Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

błąd "Monitor katalizatora Bank 1" Car Scanner


n1x0n

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zakupiłem ostatnio interfejs iCar Pro oraz apke CarScanner. Jest w niej funkcja Monitorowania ECU które pokazuje błąd jak w załączniku - Monitor katalizator Bank 1 MID$21 wartość 658. Czy błąd ten może oznaczać uszkodzoną lambde za katalizatorem? W ECU czysto, żadnych aktualnych błędów.

carscanner.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
W dniu 17.10.2020 o 12:46, jabrze napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: <czerwona> - Prezes 

Witam, późno ale rozwieję swoje i kolegi wątpliwości. Jednak program Car Scanner nie jest tak do niczego i jednak rozumie parametry Renaty (Torque zresztą też). Z mojego pierwszego postu wdać że było coś jest nie tak z katalizatorem albo drugą lambdą. Kupiłem ostatnio dwa preparaty z Liqui Moly do czyszczenia kata (numery produktu 8931 oraz 7110) Ten drugi wlewa się do baku. Z pierwszym jest więcej zabawy bo trzeba go rozpylać w dolocie (najlepiej na przepustnice, obroty 2-3tys). Po takim zabiegu parametry wyglądają tak jak na screenie wiec chyba sukces ale zobaczymy po kilku dłuższych trasach. pozdrawiam

Screenshot_20210714-174724.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam wątpliwości. Ten program jest zamiast, chociażby patrząc na interpretację błędów dla Renault, ale każdy ma swój wybór. Mam go w smartfonie i na szybko mogę pomóc każdemu w drodze, co zresztą czynię. Tak jak prędzej napisałem do romba używam pyclipa - warunek, że musi być dobry Elm, ale ten jest również wymagalny do współczesnych Japończyków.

Cieszę się, że sobie sam poradziłeś ze swoim tematem oby skutecznie i na długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam. Od niedawna mam podobny problem. Pojawiająca się po 3 uruchomieniach lampka "check engine" z błedem P0420. Brak jakichkolwiek innych objawów. 

Podobnie jak na początku tego tematu sprawdziłem wyniki testów i wartość "monitor katalizatora bank 1" u mnie wynosiła 10-11. (nie wiem jaka to jednostka). Po użyciu preparatu do czyszczenia katalizatorów LM7110 wartość spadła do ok 5-6. 

Jaka jest wymagana wartość aby sterownik "zaliczył" test? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, simonic napisał(a):

Pojawiająca się po 3 uruchomieniach lampka "check engine" z błedem P0420.

Brak jakichkolwiek innych objawów. 

Błąd P0420

   – zdolność katalizatora do usuwania szkodliwych składników;

          - poniżej wymaganej wartości

          - katalizator nie działa prawidłowo,

Może sugerować ;

  - uszkodzenie wkładu katalitycznego,

  - nieszczelności układu wydechowego; np.; łącznika elastycznego przed katalizatorem,

  - awarię;

        - sond lambda, wtryskiwaczy paliwa, termostatu, czujnika temperatury płynu chłodzącego silnika,

  - świece zapłonowe, cewki - do kontroli,

  - niewłaściwy kąt wyprzedzenia zapłonu,

  - brudny filtr powietrza,

  - syfiaste paliwo,

  - spalanie oleju silnikowego

  - elektrozawór kzfr uszkodzony,

Należy podpiąć clipa  - aby dowiedzieć się więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!