Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Działającą nawigacja / ekran - po zamknięciu auta


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ktoś orientuje się co mogło się stać że nawigacja po zamknięciu auta dalej pracuje? Przez to rozładował mi się dziś akumulator do 0. Wcześniej czegoś takiego nie było. Czy przez ściągnięcie klemy z akumulatora wprowadziły się jakieś inne fabryczne ustawienia, które powodują że nawigacja jest ciągle włączona? 

Edytowane przez henek14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • henek14 zmienił(a) tytuł na Działającą nawigacja / ekran - po zamknięciu auta

Tak wyłącza się licznik i radio - przestaje grać tak jak było przedtem. Natomiast teraz ekran gdzie wyświetla się nawigacja wciąż się świeci i można sterować nawigacja normalnie ALE RADIEM JUŻ NIE, dodatkowo widoczne wszystkie informacje co powinny być na ekranie. 

W ostatnim czasie były wymieniane drzwi kierowcy oraz pasażera lewy tyl, odkręcana antena na dachu i ściągana podsufitka, dodatkowo kilka razy rozładowany akumulator i auto trochę nie jeździło 

Edytowane przez henek14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to ma znaczenie, ale moduł od szyb z drzwi kierowcy został przełożony ze starych drzwi?

Próbowałeś przywrócić ustawienia fabryczne w nawigacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, silnik od podnoszenia został przełożony ze starych drzwi do nowych. Tak - robiłem przywrócenie ustawień fabrycznych. Sprawdzałem również bezpiecznik - wygląda na prawidłowy, jak wyciągnąłem - ekran zgasł ale wtedy nie działa też radio 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może reprog by pomógł, można go zrobić clipem.

W takich tematach specjalistami są Cinas, Qbak czy ebt25, może oni pomogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, napisze. Może ktoś jeszcze jakieś miałby pomysły? Mogło by się tak stać przez dostanie się trochę wody do joysticka? 

 

Ekran gaśnie po odłączeniu kostki od radia, gdy podłączę kostkę spowrotem do radia - wyświetla się napis "renault tom tom" a później wyświetla godzinę i temperaturę zewnątrz nawet gdy zamknę auto. Gdy odpalę silnik, nawigacja się włącza, gdy zgaszę silnik i zamknę auto dalej jest włączona. I tak w kółko... 

Może byłby ktoś z podkarpackiego kto użyczyłby swoje radio na próbę podmianki lub ekranu by wyeliminować tą ewentualność? 

 

A więc finał sprawy. Doszedłem do tego że jest to wina radia. Odpinając joystick, bic - który był za licznikiem, nie dawało nic skutku. Odpinając dopiero radio od kostki gasł ekran z nawigacją. Radio okazało się być zalane wodą, jakimś cudem się dostała woda na płytę i była rdza. Naprawa nic nie pomogła. Finalnie kupiłem radio takie jak było w moim przypadku - z dwoma wejściami antenowymi, gra i działa jak wcześniej. Temat rozwiązany 

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.12 :!: - aniewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!