Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II ph II 2.0T Sprężyny zawieszenia


szymekwt19i

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć 

 

Zastanawiam się na wymianą sprężyn zawieszenia w mojej megane na eibach. Głównie chodzi mi o utwardzenie zawieszenia. 

Czy zestaw prokit występuje tylko na -30 mm?

W aucie mam i gaz i haka i jak coś jeszcze wrzucę w bagażnik to dupa siada. Chciałbym trochę auto obniżyć i zrobić twardsze z tyłu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio wymieniałem w HB sprężyny i amortyzatory. Jeżeli nie zależy Tobie na obniżeniu a na utwardzeniu to wystarczy założyć nowe sprężyny i amorki. Ja założyłem sprężyny Lesjofors do HB 5D i amortyzatory TRW JGT1114T. Stoi o 2 cm wyżej (mam butlę) i jest bardzo sztywny - nie buja jak wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba wzmocnionych aby był sztywniejszy. Moje nowe i stare sprężyny, długość swobodna była identyczna. Sprężyny zużywają się jak wszystko inne. Stają się coraz bardziej elastyczne, bardziej rezonują dodatkowo zużywając już wyeksploatowane amortyzatory na naszych drogach.

Jeśli chcesz aby jeszcze wyżej stał: można spróbować założyć od kombi (są dluzsze), ale amortyzatory JGT1114t mogą być za krótkie - wtedy trzeba by kupić też od kombi. 

Ja ze swojego wyboru jest bardzo zadowolony, zwłaszcza że części nie są drogie a przód już wcześniej zrobiłem. Teraz czuję się jak bym jeździł nowym autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 19.10.2020 o 23:07, szymekwt19i napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.6, 5.9 - Prezes 

Ja miałem te sprężyny na stockowych bisteinach niestety podobno rozwalają poduszkę amortyzatora przynajmniej u mnie tak było że pomimo wstawienia całego nowego zawiasu musiałem wrócić do seryjnych.. co prawda robili to mechanicy więc napewno coś zrobili źle i to przez to. Niedługo zabieram się za to sam bo sprężynki leżą w garażu. Co do jazdy na nich SUPER! przy całej reszcie seryjnej lecz nowej bajka sztywny w zakrętach ale na dołach czy nierównościach wszystko komfortowo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!