Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Markowe wytrzymują do 100.000 km, tanie zamienniki nawet 10x krócej

Nie jest to do końca prawdą.

Sam osobiście kupiłem tarcze Optimal, zrobiłem jakieś 50 kkm, w tej chwili wycieram drugi komplet klocków. Nic nie bije, nic nie trzęsie, przy hamowaniu czy przy większych prędkościach.

Czytając forum zastanawiam się z czego wynika fakt, że niektórzy z kolegów potrafią zajeździć nowiutkie, markowe tarcze po kilku tysiącach km :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając forum zastanawiam się z czego wynika fakt, że niektórzy z kolegów potrafią zajeździć nowiutkie, markowe tarcze po kilku tysiącach km

Najczęściej złe dotarcie tarcz zaraz po zamontowaniu,

a także bardzo agresywna jazda często bez chłodzenia hamulców pod koniec,

czasem zbyt silne obciążenie przodu przez niehamujący tył.

Przy bardzo spokojnej jeździe często nawet tanie wytrzymują sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w Scenicu zmieniłem oryginalne tarcze dopiero przy 180tys km. Tarcze były w międzyczasie toczone przy okazji wymiany klocków. Na pewno były od nowości w aucie. W tym samym czasie wymieniałem tarcze w coupecie, też ok 180tys km, ale czy te jeździły od nowości to nie wiem, raczej nie.

Do Scenica kupiłem zwykłe mikody wentylowane, do coupety mikody wentylowane, nawiercane i nacinane. Zrobione ok 2000km, z czego pierwszy 1000 to tylko muskanie hamulca, później już normalny miejski hardkor. Spisują się świetnie, jestem zadowolony. Do tych tarcz wziąłem klocki fomar. Zużycie tarcz jak na razie równiutkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Może któryś z Was wymieniał tarcze w megance I ph II 1.4 8v ?? Szykuję się do wymiany hamulców z przodu i nie wiem jaką średnice mają tarcze. Na pewno są wentylowane, ale nie wiem czy 238 mm czy 259.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na jutro szykuję się do wymiany tarcz i klocków w sceniolu starszym.

Zestaw STEINHOF-a już czeka od wczoraj na wolne auto, czas i pogodę.

http://[ciach]klep.steinhof.pl/index.php?products=product&prod_id=492

http://[ciach]klep.steinhof.pl/index.php?products=product&prod_id=279

Przez sklep z Łodzi i Allegro, 200zł za komplet z przesyłką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem zmieniane tarcze i klocki parę dni temu. Prosiłem mechanika, żeby znalazł coś w miarę taniego, ale żeby jakoś działało. Polecił mi i klocki i tarcze firmy bodajże Racer, powiedział, że sam na nich jeździ, zakłada ludziom i jeszcze nikt nie narzekał. Po wymianie wszystko ok, nic nie piszczy, wszystko hamuje ok, tylko, że podczas hamowania nie jest ono "równomierne". Tak jakby jakimś miejscu klocek bardziej dotykał tarczy.

 

Przejechałem, co prawda na nich dopiero nie całe 200 km, ale trochę mnie to zaczęło zastanawiać od czego tak się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z tym linkiem od Gojgena to tarcze tam pokazane o śr 262 pasują do scenica 1,6 16V takiego jak mój

A zgodnie z tym co ktoś pisał wczesniej 1,6 i mocniejsze silniki powinny miec tarcze 280

To jak to jest weż Przemo sie wypowiedz jak możesz

Były 262 w 1,6 montowane -musze zmienic tarcze bo mi biją a nie wiem zaufac rozmiarom z katalogu czy zwalać koła i mierzyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak to jest weż Przemo sie wypowiedz jak możesz

Ale co mam się wypowiadać :)

Ja mam tarcze o takich wymiarach

tarczehamulcowe.jpg

Przed kupnem w celu 100% upewnienia się, zrzuciłem koło i zmierzyłem średnicę tarcz. Oryginalnie były fi 280 mm to takie kupiłem i już.

Uwaga w pozycji B ma być 24 mm a nie 240 mm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed kupnem w celu 100% upewnienia się, zrzuciłem koło i zmierzyłem średnicę tarcz.

 

Podziękował Przemo -ja też tak zrobię bo te katalogi i rysuneczki chyba coś zaciemniają -lepiej miec pewnośc niż załatwiać wymiane na właściwe.

Pozdro Flat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!