Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przeróbka świateł H7 soczewki na xenon


Rekomendowane odpowiedzi

Witam z racji tego że światełka słabo świecą mam zamiar założyć w soczewki Xenon. Moje pytanie dotyczy tego czy  kable i przetwornice da się włożyć do lampy czy muszą być na zewnątrz? Bo wtedy trzeba wiercić dziury w zaślepka h lamp i uszczelniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz wypalone odbłyśniki i taka rzeźba na niewiele się zda.Wyjmij soczewkę i wyślij do napylenia odbłyśnik, możesz wysłać całą soczewkę poradzą sobie, niedawno było 90zł od sztuki,a światła świecą jak w nowym aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krzychu73 nie jest to takie łatwe (może kwestia dokładnego modelu lampy). Jak byłem u forumowego kolegi @peugeot206.88 na regeneracji odbłyśników to aby wyjąć odbłyśnik to trzeba albo rozkleić lampę, albo rozciąć plastik i później go pospawać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robiłem w m2, regenerowałem odbłyśniki w ksenonach w a6 i soczewki wyszły tyłem,także było bez problemu ale możesz mi wierzyć że jeśli założysz żarniki ksenonowe do wypalonej soczewki to nic nie da.Jeśli w m2 nie wychodzi tyłem to albo rozklejasz lampę albo kupujesz nowe lampy inne wyjścia to wyrzucenie kasy.Lampę możesz rozkleić za pomocą opalarki szpachelek lub śrubokrętów i jak robiłem to 1 raz to zajeło mi godzinkę ze sklejeniem.Trzeba mieć masę butylenową do sklejenia, dostępna w tubie albo z metra.

Edytowane przez krzychu73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też polecam regenerację a nie zamianę na xenon. Jeżeli odbłyśnik jest wypalony to tylko regeneracja bo światło nie ma się gdzie odbijać światło. U mnie po środku snopu światła była czarna dziura. Pobocze było dobrze doświetlone, kilka metrów przed pojazdem również, ale odległość 80-100 m to czarna dziura.

Firmy zajmujące się tym rozcinają obudowę od tyłu i wyciągają całą soczewkę. Po wymianie odbłyśników spawają obudowę lampy.

Podobno xenony szybciej wypalają odbłyśniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, znalazłem zdjęcie.

Po lewej wypalona soczewka, a po prawej po regeneracji (chromowaniu).

20190517_085812.thumb.jpg.9204c0e85d5d36f9e1e56b06aff52885.jpg

Nie zdążyłem przetestować w trakcie jazdy, ale na postoju była spora różnica. :) 

Tak wyglądała soczewka mimo, że auto jeździło głównie na dziennych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy zajrzałem do tych wspaniałych świateł i dałem dupy jak zmieniałem żarówkę założyłem ją blaszką w dół zamiast 45 stopni od dołu. Teraz zdjąłem koło przyjrzałem się i jest ok . Tak że dziękuję za zainteresowanie tematem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!