Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Montujemy TEMPOMAT w MII


Driver

Rekomendowane odpowiedzi

Tak od kupna samochodu nie działał czyli ktoś wymieniał pająk i nie zamontował odpowiedniego. Myślałem że da się jakoś poprowadzić kabel do środka kolumny i połączyć odpowiednie kable.. PEwnie się da tak zrobić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak od kupna samochodu nie działał czyli ktoś wymieniał pająk i nie zamontował odpowiedniego. Myślałem że da się jakoś poprowadzić kabel do środka kolumny i połączyć odpowiednie kable.. PEwnie się da tak zrobić..

 

Da się, sam to robiłem, ponieważ nie chciałem wymieniać pająka do póki działa :) Przejrzyj ten temat i znajdziesz dokładnie co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

przymierzam się do montażu tempomatu w Megane II FL 1.5 dci - 2007

sprawdziłem i mam kostkę od tempomatu za maskownicą, czyli czeka mnie zakup nowej maskownicy oraz włącznika tempomatu

 

aby sprawdzić, czy mam w kierownicy podłączenie pod montaż przycisków (przewód nr 2 wg wcześniejszych rysunków) muszę ściągnąć poduchę, czyli przekręcam kierownicę o 180 stopni i śrubokrętem zwalniam blokadę poduchy i wyciągam ją

czy muszę odłączyć poduchę, aby sprawdzić czy już mam doprowadzone kable do tempomatu?

 

jeżeli okaże się, że kable są, to wystarczy zakupić przyciski, następnie wyciąć w kierownicy miejsce na nie, ale jak wygląda montaż samych przycisków, czy tylko przykręca się je w kole kierownicy, czy należy coś jeszcze wykonać??

oczywiście, jeżeli nie ma dodatkowych kabli, należy zakupić pająka

 

z góry dzięki za info

 

pozdrawiam

Edytowane przez marcus.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

qrde a ja znowu mam problem :-(

 

Wszystko działało ok , wypięła mi się złączka od przycisków pod poduszką i postanowiłem że kupię nowy zwijacz z tempomatem nie przerabiany.

Podłączyłem wszystko i po przełączniku ogranicznika/temp widać informacje na wyświetlaczu ale przyciski nie reagują :-(

W kompie też żadnych błędów nie było:-( o co kaman ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Powiedzcie mi Ci którym udało się zamontować tempomat do Scenica II czy trzeba wymieniać całego pająka czy wystarczy dokupić tylko manetkę tempomatu (wychodzi zdecydowanie taniej) i przyciski na kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wymienić pająka ponieważ jak dobrze pamiętam (bynajmniej w moim pająku tak było) nie było do czego podłączyć kostki od pokrętła tempomatu/ogranicznika. Zamontować pokrętło można ale podłączyć to już nie. Nie wiem czy jest tak przy wszystkich pająkach bez tempomatu. Ponadto jak chcesz mieć jak w oryginale przyciski w kierownicy to musisz wymienić pająka, aby mieć gdzie podłączyć przyciski na kierownicy. Pająk od wersji bez tempomatu nie ma wyjścia na kostki do przycisków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

photo13.jpg

 

Pięknie;) dodałbym że tą żółtą kostkę łatwo sie rozbiera i można się elegancko wpiąć

 

Czy możesz napisać jak to zrobić i czy masz na myśli rozebranie kostki czy wyjęcie pinów.

 

 

edit:

Poradziłem sobie, należy zdemontować żółty element i podważając dwa haczyki wyjąć pin.

Edytowane przez awow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Może ktoś pomóc. Nie mogę dojść jak połączyć pilota od Clio II aby sterował tempomatem akurat w Clio III. Chciałbym aby + z radia sterował włączaniem tempomatu (R - 900 ohm) "-" z radia sterował wyłączaniem ( O - 0 ohm). Source jeden przycisk zwiększał prędkość ( tempomat "+" - 300 ohm0, drugi przycisk zmniejszał prędkość ( tempomat "-" 100 ohm). W schemacie tempomatu są połączone wszystkie 4 przyciski jedną stroną, druga są również połączone w jeden przewód ale za pomocą rożnych rezystancji. Na pilocie niestety nie mogę tak połączyć gdyż np. przycisk vol - i source są połączone w jedno. Czy można to jakoś obejść.

post-50809-0-31272100-1353489559_thumb.jpg

post-50809-0-40323200-1353489587_thumb.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Niedawno uruchomiłem tempomat, sterowanie wykonałem na mikrostykach. Mikrostyki jakie zastosowali koledzy i ja są przeznaczone do stosowania wewnątrz pomieszczeń, dlatego mam pytanie do tych co montowali tempomat 3 lata temu jak spisują się owe mikrostyki?

Edytowane przez awow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim

Jeżeli chodzi o tempomat

ja kopiłem taśmę ze zwijaczem pod tempomat przyciski poduszek AIR BAG Kierownicy ( można wyciąć miejsce na przyciski tańsza wersja ale mniej estetyczna ) pod tempomat

oraz zmiana konfiguracji w komputerze samochodu

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!