Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Czy w Megane 3 z przodu wymienia się tylko łożysko czy jest zintegrowane z piastą i trzeba wymienić całą piastę? I druga rzecz. Jeśli wymienia się tylko łożysko to czy warto przy tym jeszcze coś wymienić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyminiasz tylko samo łożysko, pista pozostaje. Jeżeli coś więcej jest do wymiany z zawieszenia  lub układu hamulcowego to  przy okazji możesz wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję sprawdzić, czy to na pewno szumią łożyska koła, bo one są wieczne w przeciwieństwie do łożyska podpory półosi. Te trzeba wymieniać. Ja dobiegam do 0,5mln km i nigdy nie ruszałem łożysk kół przednich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik wymieni mi samo łożysko przy pomocy prasy hydraulicznej. Ja mam dostarczyć całą zwrotnicę. Najbardziej boję się o nakrętkę piasty bo wg serwisówki nie można jej odkręcać/dokręcać z kołem na ziemi więc trzeba czymś trzymać. No i kwestia czy czujnik abs nie stoi na Dębowo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kriss87 napisał:

Najbardziej boję się o nakrętkę piasty bo wg serwisówki nie można jej odkręcać/dokręcać z kołem na ziemi

Pierwsze słyszę, że może być takie zalecenie. Przecież to nie ma żadnego związku. Śruba to śruba, odkręcasz zakręcasz i po temacie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, aniewa napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - aniewa

Piszę co przeczytałem w instrukcji serwisowej. Sama wymiana łożyska nie jest opisana ale jest opis wymiany półosi czyli podobna robota. 

Cytat z instrukcji 

OSTRZEŻENIE Aby zapobiec nieodwracalnemu uszkodzeniu łożyska piasty przedniej: - Nie luzuj ani nie dokręcaj nakrętki wału napędowego, gdy koła są na ziemi. - Nie ustawiaj pojazdu z kołami na ziemi, gdy wał napędowy został poluzowany lub wyjęty  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie. Przy montażu wszystkiego do kupy lekko wysunęła mi się półoś ze skrzyni biegów i poleciało z 50ml na podłogę. Czy dosunięcie jej i skręcenie całości wystarczy plus dolewka oleju do skrzyni aż zacznie się przelewać otworem wystarczy? Ona od strony nie ma żadnych zabezpieczeń i poprostu się tylko wsuwa? Olej silnikowy tam wchodzi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!