Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana termostatu megane 3 1.5 dci ph3


NeeRek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 
Chcę (a bardziej muszę) wymienić termostat w megane 3 1.5dci ph3 110km. 
Mój termostat to :  . 
Pytanie czy musze kupować termostat razem z obudową za ~300zł, czy da się wymienić sam wkład który kosztuje jedno zero mniej? 
Jeżeli się da to czy jest tam jakaś trudność? Bo spotkałem się z informacją że tylko wymiana całek obudowy z termostatem bo samego wkładu się nie da zmienić. 
Ktoś coś wie na ten temat? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy miałem uszkodzony termostat i były mrozy to się zdarzało że zgasła druga kreska. W Ph1 mam termostat na 80 stopni z przy 75 zapala się druga kreska a gaśnie przy 70.

Po wymianie termostatu podczas jazdy nawet w mieście nie gaśnie druga kreska. Ale wystarczy zgasić na 5 minut i już jej nie ma :).

 

Nie wiem jaki jest termostat w ph3 ale ja kupowałem taki
https://allegro.pl/oferta/termostat-renault-laguna-iii-fluence-1-5-dci-oryg-10660990015

Więc cena 300zł mnie mocno dziwi. Można w tej obudowie wymienić sam wkład. Trzeba po demontażu obudowy docisnąć wkład i obrócić. Mam stary rozebrany mogę zrobić zdjęcie jak chcesz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, zakupiłem sam wkład.

A u mnie swieci się jedna kreska po przejechaniu 15km

po przejechaniu 30km zapaliła się druga kreska, ale jak zatrzymałem się na 2 minuty nie gasząc auta po 30 km to znów druga zgasła 

czyli na 99% termostat :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne otwiera się za szybko. Mój otwierał się przy 70 stopniach :) Zawsze dla testu możesz złapać za węża od chłodnicy kiedy robi się ciepły. Powinien się zrobić ciepły chwile po zapaleniu drugiego kwadraciku:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie w lutym namawiał mechanik na wymianę termostatu.Auto stoi pod domem .Trudno było zagrzać silnik.I co do mojego problemu mylił się.Sam doszedłem przez dociekliwość co było przyczyną.Tak to jest jak trzeba coś zrobić na dworze bez  garażu..Ważne że masz winowajce,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za uszczelkę zapłacisz przynajmniej 30 zł, lepiej dać w razie czego trochę silikonu wysokotemperaturowego. Prawdopodobnie można założyć też termostat ze starszej wersji silnika (836) pomimo różnicy w wyglądzie wszystko pasuje. Cena pięciokrotnie niższa. Przewodu od czujnika temperatury wystarczy a gumowy wąż też da się o pół centymetra podciągnąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marekwodniak napisał:

Mnie w lutym namawiał mechanik na wymianę termostatu.Auto stoi pod domem .Trudno było zagrzać silnik.I co do mojego problemu mylił się.Sam doszedłem przez dociekliwość co było przyczyną.Tak to jest jak trzeba coś zrobić na dworze bez  garażu..Ważne że masz winowajce,

Rozumiem ze nie termostat był przyczyna? Jeżeli tak to co ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • aniewa zmienił(a) tytuł na Wymiana termostatu megane 3 1.5 dci ph3

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!