Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Klekotanie - Megane 1.5 dCi 110km


mates92

Rekomendowane odpowiedzi

Śmieszne to trochę :) Na uruchomionym silniku to alternator ładuje akumulator prądem i niemożliwe, żeby spadek napięcia był aż taki, że tego nie dało się zauważyć a odczuła to jednostka ECU... Przecież to światła, wycieraczki, nawiewy itp. wszystko by gorzej pracowało... Nie wiem, kupy mi się to nie trzyma. Zacznij w takim razie od akumulatora, sami jesteśmy ciekawi na czym skończysz. Daj proszę znać jak to się potoczy.

ps. Ten samochód był walony? Stał u blacharza/lakiernika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@omega u siebie znalazłem w pod lewym nadkolem zaśniedziałe przewody masowe które można było dokręcić pół obrotu:) Auto z 2009. Poprawiłem ale bak dobrej masy po latach nie powinien dziwić. Jak się nałożą takie dwa tematy to mogą być później ciekawe historie warsztatowe:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak sobie o tej masie pomyślałem, dlatego zapytałem, czy stał u blacharza. Choć nie zmieniam zdania, ze na pierwszym miejscu stawiam uszkodzenie sterownika. Chyba dość prosto wziąć miernik i zmierzyć napięcie wychodzące z alternatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, omega napisał:

ps. Ten samochód był walony? Stał u blacharza/lakiernika?

 

Tak, auto z Francji z ubezpeczalni. Miał przetarty prawy bok jakby otarł się o barierkę. Był malowany z prawej strony.

 

Koło 10 mam Matki Boskiej Pieniężnej, wtedy kupię nowe Aku. Wykazują mi błędy, mam pojeździć i wrócić na sprawdzenie czy dziwne błędy nadal będą się pokazywać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mates92 napisał:

Koło 10 mam Matki Boskiej Pieniężnej, wtedy kupię nowe Aku.

A nie miałeś możliwości żeby podładować obecny prostownikiem i wtedy sprawdzić? Z diagnozy wychodzi, że jest ogólnie sprawny tylko rozładowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naładowałem akumulator przez noc. Rano podłączyłem, auto odpaliło ładnie, natomiast zaświecił się wielki czerwony kluczyk i komunikat "Samochód do kontroli" "Start.stop do sprawdzenia".Auto jedzie ok. W podróży do pracy w czasie jazdy pojawił się komunikat ESC wyłączone i zaraz po tym ESC włączone i auto zaczęło szarpać. A że to było przy wjeździe na Eskę to mu docisnalem trochę i szarpanie ustało. Natomiast start stop nadal wyświetla się komunikat. Czy temu wynalazkowi trzeba powiedzieć "ej patrz naładowałem Ci akumulator?" może jeszcze Clipem? Albo po prostu kupię nowy aku :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Dreju1 napisał:

czy ten aku co masz obecnie przystosowany jest do systemu start-stop?

Podejrzewam, że nie. Model to Furya 72ah 600a. Kumpel mówił, że to taki aku co się na handel wkłada ;P Chociaż nigdy nie było z tym problemu z Start/ Stop, jak auto było zimne to pokazywał się komunikat że funkcja nieaktywna. Chyba że, to tak nie ma działać ?
Klemy nie są luźne dokręcone mocno, chociaż nie czyściłem ich bo zakładałem akumulator rano przed pracą i za bardzo nie miałem czasu. A co do komunikatów to właśnie nie zauważyłem, żeby mnie się pytał czy wymieniłem akumulator. Dziś auto jedzie na serwis olejowy. Jutro odbieram to w sobotę będę mieć możliwość żeby podłubać przy tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Klekotanie - Megane 1.5 dCi 110km

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!