Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Drgania silnika na biegu jałowym - po rozgrzaniu - 1.3 tce


Nowy41

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 21.06.2022 o 22:42, szwagier24a napisał:

 - licznik wypadania zapłonów- naliczył 62 tyś na przebieg nie pełnych 41 tyś km.

 - Wypadania naliczają się w momencie uruchamiania silnika i podczas jazdy gdy wysprzeglony jest silnik podczas zmiany biegów. - --

 - Jest też jeszcze jeden parametr wypadania zapłonów dla pierwszego cylindra ale licznik wskazuje 0.

Jeżeli nie towarzyszy temu ;

  -  check engine i brak rejestru błędu, 

  -   to wszystko jest w granicach tolerancji błędu sterownika,

W dniu 21.06.2022 o 22:42, szwagier24a napisał:

Może to dlatego że to NGK?

Świece NGK - to nie są te świece co były dawniej;

   - obniżyły loty,

   - stosuj beru lub denso

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, szwagier24a napisał:

Checka nigdy nie było ani błędu przez te 40 tyś. km.

Świece i cewki ;

   - suche i czyste?

   - u większości orłów - nie widzą potrzeby zdjęcia osłony silnika aby to sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję się, że nie wyciągałem cewek ze względu na to, że na ich końcówki był nałożony smar fosforowy jako uszczelnienie izolatora świecy. Sama cewka posiada solidną uszczelkę nie tak jak w cewkach od Megane II.

W MIV silnik 1.2 i 1.3 już nie posiadają ozdobnej osłony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
W dniu 22.06.2022 o 09:47, Nowy41 napisał:

Witam u mnie problem nadal występuje raz mniej trzęsie raz bardziej...

 

renault nie widzi problemu brak checka brak awarii. Wymieniłem świece po 40 k wydawało mi się, że jest poprawa ale niestety to nie to świece...

Witam. Kolego czy udało Ci się rozwiązać problem??

U mnie podobna sytuacja. Wibracje / drżenia na jałowym oraz podczas delikatnego przyspieszania lub jazdy ze stałą prędkością. Czuję je na pedale gazu jak i w sumie na całej budzie. Zaczęło się po 42tkm. Obecnie mam 47tkm.

Dotychczas wymieniono:

Twierdząc że to od kół:

- wyważanie 

- zbieżność

- opony

- felgi

Twierdząc że zawieszenie:

- Amortyzatory tył

- łożyska z tarczami tył

- piasty tył

Potem że niesie od przodu

- Amortyzatory przód. 

- 2x różne stacje diagnostyczne - zawieszenie bardzo dobre. 

- znów wyważanie, zbieżność i jest ok. 

Teraz zmienione świeżo:

- filtry wszystkie

- olej

- świece 

Tankuje PB 98 Orlen albo Schell. 

Próbował już dodawać preparat do czyszczenia wtrysków. 

Ręce opadają...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Drgania silnika na biegu jałowym - po rozgrzaniu - 1.3 tce
  • 1 miesiąc temu...

Dziś byłem w ASO z tymi drganiami i dziwnym dźwiękiem podczas ruszania. Odpowiedź "Wykonano kontrolę pracy silnika - zastosowano rozwiązanie actis 60033 - przeprogramowanie komputera wtrysku". Miało rozwiązać oba problemy. Zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

U mnie chyba że 2 razy były zmiany softu i na jałowym nadal mam lekkie drgania i, w moim odczuciu, nierówną pracę. Poza tym silnik cyka jak marzenie więc totalnie olałem temat. Moim zdaniem problem wynika że skomplikowania budowy tzn zmienne fazy rozrządu na ssaniu, na wydechu plus luzy na wszystkich tych układach i niedokładności regulacji powoduja że praca na jałowym jest "nie idealna" :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!