Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Aktywacja podłokietnika


Rekomendowane odpowiedzi

Miesiąc temu wymieniłem w scenic 3 płytki podłokietnik na podłokietnik z panelem sterowania. Podświetlenie panelu działa jak i samego schowka w podlokietniku. Przyciski na panelu nie reagują. Czy da się w PyClip aktywować podłokietnik z panelem sterowania i wyłączyć sterowanie pilotem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się. Potrzebny ELM 327 i darmowy program ddt4all oraz należy dorobić kabelek do połączenia ELM 327 z multimedia Renault. Jak to zrobić opisywane kilkakrotnie na forum.

W sterowniku nawigacji zmieniasz sterowanie z pilota na konsolę centralną.

Prawdopodobnie zrobisz to też clipem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszukałem całe forum i internet nic nie znalazłem sensownego jak to zrobić.

Żadnego poradnika, nic.

 

Dobra to tak, pobrałem ECU Tweaker możesz mi podać ścieżkę w tej aplikacji do zamiany sterowania panelem w podłokietniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ścieżka: Megane/Scenic III - Navigation - UCC-ITM - NFA 2.5 - Configuration - Ecu configuration i w panelu E/E ARCHITECTURE zmienić wartość w linijce Comand type na "Central command present". Zmiany zapisać klikając Write.

By ELM połączył się z panelem nawigacji NFA musisz mieć przerobione połączenia w samym elmie ewentualnie podłączyć go z gniazdem OBD2 za pomocą kilku kabelków. Jak to zrobić znajdziesz na tym forum lub być może na YT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o samego elma tylko o sposób podłączenia. Wystarczy mieć 5 kabelków z końcówkami i połączyć według przepisu:

pin6 ELM - podłącz do pin13 OBD złącza samochodowego
pin14 ELM - podłącz do pin12 złącza OBD w samochodzie
pin4 - pin4
pin5 - pin5
pin16 - pin16

Opisy pinów w złączach OBD znajdziesz w Internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem filmik jak to zrobić ?, kupiłem gniazdo żeńskie multitag. I będę działał

Screenshot_20220804_120002.jpg

 

Zrobiony kabel multimedia renault ? Tak to wyszło ? Schemat zostawiam dla potomnych?

IMG_20220805_140453.jpg

IMG_20220805_140523.jpg

 

Podłokietnik aktywowany, przeniesione radio i temperatura do wyświetlacza nawigacji za pomocą zrobionego kabla i aplikacji ECU Tweaker ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!