Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Klekotanie - Megane 1.5 dCi 110km


mates92

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 28.09.2021 o 18:33, mates92 napisał:

Mam hands free, czasem jak odchodzę od auta to nie chce się sam zamknąć. Może faktycznie ECU

Potocznie ECU  to sterownik silnika i sporadyczne problemy z hands free nie mają z nim związku. 

Warto zacząć od odczytania korekt wtryskiwaczy i ewentualnych błędów w sterowniku silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym numerze części, który ma moje ECU znalazłem taki za 200 zł.

Rozumiem że to nie jest plug & Play, muszę zrobić obraz mojego ECU i wrzucić to nowego? (Tak po informatycznemu ;) )

Numer: 237101908R

 

 

IMG_20210928_174244.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ładniej wygląda: https://allegro.pl/oferta/megane-3-iii-1-5-dci-sterownik-silnika-237102426r-11126623467  Oczywiście, że nie. Trzeba mieć jakiś interfejs. Elektronicy używają K-Tag'a MogęCi dać namiar na łebskiego gościa, ale to Radom jest.

@aniewa, niestety, te sterowniki w Renówkach nie są jakoś wybitnie super trwałe. Nie jest to Laguna II oczywiście, ale wciąż do ideału daleko...

W ogóle to jest jedyna właściwa droga zacząć od sterownika, bo może się oczywiście okazać jeszcze 100 innych rzeczy jako podejrzanych, ale tym eliminujesz kupę nietrafnych późniejszych decyzji.

a sterownik w razie co zawsze się przyda jak zamierzasz samochód trzymać.

i to co napisał kolega Aniewa, podłączyć coś do diagnozy, bo się już zagalopowałem, ale w zasadzie dlatego, że jestem niemal pewny, że to uszkodzenie sterownika jest

aha, ja mam inny numer: 237101478R

Najważniejszy jest ponoć nr SID u mnie to 305, ale najlepiej kup taki, żeby wszystkie numery się zgadzały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@omegamiałem lagunę II i zandego kompa czy po francusku kalkulatora nie wymieniałem a w Megane tak:D

@aniewa co do korekt to owszem warto sprawdzić. Ale mój ECU jak był uszkodzony to korekty trzymał w sumie na 1 i nie był chętny do korekt a silnik pracował niby równo ale tak jakby w wydech trochę pukał. Na nowym ECU korekty są inne. Trochę mnie to zmyliło przy całej zabawie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem to napisać, ale mnie ubiegłeś :) odczyty błedów z ECU mogą być mocno niespecyficzne i często wprowadzać w błąd. Wcale ich diagnoza nie jest oczywista. Choć Aniewa ma rację, tak czy siak od tego trzeba zacząć. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na złość, auto stało nieużywane od wczoraj od 20:00. Do pracy wyjechałem rano przed 8:00, mam ok 12km i autko chodziło idealnie i wzorowo. Bez klekotu, poszarpywania, normalnie młody bóg ;) Na moje jakby to były wtryski to by to nie działało jak chce. Zobaczymy co dziś "kąkuter" pokaże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, mates92 napisał:

Do pracy wyjechałem rano przed 8:00, mam ok 12km i autko chodziło idealnie i wzorowo.

Bez klekotu, poszarpywania, normalnie młody bóg

Sterownik - to  jest  " konik " kolegi  omega ,

Praktyka  -  tezy kolegi nie potwierdza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, no tak to Andrzej jest, jak się przy czymś umęczyłeś w życiu to zapada to w pamięć. Napisałem przecież, że może być 100 różnych innych rzeczy, ale od czegoś trzeba zacząć. Osobiście zacząłbym właśnie od sterownika, bo proporcjonalnie tanio jest a i eliminujemy "mózg" układu. Przy jego awarii komunikaty też mogą być mega dziwne. Tak było to u mnie przecież i też niepotrzebnie wymieniłem wtryskiwacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Andrzej-2010 widzisz u mnie nie było błędów. Silnik jak by ktoś nigdy dieslem nie jeździł też by powiedział że chodzi git. A jednak głos się poprawił. Spalanie się poprawiło. Teraz jak gaśnie to zawsze delikatnie a wcześniej bywało różnie. Nie ma szarpnięć które bywały czasem przy delikatnym dodawaniu gazu. Także się poprawiło. Moje stare ECU się zachowywało jakby nie mogło sobie nadpisać niczego w eepromie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie;

  - większość usterek to tzw; duperele;

         - takie jak wymieniłem np; wczoraj,

  - Wy natomiast proponujecie zaczynać naprawę od dużego C;

       - praktyka Waszej tezy nie potwierdza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Andrzej-2010 zgadza się. Zazwyczaj nie strzela się armata do kaczki. Na codzień zajmuje się utrzymaniem maszyn. Wcześniej naprawiałem elektronikę uzytkową. I wiem są rozwiązania które są wadliwe. Nas dwóch już spotkało się z uszkodzonym ECU. Poprostu myślę że warto mieć z tyłu głowy ze ECU jednak nie są wieczne i nie robić wszystkiego wkoło tylko żeby tego nie dotykac:) tak samo nie mamy pewności że ktoś nie wgrał czegoś innego niż fabryka dała i jaka jest jakosc wgranego wsadu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po diagnostyce komputerem i badaniu akumulatora. Błedy które były w komputerze to generalnie same usterki elektroniczne wynikające z niskiego napięcia. Diagnoza, wymienić akumulator i wszystko powinno działać i nawet przestać klekotać. Niskie napięcie powoduje że komputer nie działa prawidłowo. Pojawił się nawet błąd o odczycie wtrysków. Także na wstępie wymieniam akumulator i jeździć i obserwować 

IMG_20210929_173632.jpg

IMG_20210929_173622.jpg

IMG_20210929_163016.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Andrzej-2010 napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - aniewa

Jak go kupowałem w sierpniu 2020 to sprzedający mówił że założył nowy, ale wiesz jak nie wiesz? Akumulator marki Furya więc ciężko powiedzieć mi cokolwiek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Klekotanie - Megane 1.5 dCi 110km

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!