Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Komunikaty "skontroluj światła STOP, funkcję zabezpieczenia dzieci"


tomiaszek

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy i Koleżanki mam problem z Espace 5...(2017,automat 1.6 benz) wyświetlają mi sie takie oto komunikaty, a jesli chodzi o "kontrole systemów" wskazuje, ze niby jest OK...przy wyświetlaniu tych komunikatów wariuje tez wycieraczka tylna uruchamia sie

Proszę o jakąś radę-poradę.

 

20220307_134318.heic 20220307_134332.heic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzialaly do momentu tego zdarzenia, ale mam uaktualnienia problemu...mocniejsze "trzasniecie" drzwiami pasazera za kierowca pomogło.

czy jest tam jakieś łaczenie elektryczne? nie działa można powiedzieć wtedy lewa strona auta(ustawienia fotela kierowcy, grzanie masaze fotela)

co może być przyczyną? jakaś wiązka czy coś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wtyczka łącząca drzwi tylne ze słupkiem środkowym. W ogóle to gdzieś coś nie łączy bo po trzaśnięciu drzwiami niektóre funkcje wracają. Trudna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylna wycieraczka jest włączana minusem z uch. Samoistne włączenie, to przewód z klapy dostaje masę. Przejrzalbym wiązki doprowadzające prąd między kabiną, a klapą. Trzaśnięcie drzwi to drganie przenoszone na karoserię. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam...moze nie w temacie,ale

Prośba,prośba...który to bezpiecznik odpowiada za oświetlenie ambientem wkolo konsoli środkowej oraz oświetlenie schowka w Espace 5 (2017r.)

chyba ze ktos moze mi pomoc i gdzies znajde kompletny opis bezpieczników bo ten który jest w aucie pokazuje chyba tylko te wybrane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Prośba,prośba...który to bezpiecznik odpowiada za oświetlenie ambientem wkolo konsoli środkowej oraz oświetlenie schowka w Espace 5 (2017r.)

chyba ze ktos moze mi pomoc i gdzies znajde kompletny opis bezpieczników bo ten który jest w aucie pokazuje chyba tylko te wybrane

 

bezpiecznik namierzony 44 (7,5A), dla lepszego dojscia trzeba wyjąć te dwa niebieskie duże (tak opisuje) bo laik ze mnie 

 

"Tylna wycieraczka jest włączana minusem z uch. Samoistne włączenie, to przewód z klapy dostaje masę."

 

i ok, tylko jesli mogę zapytać jak do niego sie dostać , bo podejrzewam, że jest też winowajcą rozładowania akumulatora....w czasie "nocnego" deszczu...POMOCY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.04.2022 o 18:33, tomiaszek napisał:

"Tylna wycieraczka jest włączana minusem z uch. Samoistne włączenie, to przewód z klapy dostaje masę."

Sprawdziłbym wiązkę zasilającą klapę, czy przypadkiem izolacja przewodów w przelotce (nadwozie-klapa) nie stanowi tego problemu. Tam jest możliwe zwarcie. Logicznie myśląc nie powinno być zasilania do silniczka wycieraczki w plusie po wyłączeniu zapłonu, ale przewód od kierunkowskazów może mieć stałe zasilanie w plusie cały czas - dotyczy to błyśnięcia kierunków przy zamykaniu jak również dla świateł awaryjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz w trasie dużym, jutro od rana biore sie do pracy przy Espasie...zobaczę, poznam...miejmy nadzieje naprawie.

jeszcze tylko pytanko ...jak fachowo nazywa sie ta "skrzyneczka,rozdzielnik "plusa" za akumulatorem. zapytuję bo na każdej fotce widzę najczęściej czerwoną, np.przed wodą,sniegiem...a u mnie takowej brak

InkedRenault-Espace-galeria-16-747x500_LI.jpg

Edytowane przez tomiaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!