Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaki olej ?


www.gom.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam informacji na temat zalecanego oleju przez Renault do silnika 1,9dci i znaleść pełnej informacji nie mogę. Czy ktoś ma dokładne parametry jakie powinien spełniać taki olej ?

Umówiłem się w ASO na przegląd - w związku z kosmicznymi cenami części w moim ASO wszystkie kupiłem już w internecie. W ASO zapytałem się jaki zamiar mają wlać mi olej i za ile. Dotychczas miałem ELFa Excellium LDX 5W40, teraz powiedzieli że leją do tych silników Excellium FullTech 0W30 i chcą za niego 300,-(5l). Mogę więc kupić ten olej za 150-200,- w dowolnym sklepie, ale zastanowił mnie zapis w instrukcji, który także znalazłem na stronach Castrola:

"Zalecenia dla silników Diesla, od stycznia 2001 ( z wyjątkiem Laguna II, Espace IV, Vel Satis): B4A3,

powyżej -30°C, 0W-40; powyżej -25°C, 5W-40/5W-50; powyżej -20°C, 10W-40/10W-50.

Uwaga: W żadnym wypadku nie wolno stosować lepkości 0W-30/5W-30/10W-30/20W-40/20W-50. Laguna II, Espace IV, Vel Satis: zalecany jest wyłącznie B4A3 5W-40"

 

No więc jak z tym jest dlaczego lepkość xW30 jest nie dobra dla tych silników a dla Megane jest ok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

witam, czeka mnie wymiana oleju w silniku. Czytałem kiedyś o płukaniu silnika przed każdą wymianą oleju. Do tej pory nigdy tego nie stosowałem (jeździłem samochodami ze sporymi przebiegami ponad 200 000 km i miały lekkie wycieki, więc sobie darowałem płukanie). Aktualnie mam Scenica z silnikiem 1,9 dTi 100KM z przebiegiem 141500 km. Olej w silniku ELF 5W40. Wszystkich, którzy stosowali taki zabieg proszę o swoje odczucia po płukaniu silnika. Czy warto coś takiego robić?

 

pozdrawiam **s*e**v**e*r**

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, czytałem ten temat: JAKI OLEJ WLAĆ? Ile ludków tyle opinii! Jedno wiem, że płukania silnika przy obecnym oleju syntetyku nie muszę stosować. Pytanie tylko czy przebieg 141500 km pozwala na zalanie silnika takim samym jak do tej pory olejem ELF 5W40 (syntetyk) czy może przejść już na półsyntetyk? Z drugiej strony: czy jeżeli zostanę przy syntetyku i mój roczny przebieg wyniesie (tak było do tej pory) ok. 17000 km, to czy będę zmuszony wymienić olej raz do roku?

 

pozdrawiam **s*e**v**e*r**

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko czy przebieg 141500 km pozwala na zalanie silnika takim samym jak do tej pory olejem ELF 5W40 (syntetyk) czy może przejść już na półsyntetyk?

 

Osobiście w dalszym ciągu jeżdziłbym na syntetyku. Są to najlepsze obecnie oleje. Przebieg Twojego auta to dopiero około 20-25% jego możliwości, więc naprawde nie ma potrzeby zmieniać oleju na inny.

 

 

to czy będę zmuszony wymienić olej raz do roku?

 

 

Olej w silniku powinno sie wymieniać zgodnie z zalecanym przebiegiem, lub min raz w roku nawet jezeli przejedziesz tylko 10km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja naprzykład wymieniam oleo co miesiąc. a leje elf sporti mineral.

I uwarzam ze wymiana musi byś co 10 - 12 tyś km.

 

I tyle przejeżdzasz co miesiąc? czyli codziennie, łącznie z niedzielą po 300-400km?

Marna prowokacja....

 

[Kolejny już raz proszę o nie cytowanie postu 1:1 jak odpowiadasz bezpośrednio pod nim ! - Prezes]

 

[janksz wybacz... ale czy Ty na prawde nie mozesz zaczac zwracac uwagi na to na co Ci juz nie raz zwracano uwage? DrNO]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno wiem, że płukania silnika przy obecnym oleju syntetyku nie muszę stosować. Pytanie tylko czy przebieg 141500 km pozwala na zalanie silnika takim samym jak do tej pory olejem ELF 5W40

 

jeżeli auto "nie bierze" oleju to nic nie stoi na przeszkodzie (po za finansową) a nawet ja zalecałbym stosowania tego oleju o ile fundusze pozwolą jak najdłużej to będzie możliwe. Ten olej przy podanym przebiegu możesz przeciągnąć do co 15 000km ale nie żadziej niż raz na rok nawet jak przebieg będzie mniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!