gazu drgaja soczewki najlepej stanac przy scianie i zerknac czy odblask swiatla sie trzesie moze rzeczywisciek po zabiegu napylenia lamp ktos pomylil soczewki i nie masz podwieszanych tzn skretnych tylko na sztywno jak soczewka dla h7

 

:lapka:

Regulamin forum się kłania. pkt. 5 :!: - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Napisałem że po skręceniu ich fizycznie ręką na bok-wracają po odpaleniu auta (test systemów "robienie zeza") do pozycji na wprost. Poruszają się tylko góra-dół.

Po podmiance na inne z innego auta (znajomy warsztat miał wyjęte ze sprawnego) wszystko działa.

Co do słabego świecenia to podobno mają kiepskie soczewki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem scenikiem z takimi lampami, miał przejechane ok 65tys km i szczerze mogę napisać, że świecą rewelacyjnie. Pod warunkiem, że są w pełni sprawne.

Być może nie są prawidłowo złożone, może w lampie coś nie zostało podłączone i dlatego masz problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, może coś nie podłączył, tylko co, co odpowiada za ich "skrętność"?

Żarniki mam z tej aukcji https://archiwum.allegro.pl/oferta/2x-zarowka-ksenon-xenon-d1s-55w-sukioto-60-krk-i7818951875.html

Nie mogę wstawić zdjęć

Wystąpił błąd podczas przetwarzania przesłanego pliku. -200

 

20201014_200547.jpg  20201014_200607.jpg  20201014_200623.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tej firmy ,ale zdarza się że marne palniki robią problemy, do tego te z linka są opisane jako 55W, a chyba powinny być 35W ,także może przetwornica nie wyrabiać.Proponuje przetestować z innym palnikiem ,najlepiej markowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!