Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Montujemy TEMPOMAT w MII


Driver

Rekomendowane odpowiedzi

cczy włacznik tempomatu (przycisk obok regulacji świateł) ma działać w obie strony jako przycisk chwilowy, czy po wciśnięciu ma zostać na swojej pozycji?

 

Kupiłem dzisiaj taki właczik, ale widzę że na ograniczniku prędkości zostaje, a na tempomacie odskakuje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mam kolejne pytanie, nie ma tej informacji w temacie więc chcę spytać...

po podłączeniu włącznika tempomatu (koło reg. świateł) do oryginalnej białej kostki nie działa podświetlenie przycisku (brak zasilania na żółtym przewodzie po właczeniu świateł) czy do momentu właczenia tempomatu na CLIPie nie działa nawet podświetlenie przycisku??

 

Pytanie drugie, Clip'em aktywuje się funkcję tempomatu, czy tylko ikone w liczniku? Tzn. po podłaczeniu przycisków bez Clipa tempomat ma działać czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

Montuje u siebie tempomat praktycznie jest już gotowy napotkałem mał problem. Pilot tempomatu zamotowałe w drzwiach kierowcy obok przełącznika szyb ele. (wersja trzy drzwiowa) wymyśliłem, że plus wezme z tego przełącznika ale coś poszło nie tak i padło mi całe podświedlanie w samochodzie czy mógł by mi ktoś podpowiedzieć który bezpiecznik poszedł z dymem bo te w kabinie wszystkie są ok i nie mam już pomysłu co może być nie tak. Komputer nie sygnalizuje żadnego błędu o przepalonym bezpieczniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja troszkę z innej beczki. Ponieważ ten włącznik tempomatu jest w najgłupszym chyba z możliwych miejsc. Czy ktoś próbował znaleźć jakieś lepsze? W zasadzie pomyślałem o okolicach ręcznego - tam gdzie w oryginale są podgrzewane fotele. JAk skomplikowane było by przeniesienie tam kabli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koło ręcznego jest włącznik w meg III więc to dobre miejsce. A ja jeżdżę ciągle z włączonym przyciskiem... (nie mam włączonej opcji w liczniku więc nic mi nie przeszkadza) i tak żeby temp zadziałał to trzeba go włączyć na kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a jak skomplikowane było by przedłużenie kabli? Są może jakieś gotowce? może jak by wyjąć ten kawałek wiązki z dawcy - starczył by do ręcznego?

Ja używam na przemian limitera albo tempomatu (w zależności od warunków) dlatego to miejsce pod kierownicą doprowadza mnie do szewskiej pasji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, czy ktoś świadczy tego typu odpłatną usługe jak montaż tempomatu w aucie, który nie jest w niego wyposażony? Jeśli tak to poproszę o kontakt na priv, pozdr

Edytowane przez zamotamozalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja również jak kolega nie małem jeszcze aktywowanego tempomatu przez Clipa. Jednak to nawet lepiej. Nic nie świeci mi na desce rozdzielczej. Również jak kolega mam cały czas właczoną funkcję tempomatu. To nic nie przeszkadza.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zamierzam się wziąć i zrobić sobie tempomat.

Czy przyciski na kierownice z Laguny podejda?

 

 

Problem Kostka ( akurat w mojej megance nie mam instalacji) i konektory jakie?

kostka do zwijacza wiem

Kostka w komorze silnika?

a) http://allegro.pl/konektor-izolowany-2-8mm-nasadka-czerwony-op10szt-i3042892425.html

:lol: http://allegro.pl/konektor-pin-citroen-peugeot-m150-0-35-0-75m-10szt-i3017914979.html

c) http://allegro.pl/konektor-pin-zlacza-citroen-fiat-f280-10szt-i3018888870.html

 

Dodano: 08 mar 2013 - 10:10

Panowie instalatorzy tempomatów pytanie co do schematu:

thumb_hosting_zdjec_1362735370__a904c5448a2dc5ee.jpg

 

Element z oznaczeniem 1337 co to gdzie się znajduje.

120- kostka przy aku pokazana na pierwszych stronach.

1519 - jeśli dobrze rozumiem to kostka w pająku?

MAM to masa?

Prosze o informację i poprawienie jesli się mylę

Edytowane przez Obiboc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!