Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czujnik różnicowy FAP, piąty wtryskiwacz - Megane III 1,9 dci


Rekomendowane odpowiedzi

@aniewa ja jeździłem z torque bardzo długo. Do tego stopnia że aż dziwnie jeździło mi się bez świecącego ekranu:) 

 

@bilion11 tak możesz to sprawdzić torque z pidami lub pyclipem. Parametr pr1007. Jak się będzie wypalał to będziesz widział wysterowanie wtryskiwacza. Prawdopodobnie w okolicach 7-10%

 

  • Zwycięzca 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dodaję  kolejne screeny -robione na postoju dzisiaj. Coś z tego  "wynika" ? Dzisiaj się  wypalało przy 12g w FAP  do zera- ta ilość sadzy  była po 160 km. Ja tego nie ogarnę . Umówiłem się na 05.01.22 do zakładu który zajmuje się Renault- niby dobrzy. Podpowiedzcie proszę jakie parametry mają sprawdzić  odnośnie FAP-a.

 Chciałbym sprawdzić też pozostałe ale nie wiem które? Będę wdzięczny za sugestie.

Screenshot_20211229-144435_PyClip.jpg

Screenshot_20211229-144536_PyClip.jpg

Screenshot_20211229-144631_PyClip.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sorry że piszę post pod postem.

 Byłem  12.01.22r w zakładzie który "specjalizuje" się w Renault. Chciałem żeby mi sprawdzili wszystkie istotne  parametry silnika z osprzętem. Zrobili to na postoju, praktycznie poza info " wszystko jest ok" nie usłyszałem nic więcej- skasowali 140 zł  i tyle. Na pytanie dlaczego  jest tyle nieudanych wypaleń zaczęli snuć jakieś wizje o stylu jazdy i Bóg wie czym jeszcze.  Tracę już cierpliwość. Liczba nieudanych wypaleń rośnie non stop. Nawet przy 2 gr osadu licznik rośnie.

MAM KONKRETNE PYTANIE. Czy ktoś z forum byłby mi to w stanie posprawdzać i określić co jest do naprawy. Super by było jakby była możliwość usunięcia usterek. Mieszkam

w Żaganiu ,woj. lubuskie. Mogę dojechać do 150 km w jedną stronę.      

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Już powoli mam dość . Teraz jestem w K-gu i byłem w serwisie Renault i  tam orzekli że nie ma wtryskiwacza w dpf, że wtryski były dopiero od Euro5. Już nie wiem co o tym sądzić. 

Edytowane przez bilion11
zła pisownia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć zdjęcie z przodu silnika, okolice pompy wtryskowej i lekko na prawo od niej. Na wcześniej wrzuconych screnach masz sterownik dla silników F9Q 870/872 a te silniki miały piąty wtryskiwacz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już cyrk!!! Oni podłączyli  tylko clip i im wyszło  że nie ma 5 wtrysku , nigdzie nie zaglądali.  A przy tym elektrozaworze co trzeba sprawdzić?, gdzie szukać tego wtrysku?, jak z dojściem do.niego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, bilion11 napisał:

gdzie szukać tego wtrysku?, jak z dojściem do.niego?

Jest z tyłu za silnikiem, przed filtrem DPF. Dojście od kanału. Na rysunku oznaczony numerem 4.

image.thumb.png.9fa7885ef879a9442f8061829f84b569.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Na serwis nie mam co liczyć, jedynie na jakiegoś elektryka rozgranietego, tyle że do Renault to nikt nie chce się dotykać. 

Czy mógłbym prosić o opis jak posprawdzać ten elektrozawor i wtrysk od FAP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co sprawdzać, po włączeniu zapłonu przed uruchomieniem silnika te elementy są sprawdzane i przy jakiejkolwiek nieprawidłowości byłby komunikat na tablicy wskaźników.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Czujnik różnicowy FAP, piąty wtryskiwacz - Megane III 1,9 dci

Mam odpowiedź z Renault Polska że występuje u mnie 5 wtryskiwacz a " miszcz" z ASO w Kołobrzegu orzekł że nie mam-  po podłączeniu clip'a. Czy mogę się domagać zwrotu 150 zł  za podłączenie clip'a - podłączyli go tylko po to żeby sprawdzić piąty wtrysk? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!