Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Szarpanie silnika - Problem z megane 3 2.0 tce 180 km


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

Mam problem z moim autem, już kompletnie niewiem co mu może dolegać... otóż podczas jazdy zaczyna szarpać silnikiem albo nie wiem czym, w każdym razie auto nie jedzie płynnie, dodatkowo bardzo dużo spala paliwa, wcześniej miałem 9.7 średnie a teraz 11, czasami te poszarpywanie zanika i zauważyłem gdy nie szarpie to spalanie jest normalne. Nie ma też tyle mocy co wcześniej, czasami jak dam gaz to coś też tam się dzieje jakies szarpania lekkie są łapie muła i przyspiesza dopiero. Szarpania nie czuć przy prędkości 100 i wyżej. Jakich kolwiek błędów, auto było u mechanika i również nie wie co mu może dolegać, bardzo proszę o pomoc może jest tu jakiś fachowiec od tego silnika który doradzi co zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie pomocnicze: czy szarpanie występuje losowo, czy w konkretnej sytuacji, np. przy przyspieszaniu i zwalnianiu na biegu, a nie występuje przy jeździe ze stałym obciążeniem silnika?
Przyczyn może być dużo, wskazane było by przeprowadzenie choć podstawowej diagnostyki.
Nie napiszę, od czego zacząć, wróżką nie jestem, a metody losowego podmieniania elementów po prostu nie lubię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej te szarpania pojawiają się przy prędkościach 40-80, normalnie się rozpędzę do tej prędkości załóżmy 40 km/h i przy utrzymaniu prędkości zaczyna szarpać, przyspieszę to na chwilę ustaje szarpanie i po chwili znowu szarpie, jeszcze zapomniałem napisać gdy szarpanie jest i dam na "luz" to szarpanie ustaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Szarpanie silnika - Problem z megane 3 2.0 tce 180 km
  • 4 tygodnie później...

Witam, wracam do tematu, oddałem auto do serwisu gdzie specjalizują się w renault, dostałem informację że jest rozrząd przestawiony o co najmniej 1 ząb, dodam że rozrząd miałem wymieniony w sierpniu 2021, czy to może być wina tego szarpania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!