Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brak regulacji świateł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z regulacją świateł za pomocą potencjometru w kabinie. 

Patrząc od przodu auta lewe światło stoi w miejscu.

Prawe światło reaguje tylko gdy potencjometr przekręce na 1 lub 2, na 3 i 4 światło stoi w miejscu.

Pomoże ktoś co mógłbym sprawdzić w pierwszej kolejności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napięcie mam na obu kostkach. Może mi ktoś powiedzieć jak wyciągnąć i później włożyć ten silniczek bez demontowania całego klosza?

 

Na obu silniczkach działa regulacja śrubokrętem. Jeżeli nie działa regulacja za pomocą potencjometru to znaczy że silniczki do wymiany? Bo wnioskuję że skoro działa regulacja śrubokrętem to znaczy że silniczki nie spadły z tych cięgien, dobrze rozumuje? Napięcie mam na obu kostkach. Może mi ktoś powiedzieć jak wyciągnąć i później włożyć ten silniczek bez demontowania całego klosza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulacja śrubokrętem jest ograniczeniem lub wydłużeniem pełnego zakresu. Ustawienie robimy dla zera.  Żeby zdemontować regulator należy go obrócić o kąt ok 30 stopni. Później przyciska w dół, żeby kulka cięgna wyskoczyła do góry i mamy uwolniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno być żadnych problemów. Zakładamy na wysuniętej kulce. Miejsce jabłuszka do kulki wyczujesz wkładając regulator przed przekręceniem. Później tylko dociśnięcie do zaskoku. Reflektor samoczynne spada w dół, a wtedy drogą cięgna jest najkrótsza. Nic Ci nie ucieknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W regulatorze jest kulka a do odblasku przymocowane jest cięgno, tak to rozumiem. Myślałem po prostu że demontując żarówki zobaczę gdzieś to cięgno gdyby trzeba było je jakoś przytrzymać.

 

Powiedz mi jeżeli wiesz, dlaczego jedna lampa porusza się tylko na 1 i 2? Na 3 i 4 stoi w miejscu. Silniczek do wymiany? Druga lampa w ogóle się nie rusza i wolałbym wiedzieć czy zamówić dwie czy wystarczy jedna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ograniczona regulacja elektryczna przez regulację ręczną. Przypuszczam, że nic nie trzeba wymieniać. Ważne, żeby regulację mechaniczną ( stacja SKP) robić na ustawionym zerze w kabinie samochodu. Światła elektrycznie można tylko opuszczać tym regulatorem ręcznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze napisze tylko, że stojąc pod ścianą ustawiłem oba światła mniej więcej równo i to jedno mi się nie rusza więc nie do końca jestem pewien czy w przypadku tego jednego światła regulacja elektryczna jest ograniczona regulacją mechaniczną bo jednak to drugie światło na 1 i 2 się podnosi i opuszcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnij niedziałający regulator i go sprawdź jak reaguje bez obciążenia reflektorem.

 

Robiąc zmianę stron dla regulatorów sprawdzisz doprowadzenia we wiązkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!