Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Montujemy TEMPOMAT w MII


Driver

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

witam,

czy ktoś z forumowiczów orientuje sie gdzie na Śląsku (Gliwice lub Katowice) znajduje się jakiś szpec od clipa który byłby w stanie aktywować tempomat i pare innych dupereli ???

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Osobiście kupiłem w końcu CLIP'a, i chociaż instalacja cała tempomatu jest już zdjęta, to mogę wpiąć się i aktywować funkcję. Aczkolwiek, można też do elektryków którzy mają uniwersalne urządzenia, pisałem już wcześniej o elektryku niedaleko mnie, w Mokrym jak dobrze pamiętam - i facet nazywa się Eugeniusz Kołodziej, dokładniej nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witam.

 

Chciałbym się wyposażyć w tempomat. Potrzebuję tylko żeby działał na zasadzie: przyspieszam, ustalam prędkość i 'klik'. Nie chcę jakiś tam ograniczników, plusów, minusów, zapamiętywania, zapominania, mycia zębów itd... Po prostu chcę żeby mi trzymał prędkość.

 

Przeglądałem ten wątek i wstępnie się dowiedziałem, że muszę:

- sprawdzić, czy mam kostkę pod maskownicą regulacji świateł i natężenia podświetlenia zegarów,

- kupić maskownicę, przycisk oraz zaślepkę,

- aktywować tempomat w komputerze.

 

Czy to wystarczy, żeby działało tak jak chcę?

Prosiłbym o fotografię tej kostki, którą mam szukać.

 

Jak to potem wszystko podłączyć?

 

Pozdrawiam i przepraszam, jeśli było, ale temat jest tak obszerny i dość chaotyczny, że wolę się jeszcze raz o wszystko zapytać.

Edytowane przez AirAjti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poświęć chwilę czasu i zapoznaj się z tematem.

Niestety mycie zębów Cie nie ominie. Tempomat tak dziala jak przewidziała fabryka i tego nie przeskoczysz.

Ja zanim zamontowałem u siebie przeczytałem kilka razy temat! jeżeli chcesz założyć tempomat to musisz włożyć trochę pracy.

Pozdrawiam i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Potwierdzam możliwość montażu tempo/ogranicznik w Scenicu II 2004 1.9dCi. Do wymiany pająk, dołożyć guziki i śmiga już przed włączeniem widoczności w CLIPie. Całość ok. 300zł - robocizna własna - czysta przyjemność:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Chciałbym zamontować tempomat w Megane II phII 2007r 1.5dci. Czy znajdę kogoś chętnego do realizacji tego pomysłu ?

Obecnie posiadam taki model kierownicy: http://img19.allegroimg.pl/photos/oryginal/23/55/98/50/2355985044

Chciałbym posiadać taki model: http://img09.allegroimg.pl/photos/oryginal/23/24/14/18/2324141826

Wszelkie części mogę kupić wcześniej lub ktoś może przyjechać już ze swoimi.

Miejsce: Warszawa

Proszę o kontakt jeśli ktoś się zdecyduje.

Przypominam, że na forum istnieje obowiązek zamieszczenia fotek w taki sposób aby były one wyświetlane.

Jednocześnie przypominam o forumowym serwerze fotek. Dopóki istnieje forum fotki nie znikną, na zewnętrznych serwerach różnie z tym bywa.

Nie zalecany jest hosting zdjęć na fotka.pl

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mrarek,

 

Już sobie zaktualizowałem lusterko na fotochromatyczne i wyszło nieźle, lecz przy okazji czytania info nt. tempomatu zauważyłem magiczne słowo CLIP, do którego nie mam dostępu. Jest opcja aktywacji tempomatu bez tego software'u ?

Jeśli tak, każda pomoc naukowa będzie przydatna :) Odpięcie AIRBAG'a nie skutkuje świecącą kontrolką serwisu jak w przypadku samochodów z rodziny VW ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpięcie AIRBAG'a nie skutkuje świecącą kontrolką serwisu jak w przypadku samochodów z rodziny VW ?

Jeśli w tym czasie, mając odłączoną poduchę nie włączysz zapłonu to nic się nie zapisze.

Najlepiej to i tak przy odłączonym wcześniej aku przerabiać.

A CLIP w W-wie też znajdziesz, choćby w ogłoszeniu kol. meganecoupe02

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzięki za wszystkie odpowiedzi, wygląda na to, że się podejmę tego upgrade'u, wakacje tuż tuż.

Czy to jest wszystko czego potrzebuje ?

1. pająk z 'tempomatem' - ma dodatkowe miejsce na przyciski ? z przyciskami do radia jakie mam obecnie, a może się dadzą przełożyc ?

2. przyciski do tempomatu montowane przy kierownicy (z przewodami),

3. airbag (lub przeróbka obecnego z użyciem nożyka),

4. włącznik tempomatu znajdujący się obok regulacji wysokości świateł.

Proszę o porady, temat przekopuję i staram się zebrać wszystkie info. CLIPa faktycznie jakoś się dorwie w wawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. pająk z 'tempomatem' - ma dodatkową wtyczkę, którą podłączasz

2. przyciski do tempomatu montowane przy kierownicy - można same przyciski dokupić, ale jeśli są, to są drogie. czasami warto kupić całą kierę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już poluję na części. Maskownica z kompletem przełączników = max 100, przyciski na kierownicy = 100, airbag-new = 500. Szukam jeszcze pająka, muszę obczaić jak je rozróżnić na aledrogo.

Niestety posiadam kiere ze srebrnym ringiem, niestandardowa wersja Megany, chciałbym przy tym design'ie pozostać, co za tym idzie - brak kompletnych takich kier z tempomatem.

Mam w planie 3 zmiany, +Tempomat, +ESP/ASR, +składane lusterka po zamknięciu drzwi, oczywiście w zależności od E1/2/3. Jutro zobacze jaką mam wersję. (troszke poczytałem posty z 2009 roku dot. ESP/ASR i da sie ogarnąć temat). Może uda się kiedyś ciepłe fotele dorzucić. Zobaczymy.

 

Dzięki za podpowiedzi/odpowiedzi !

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!