Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich.

Mam problem a mianowicie mój Scenic II ph I wyświetla, że nie jest zamknięty bagażnik chociaż jest on zamknięty (zamek działa dobrze). Przez to nie mogę zamknąć samochodu bo nie chce załączyć sie zamek centralny ponieważ auto "myśli" że bagażnik jest otwarty.Może wiecie co może być przyczyną?

Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj podczas uruchamiania samochodu pojawił się na wyświetlaczu komunikat: "otwarty bagażnik". Wszedłem na forum i w "szukajce" znalazłem odpowiedni temat. Odkręciłem cztery śruby, zdjąłem wewnętrzny plastik i znalazłem przyczynę. W moim przypadku przyczyną była woda, która dostała się w okolice zamka przez plastikową nakładkę na klapie bagażnika. W ruch poszła szmatka. Przy okazji wymieniłem żarówki oświetlenia tablicy rejestracyjnej. Po sprawdzeniu bez plastików zamek działa poprawnie. Po złożeniu wszystko jest ok.

Edytowane przez urbanek666
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Witam wszystkich,

Mam identyczny problem, jak ten opisany. Bagażnik zamyka się normalnie, natomiast na wyświetlaczu się świeci jako otwarty i przez to nie mogę zamknąć samochodu.

Powodem najpewniej jest jakieś zwarcie spowodowane czyszczeniem tylnej szyby płynem do spryskiwaczy. Psiknąłem w zamek wd40 ale bez efektu.

Oczywiście spróbuję opisanych tu rozwiązań, w ostateczności zaprowadzę auto do mechanika, ale sytuacja przytrafiła mi się w sobotę wieczorem, przy lodowatym wietrze i po ciężkim dniu. Po prostu nie mam teraz siły bawić się z tym. Czy istnieje możliwość ad hocowego zamknięcia całego auta? Czy można w jakiś sposób zignorować bagażnik i zamknąć drzwi z przodu i z tyłu?

Z góry dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Cześć,

Mam problem z moim Megane II ph2 kombi. Przy próbie zamknięcia samochodu pokazuje komunikat, "OTWARTY BAGAŻNIK" i nie da rady zamknąć samochodu z zamka centralnego. Bagażnik fizycznie jest zamknięty, reaguje na przycisk z dołu klapy i otwiera się. W czym może leżeć przyczyna? Problem z ryglem? Elektronika?

Jeśli taki temat już istnieje i jest na niego odpowiedź to przepraszam i proszę o link.

Pozdrawiam.

Edytowane przez filip5561
Błąd językowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączyłem z istniejącym tematem. Przyczyna w krańcówce zamka, nie pokazuje modułowi UCH, że zamek jest zablokowany. Równie dobrze może być przełamany przewód w gumowym peszlu osłaniającym przewody wchodzące do klapy. Częsta usterka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!