Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zewnętrzna temperatura a załączenie klimatyzacji


Rekomendowane odpowiedzi

Pacjent Megane II ph 1 CC Klimatronic.

Witam szukam informacji na temat:

Przy jakiej temperaturze zewnętrznej załącza się u was klimatyzacja w trybie AUTO?

Mam taki problem, że jak na zewnątrz temperatura (na wyświetlaczu radia) jest poniżej 15°C, a temp. zadana np. 20°C. To w trybie AUTO nie załącza się kompresor (tzn. nie ma AC).

Mogę wtedy co prawda nacisnąć AC na panelu, lecz znika tryb AUTO.

Jak temp. jest powyżej 15°C to muszę zejść z temp. zadaną do ok 16°C (wtedy się włączy AC) i wrócić np. na 20°C i wtedy jest wszystko w trybie AUTO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego przy poniżej 15°C oczekujesz, że włączy się sprężarka klimatyzacji? Temperatura zewnętrzna widocznie jest na tyle niska, że sterownik decyduje nie wykorzystywać klimatyzacji do osiągnięcia zadanej temperatura wewnątrz samochodu. A jak wciśniesz AC na panelu to znika AUTO, ponieważ wtedy sterownik przestaje automatycznie sterować załączaniem klimatyzacji (reszta funkcji nadal jest sterowana automatycznie tj. prędkość wentylatora, kierunek nawiewu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ jak mam AUTO i pada deszcz przy temp. poniżej 15°C to mi szyby parują, a pytanie było jak jest u was. Lecz z tego co widzę to chyba wszyscy na tym forum mają klimatyzację manualną. Szkoda myślałem, że jest szansa na pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też się nie włącza w takiej sytuacji i nie widzę powodu, dla którego miałoby być inaczej. Jak chodzi o przednią szybę to masz przycisk od nawiewu na przednią szybę i w tej sytuacji rzeczywiście powinna się włączyć sprężarka (AC na wyświetlaczu) i jednocześnie włącza się ogrzewanie tylnej szyby.  W jakim stanie masz filtr kabinowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr mam nowy, a z tego co miałem styczność w innych autach to kompresor pracuje do temperatury zewnętrznej ok 3°C. Myślałem, że coś w ustawieniach jest pomieszane.

Renault to jednak dziwne auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!