Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Niesprawna klimatyzacja - Megane III phI 2.0 TCE


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Jestem świeżo upieczonym właścicielem Meganki, niestety z niesprawną klimatyzacją(automatyczną). Według poprzedniego właściciela jest uszkodzona sprężarka klimatyzacji. Jest jakiś sposób by sprawdzić czy wyżej wymieniona część kwalifikuje się do wymiany? Poniżej załączam zdjęcia(przepraszam, że robione telefonem) z DDT4ALL. Moją uwage przykuło ciśnienie czynnika. Natknąłem się na informacje, że mógłbym podać napięcie na czujnik i go "oszukać", tylko jeśli faktycznie w samochodzie nie ma czynnika to nie zepsuje w ten sposób sprężarki(o ile jest sprawna)? Dodatkowo wrzucam zdjęcie z odczytanych błędów klimatyzacji. Z góry dziękuje za wszelką pomoc 

290989887_477249661068542_6227094593543821945_n.jpg

290488102_773034283720012_5975842173522502439_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Kacperz122 napisał:

tylko jeśli faktycznie w samochodzie nie ma czynnika to nie zepsuje w ten sposób sprężarki(o ile jest sprawna)?

Jeżeli oszukasz czujnik ciśnienia i uruchomisz tylko na kilka minut to nie uszkodzisz sprężarki przy założeniu, że jest sprawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wymieniałem sprężarkę. Wszystko działało normalnie tj. wszystkie parametry ok, włączały się wiatraki tylko brak było chłodu. Żadnym błędem nie waliło. Wymiana rozwiązała problem.

 

W pierwszej kolejności na Twoim miejscu zainteresowałbym się dlaczego ciśnienie jest bliskie zeru. Uzupełnić układ z kolorem i sprawdzić czy zagada. Po kilku dniach kontrola gdzie gaz ucieka.

Edytowane przez CzechuXX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, CzechuXX napisał:

W pierwszej kolejności na Twoim miejscu zainteresowałbym się dlaczego ciśnienie jest bliskie zeru. Uzupełnić układ z kolorem i sprawdzić czy zagada. Po kilku dniach kontrola gdzie gaz ucieka.

Niestety wiek rozrządu zniechęca mnie do jakiejkolwiek podróży, dlatego zależy mi na wykluczeniu bądź potwierdzeniu uszkodzenia sprężarki, wtedy wymieniłbym ją razem z rozrządem. Skan błędów wykazał błąd elektryki, czyli dobrze rozumiem, że niesprawność klimy może być spowodowana przetartym kablem czujnika lub sprężarki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0 tce ma sprzęgło elektromagnetyczne czy zrywalne? W jaki sposób chcesz bez czynnika sprawdzić czy sprężarka działa? Bo zobaczyć czy się kręci można ręką:)

Edytowane przez halas2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, halas2 napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - aniewa

Miałem dzisiaj troche czasu i zajrzałem pod spód. Mój błąd, myślałem, że sprężarka jest z załączanym sprzęgłem(chociaż mogłem to sprawdzić w DDT). Po zdjęciu paska klinowego moge "kręcić" sprężarką. Ewentualnie na co mam spojrzeć żeby wiedzieć czy jest do wymiany? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło ma się kręcić. Gdyby się nie kręciło to by znaczyło że sprzęgło nie zadziałało i byś palił pasek klinowy. A znając Renault to pewnie by już skończył pod rozrządem :) Pytanie czy kręci się środek. Sprzęgło jest zrywane. Jak się sprężarka zatrze sprzęgło ma się zerwać a nie pasek. Więc koło pasowe się kręci a środek stoi i nie kręci wałem sprężarki. Analogicznie jak z elektromagnetycznym sprzęgłem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że sprężarka idzie na regeneracje to sie pospieszyłem bo przecież sie zatarła. Razem z nową sprężarką zaopatrzyć się też w chłodnicę klimatyzacji? Jak wygląda kwestia płukania układu(nie wiem czy dobrze rozumiem, ale jeśli założe nową sprężarke i nową chłodnice, pojade na płukanie to opiłki mogą wlecieć do nowej chłodnicy)? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te regeneracje to średnio udany pomysł. Niby gwarancja, ale najczęściej do bramy a później nie mam pańskiego płaszcza i co nam pan zrobi. W przewodach widać było opiłki? Jak nie, to nic nie płukać. Ja kupiłem używany kompresor w zeszłym roku i do dziś bez problemów. Jak już chcesz mieć tak bardzo pięknie, to kup: https://allegro.pl/oferta/kompresor-sprezarka-klimatyzacji-890299-nissens-12271187725   Jest drogo, ale to chyba jeszcze cena do przeżycia jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia jak sie zatarła sprężarka. Jak się kończyła powoli i rzucała opiłki to płukać. Jak stanęła na dębowo to nie ma sensu. kwestia ze nie wiadomo jak stanęła. Płukanie dodatkowe koszty. Ale jak nie wypłuczesz to potem zero gwarancji bo układ nie płukany. Można wygrać można przegrać. Decyzja należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o części to coś jeszcze poza wymienionymi, czyli kompresor, chłodnica z osuszaczem coś jeszcze powinienem wymienić?. Myślałem żeby zaślepić przewód z jednej strony, zwykłym kompresorem nabić np. 3-4 bary i odkryć zaślepioną strone, tylko czy takie coś ma w ogóle sens? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, omega napisał:

kup: https://allegro.pl/oferta/kompresor-sprezarka-klimatyzacji-890299-nissens-12271187725   Jest drogo, ale to chyba jeszcze cena do przeżycia jest.

Coś drogo. Kompresor do 2.0t kupowałem niedawno w IC nissens za około 1000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Niesprawna klimatyzacja - Megane III phI 2.0 TCE

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!