Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Maglownica - regenerować czy kupić używaną??


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

nie. wymieniał mi mój znajomy mechanik.

za regeneracje zapłaciłem 220zł bez faktury, a z faktura by kosztowało 240zł.

 

jakim cudem za regeneracji zapłaciłeś 220 zł ja dziś tam dzwoniłem i było 640zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 1 miesiąc temu...

Również mam problem ze stukaniem w prawym kole na dołkach i odczówalne coraz bardziej na kierownicy. Podziele się z wami moimi naprawami w kwesti stukania na dołkach przy małych prędkościach. Wymieniłem końcówki drążków jeden mechanik zdiagnozował i nic nie pomogło. Następny mechanior powiedział na 100%, że to sworzeń i łącznik stabilizatora. Wymieniłem i puka dalej. A teraz dowiedziałem się po wymianie w/w podzespołów, że to napewno maglownica. Straciłem już wszelkie nadzieje, że kiedykolwiek dojdę do tego co jest przyczyną tego stukania. Chyba, że wymienie całe zawieszenie :notacrook:

Czytałem, iż jest jakaś śruba w maglownicy którą można zmniejszyć luz na trybach. Ma ktoś może jakieś zdjęcie poglądowe gdzie to się znajduje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kefir-4x maglownica w MII jest prosta jak budowa cepa, stuka tam najczęściej wyrobiona teflonowa tuleja z prawej strony , daje taki efekt jak by na drążku kierowniczym był luz i słychać te trzaski zwłaszcza na progach zwalniających, z drugiej prawej strony jest taka śruba a za nią sprężyna która dociska teflonowo metalowy ślizg , który w jakimś stopniu też zmniejsza luz z lewej strony, ale przeważnie teflonowa nakładka już jest wytarta na tyle ze jej dokręcenie nic nie da( a poza tym ona zniweluje stukanie z lewej strony, za prawą odpowiada tuleja).. ja u siebie sam regenerowałem maglownice i wykorzystałem cześć z megane III ( po małej przeróbce tuleja pasuje do megane II) :) na allegro gdzieś takie nowe tuleje były do przekładni po 100zł ale ile to wytrzyma to nie wiem ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Również mam walniętą maglownicę w moim scenicu. Trzaski niesamowite.

http://allegro.pl/przekladnia-kierownicza-renault-megane-scenic-ii-i4013177046.html

Co sądzicie koledzy o tym??

to jakaś chińszczyzna, na aukcji nie podano producenta części. Rok gwarancji a po roku kolejna wymiana. sugerowałbym regenerację w profesjonalnym zakładzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arni88 dzięki. Czyli luz na kierownicy też powinien zniknąć. Bo puka również jak ruszam w lewo i prawo.

Patrzyłem maglownice to cena ok.600zł :). Ciekawe czy można ten teflon i tuleje kupić gdzieś nowe, bo z wymianą z tego co piszesz raczej nie powinno być większych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tuleja będzie nowa i "ślizg" to luz zniknie, u mnie tuleja była wyrąbana i jak podniosłem auto na podnośniku i złapałem za koło i ruszałem prawo lewo to luz był duży, na kierownicy jak ruszałem prawo lewo to samo, fajnie to widać jak się ściągnie z prawej strony osłonę drążka i skręci na maxa w lewo , wtedy widać jak listwa chodzi w tulei .po wymianie wszystko poznikało..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Napiszcie proszę gdzie można kupić tuleje do maglownicy. Przeszukałem już pół netu i nic, a nie uśmiecha mi się regeneracja maglownicy za 400 zł + wymiana z powodu zużytej tulejki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 tygodnie później...

Witam,

Podobno tulekę maglownicy na prawą stronę można zastąpić tulejką od BMW 3(E21) :D

Ja już taką tulejkę kupiłem (cena około 23 zł), jednak jeszcze jej nie wymieniłem, więc nie jestem w stanie potwierdzić jaki będzie efekt.

 

Odsyłam na strony:

 

https://www.drive2.ru/l/288230376152455636/

https://www.drive2.ru/l/288230376151743664/#post

 

 

Poniżej numery katalogowe ww elementu:

 

Lemforder — 13140 01

BMW — 32111116910

ZF — 7820 023 188 (7820023188)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem w IC ;) Szukaj po numerze: 13140 01 lub 7820023188

Z tego co widzę to przez stronę sklepu online IC nie znajdziesz tego w ofercie, dziwne. Mam konto w IC i mam aplikacje na kompie do zamówień i tam jest ona dostępna. Obstawiam że da się u nich ją kupić w punkcie u sprzedawcy na paragon, prowadzą sprzedaż detaliczną (cena prawie 17zł).

To nie jest reklama sklepu jak by co!!!

Edytowane przez karllo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!