Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Różne et opon w renault megane II


Bartson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pewien problem. Kupiłem Renault Megane II, 2003r, 88kW, 120KM na oponach letnich (alusy). Zamówiłem opony pod moje auto (wymiary takie jak na letnich). Z tego co wyczytałem w tym aucie są opony z ET43. Dostałem 4 opony z ET43, pojechałem na wulkanizacje. Z tyłu podeszły i pasują, z przodu nie pasowały (felga nachodziła na zacisk i koła się nie obracały). Na przednim alusie wyczytałem, że jest tam ET36. Zakupiłem 2 felgi stalowe ET36. W wulkanizacji  po założeniu tych opon, znowu to samo. Felga nachodzi na zacisk i koła się nie obracają. I tu moje pytanie jakie jest rozwiązanie tego problemu? Czemu mając felgi stalowe z tym samym ET co na założonych wcześniej alusach, nie pasują one? Będę wdzięczny za każdą pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolei bo nie łapię o co chodzi. Ustalmy co i jak.

ET to parametr felg nie opon. Standardowe ET dla Megane II to ET49 nawet jak założysz mniejsze ET to bedzie pasować bo felga wysuwa się na zewnątrz.

W tej wulkanizacji nie powiedzieli Ci co jest nie tak?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście zbyt chaotycznie to napisałem. Więc jeszcze raz. Kupiłem Renault Megane II jakoś w październiku. Wiadomo zima, potrzebne opony zimowe. W aucie były założone alufelgi. Ja kupiłem 4 felgi stalowe z oponami zimowymi i tu poprawka 195/65 R15 nie 185/65, zamówione do modelu mojego auta (u prywatnego sprzedawcy). Te felgi (4) stalowe miały et43 więc pojechałem z nimi do wulkanizacji żeby zmienili. Tylnie koła elegancko udało się zmienić. Przy zmianie przednich kiedy dokręcili śruby okazało się że felga dociska do zacisku (czy coś takiego, nie znam się za bardzo) i koła się blokują. Wtedy na wulkanizacji dowiedziałem się tyle co nic. Pojechałem do tego prywaciarza u niego zdjęliśmy alusy z przodu (z tyłu zostały stalowe) i okazało się że na tylnich oponach felga ma et43 a na przednich et36 co raczej jest dziwne i rzadko spotykane. Więc ten Pan szukał felg stalowych z et36 na ten przód. Znalazł, przyjechałem, założyliśmy jedną felgę z oponą i to samo. Felga dociska zacisk i koło się nie obraca. I tu moje pytanie czemu tak jest? ET zgadza się z tymi z alufelg a koła dalej się blokują po założeniu. Jaka jest przyczyna? Czy to może kwestia kształtu felgi? Tego żłobienia na środku? Jakieś rozwiązania? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Bartson może tak być że Twoja meganka ma większe tarcze , inne zaciski(fabrycznie lub nie) i nie założysz kół na felgach 15", chyba że zastosujesz dystanse, ale nie wiadomo czy wtedy koła nie będą wystawać poza obrys auta.Doczytałem że masz 120km,czyli 1.9 to by się zgadzało,  felga minimum 16", przynajmniej w szczeniaku drugim tak było .

Edytowane przez krzychu73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzychu73

Ale alusy które były założone też były 15''. Możliwe że stalówka 15'' by nie pasowała a alus tak? Fabrycznie wątpię że były by robione takie auta że z przodu inaczej a z tyłu inaczej. Co zauważyłem że na alusie od wewnętrzej strony na środku jest taki krzyż wysunięty w stronę auta po założeniu. Myślę też że ten prywaciarz u którego kupowałem opony i z którym badałem problem zauważyłby że tarcze bądź zaciski różnią się czymś od tych z tyłu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Lagunie 2 miałem przypadek że kupiłem całe koła od innej L2 i przy zakładaniu okazało się że są za małe i zacisk się nie mieści. Okazało się że 1.9 dCi wychodzilo też w wersji 105km a nie tylko 120km i w wersji 105km były mniejsze hamulce. Więc jak chciałem założyć do 1.8Pb to nie pasowalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bartson napisał:

Co zauważyłem że na alusie od wewnętrzej strony na środku jest taki krzyż wysunięty w stronę auta po założeniu

 

47 minut temu, Bartson napisał:

A co z kwestią kształtu felgi? Żłobienia na środku bo przypomniałem sobie ze ten prywaciarz od opon coś o tym wspominał? Ma to jakieś znaczenie? 

Możesz wrzucić zdjęcie, bo wygląda na to że felgi Alu mają jakieś modyfikacje i dlatego pasują.

To co na pewno pomoże to przejście na felgi 16", jeżeli masz oczywiście możliwość zwrotu opon i felg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KDKJ

Te same śruby. 

 

Lionel2000

Podeślę jutro. Też mnie to zastanawiało czemu na feldze od środka jest taki krzyż (znak plus tak jakby) niby ten Pan od opon mówił że to nic znaczącego ale nie do końca chce mi się wierzyć. Dowiem się o tą wymianę może na 16''. Narazie mam info ze ten Pan będzie szukał 15'' żeby pasowała ale jak się nie uda to podrzuce mu pomysł z felgami 16'' najwyżej dopłacę i tyle

 

halas2

Rozumiem. Tylko że kiedy ten Pan zamawiał te felgi z oponami wymiary brał z takiej książki gdzie miał rozpisane wymiary do każdego typu silnika, mocy auta etc. Więc myślę że to nie dlatego że felgi były brane od auta z innym silnikiem czy mocą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!