Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Montujemy TEMPOMAT w MII


Driver

Rekomendowane odpowiedzi

Zwijak był zamontowany przy pająku i go nie dotykałem tylko zamontowałem razem z pająkiem. Przy demontażu starej kierownicy kable zwijaka starego były u dołu( na godzinie 6)- pod trzpieniem kolumny kierowniczej. Natomiast przy nowym pająku/zwijaku kable były po lewej stronie u góry od trzpienia kolumny kierowniczej na godzinie 10. To sobie ten zwijak przekręciłem do pozycji na godzinę 6 i wszystko zmontowałem. Jeżeli ewentualnie zerwałem taśmę ze zwijaka to można to naprawić? Jednak sygnał dźwiękowy działa, a chyba sygnał klaksonu przechodzi przez zwijak. Z drugiej strony regulator prędkości działał przez jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnał klaksona nie idzie przez taśmę, idzie po ścieżkach jak w potencjometrze. Przez taśmę idzie poducha i tempomat. Jeśli świeci Ci poducha i nie działa tempomat to masz zerwaną taśmę w zwijaku. W prawidłowo ustawionym zwijaku przed założeniem (na wyprostowanych kołach) powinien być widoczny wskaźnik w postaci dwóch dziurek nachodzących na siebie. Jedna jest na czarnej plastikowej obudowie zwijaka, a druga w białym plastiku wewnątrz zwijaka. Dziurki mają na siebie nachodzić !

Wyprostuj koła, kierownica na wprost, zdejmij kierownicę i sprawdź czy masz tak ten wskaźnik i czy dziurki nachodzą na siebie, jeśli tak nie jest to masz zerwaną taśmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

Czy jest ktoś z Łodzi lub okolic zainteresowany dorobieniem u siebie tempomatu? Przymierzam się w swoim SCENIC II 1,9 dci do takiej przeróbki i sądzę, że we dwóch byłoby raźniej :)

... Można też wyciąć ostrym nożykiem miejsca pod klawisze...

Czy to oznacza, że cały problem poduszki leży tylko w tych "wycięciach" i robiąc je samemu (tak jak to widziałem na wcześniejszych zdjęciach) nie będę musiał wymieniać poduszki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Erbit, Dokładnie tak - ja też wyciąłem nożykiem i jest ładnie. Na allegro pojawiły się maskownice tych poduszek kierowcy z wycięciami nawet pod tempomat - jest jedno ale nie wolno ich stosować łącznie z poduszka powietrzną w kierownicy. To tak podróbka i trzeba uważać.

Ale tak jak pisałem, można wyciąć delikatnie nożykiem i też będzie ładnie. :)

Na 11 stronie w mojej wypowiedzi z dnia 2010-06-14, 18:15 jest zdjęcie wstawione i można podejrzeć jak wygląda własna robota .... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... pojawiły się maskownice... ...ale nie wolno ich stosować łącznie z poduszka powietrzną ...

To bardzo cenna uwaga.

Widziałem Twoje zdjęcia "po nożu" i wygląda super. Czekam na kogoś z okolic a w międzyczasie pozaglądam w różne miejsca, poszukam czego mi brakuje. Jak znajdę coś ciekawego - dam znać - choć wydaje mnie się, że w całym topiku wszystko już zostało opisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

antonescu, od Opola to jest kawałek drogi, ale kilka stron wcześniej wspominałem o elektryku który bezproblemowo włączy tempomat - na drodze między Mikołowem a Żorami (bliżej Mikołowa). Trochę kawałek od Opola jest, ale masz pewność że to zrobi.

 

 

Nazwy miejscowości wypada wielkimi literami pisać !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może próbował znaleźć w DDT2000 aktywacje tempomatu. Bo ja przeszukałem i niestety nic nie znalazłem, bo lagunie w części deski rozdzielczej jest ACC (Adaptive Cruise Control) ale czegoś takiego, podobnego nie znalazłem. Może ktoś by pogrzebał i spróbował znaleźć i podzielił się swoją wiedzą.

 

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

do tych, co montowali w SC II (może w meganach jest podobnie) - wystarcza tylko przyciski + pająk + CLIP?? co z pedałem gazu, bo rozeznałem temat i wiem, ze nie mam tego charakterystycznego kliknięcia na końcu pedała. będzie działać czy nie??

widziałem, że robił to kolega "niepewny" ale całkowicie zniknął z forum :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak - przeczytałem temat (starałem się dokładnie). jednak na spotkaniu sceników temat ten poruszaliśmy (chłopaki nie czytały tego forum) i sprawdzaliśmy pedały - w pojazdach z tempomatem był "klik", w pojazdach bez tempomatu nie było.

stąd moje pytanie :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!