Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jazda na autostradzie po 400km wyskoczyly komunikaty

Awaria silnika

Sprawdź pompowtryski  

Po zresetowaniu (wyciągnięcie karty) dalsza jazda 400km bez problemów.Podlaczylem do clipa pokazał te zapisane błedy,ale wszystko działa normalnie.Nie szarpie ,nie dymi,nie traci mocy,odpala normalnie, parametry wszystkie ok Ktos wie w czym problem czy ten typ tak ma

 

:lapka:
REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.6, 5.7 :!: - Prezes

 

IMG_20210514_162131.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd Ci się tam "pompowtryski" wzięły ? :)
Przepisz/przekopiuj opis błędów + jakim interfejsem były odczytane, bo
- zaczął bym od błędu prawdopodobnie związanego z czujnikiem położenia pedału sprzęgła (i powiązanym z nim komunikatem o wyłączeniu tempomatu/ogranicznika) - bo jeśli istnieje, może zagrażać bezpieczństwu uzytkowania samochodu (np. potencjalna możoliwość uruchomienia silnika na biegu)
- sam komunikat o błędach sterowania wtryskiwaczami może dotyczyć chwilowych przerw np. na wtyczkach przewodów wtryskiwaczy - i poszukał bym przyczyny jeśli się on powtórzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiem jakim interfejsem było to odczytane.Podjechalem tylko wyczytać ,co jest grane.od pory wystąpienia tych błędów zrobiłem już 600km i spokój . Przede mną następne 2000tys km i mam obawy czy coś nie walnie po drodze.

Rozumiem że te wtyczki można wymienić czy można czyścić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Df029 błąd obwodu wtryskiwacza numer 4, zazwyczaj jest to foch komputera. U mnie pojawia się raz na 25 kkm bez żadnych skutków ubocznych. Zgasić silnik, ponownie uruchomić i ewentualnie skasować błąd. Jeżeli ten błąd zacznie pojawiać się stosunkowo często to tylko wymiana sterownika silnika tak jak pisze @omega.

DF1012 to skutek pierwszego błędu standard bez znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Decanab0l napisał:

Przede mną następne 2000tys km i mam obawy czy coś nie walnie po drodze.

Jeśli masz do przejechania 2000tys km (czyli 2 000 000 km) to lepiej to sprawdź 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na 1.5 dCi ,błędy
  • 1 rok później...

Dzień dobry wszystkim, mam pytanie odnośnie wtryskiwaczy w moim 1.5dCi (Megane III 110KM  2011)

Jak sobie poradzić z błędami?

1  - DTC020341 (DF028) OBWÓD STEROWANIA WTRYSKIWACZEM: CYLINDER 3         4.DEF  OBECNY    
2  - DTC1525F3 (DF1012) ZGODNOŚĆ INF. MULTIPL. DLA REG./OGR. PRĘDK.        DEF    OBECNY   
Wymiana wtryskiwacza na nowy nie pomaga

Zamiana miejscami nie pomaga

1/ Czy wymieniać komputer na nowy ( wydatek około 1 tys. zł i brak pewności że to pomoże)

2/ Czy może wymieniać wiązkę przewodów, też chyba małe szanse że to pomoże

Prośba do wtajemniczonych w temat o pomoc.

Dodam jeszcze że na razie nie obserwuję  problemów z praca silnika.

Niemniej boję się że na trasie będzie awaria.

Edytowane przez jmalos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Błędy - 1.5 dCi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!