Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane 3 1.4 TCe wypadanie zapłonów na zimnym silniku


Slawekg83

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o czujnika spalania sutkowego, został wymieniony i dokręcony właściwym momentem, świece były założone nowe oryginalne,a teraz na wszelki wypadek zmienione na NGK ale dalej tak samo, jeśli chodzi o korekty to nie powiem, auto stoi teraz u dobrego elektronika który zajmuje się francuzami, więc gdyby był problem z nimi pewnie by zauważył.

Na ten moment zamówiłem  sterownik silnika i będą go przekładać wiec zobaczymy jaki będzie efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 28.04.2021 o 18:28, Slawekg83 napisał:

Wszystkie te czynnosci zostały już wykonane i nik nie widzi problemu w tym co opisałeś ale dziękuję za podpowiedzi, szarpanie i gaśniecie ma związek z wypadaniem zapłonów w tym przypadku a nie z płynem, myślę nad wymianą sterownika bo może tu tkwi problem 

Czy problem został rozwiązany? Zaczyna się u mnie to samo dziac! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Andrzej-2010 napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - aniewa

Płyn nie ubywa, wypadanie zapłonu na wszystkich cylindrach przy lekkim rozgrzaniu można błędy usunąć! Na zimnym nieda się usunąć błędu. Auto wydaje mi się że pracuje normalnie czasami szarpnie na zimnym ale to może być spowodowane dziurawym zaworem od regulacji ciśnienia przy turnibie który muszę wymienić. Przebieg około 170tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dzień dobry,

Mam ubytek plynu chłodniczego, rozrząd wymieniany 20k km temu, obecny przebieg 206k km.

Dodam,że rozrząd wymieniony profilaktycznie, nie było objawów. 

Obecnie wycieków brak. Spalanie stukowe w załączonym zdjęciu. 

Screenshot_20230412_201614_PyClip.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Wiem, że to stary temat, ale mam pytanie czy udało ci się naprawić.  Mam identyczny problem i już brak mi sił pieniędzy i mechanicy się kończą.

Edytowane przez aniewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!