Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ccard not detected - przyczyna


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Megane 2 2003r card no detected.

Sposoby z Internetu z podkładaniem, podklejaniem nic nie dają.

Czy można jakoś sprawdzić czy to karta czy czytnik? Do tej pory z karta nie było problemów. Mam tylko jedną. Z moich obserwacji czytnik nie blokował karty, tzn można ja było wyjąć po zapaleniu, nie wiem czy coś ma do rzeczy.

Karta ma 3 przyciski ale handsfree nie działało.

Mam interfejs diagnostyczny autocom.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, miszczu1983 napisał:

Z moich obserwacji czytnik nie blokował karty, tzn można ja bylo wyjąć po zapaleniu, nie wiem czy coś ma do rzeczy.

Nie ma nic do rzeczy, jedynie przy gaszeniu silnika miałbyś komunikat o sprawdzenie czy karta jest obecna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie Laguna II, że po ilości przycisków rozpoznawało się wersję. Wszystkie MII i Scenic II mają trzy przyciski niezależnie od tego czy jest hf czy nie. Rodzaj karty można rozpoznać po rodzaju płytki w karcie. 

W MII czytnik nie blokuje karty, nie ma w nim elementów mechanicznych.

Jeżeli cewka nie jest oberwana to może problem jest w zasilaniu karty - urwana blaszka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mi chodzi czy można jakoś na szybko określić czy to karta czy czytnik?

Czy rozcinac kartę w ciemno? 

Karta rozebralem.

Wygląda że przyczyną jest w karcie, całkowicie odlutowana cewka...

Niestety cewka jest uszkodzona jak na zdjęciu, zagiete zwoje, chyba ja uszkodzilem przy rozbjeraniu...

Prsylutowalem i dalej nie działa.. da się to dokupić czy to jest programowane do auta?

20201122_202737.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Oczywiście, że można sprawdzić czy karta czy czytnik. Co więcej - to na pewno karta, bo te czytniki się nie psują. 

Niemniej kartę testuję się czytnikami do transponderów. Sprawa jest szybko jasna jeżeli w fachowych rękach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Ccard not detected - przyczyna

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!