Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Montujemy TEMPOMAT w MII


Driver

Rekomendowane odpowiedzi

też dziś uruchomiłem tempomat na CLIPie na Balickiej w KR (50zł), na szrocie na 29.listopada zakupiłem oryginalna ramke, zaślepkę i przełącznik (30zł)

 

tempo_001_s.jpg

 

athlon64x4, a powiedz mi, bo chcę też w tym samym miejscu montować guziki sterujące, pod plastikiem jest miejsce, czy te switche da sie tylko tak na zew. montować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przyciski zbyt wystające ale pomysł i wykonanie na 5

fakt - troche przeszkadzaja w przewijaniu rolka ale idzie się przyzwyczaić - pomysl umiejscowienia nie jest mój tylko zaczerpnięty z forum lalki

 

athlon64x4, ile sobie winszujesz za montaż??? Może sie skuszę i sobie fundne tempomat

niestety z braku czasu odpadam niestety w przedbiegach z montażem - sam u siebie robilem to ponad tydzien (dobrze ze byly świeta <ok>) ale chętnie służe pomocą merytoryczną - tam naprawde nie ma co zepsuć :mrgreen:

 

athlon64x4, a powiedz mi, bo chcę też w tym samym miejscu montować guziki sterujące, pod plastikiem jest miejsce, czy te switche da sie tylko tak na zew. montować?

Zdecydownie na zewnatrz - nie ma mocnych zebyc cos tam schowal pod obudowa poniewaz poblokujesz przyciski do radia... Zdejmiesz pilota sam sie przekonasz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko na zewnątrz.Niestety konstrukcja pilota nie pozwala,aby były wewnątrz.
Co się nie da :] Jutro wyciągam pilota z auta i zobaczę co da się zrobić... Przy okazji, żeby zdjąć pilota, trzeba tylko ściągnąć obudowę kolumny kier.? Tak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak - odkręcasz obudowe dolną (2 śrubki), górną (2 śrubki) wyciągasz wtyczkę od pilota i zostaje tylko jedna śrubka na której przykręcony jest pilot do kolumny kierowniczej <ok>

 

co do upychania switch'y w pilocie to zycze powodzenia :-P bardziej potrzebna jest cierpliwosc i zdolnosci manualne niż wiedza techniczna. Jeśli nie masz fabrycznego radia (a niestety wiem że masz) to możesz wykorzystać istniejące przyciski w pilocie modyfikując lekko rezystancje

 

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkręcisz pilota to zobaczymy czy uda Ci się umieścić switche w środku <ok>

 

Co do demontażu pilota, to odkręcisz obudowę pod kierownicą, następnie skręcisz kierownicę tak aby mieć dostęp do śrubki od pilota.Odkręcasz śrubkę wypinasz kostkę, pilot pchasz do góry i masz go w rękach :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da się schować mikroswitche <ok> tylko jest trochę zabawy...

 

EDIT:

tempo_002_s.jpg tempo_003_s.jpg tempo_004_s.jpg

tempo_005_s.jpg tempo_006_s.jpg tempo_007_s.jpg

tempo_008_s.jpg tempo_009_s.jpg tempo_010_s.jpg

 

na razie chwila przerwy, składam auto i jade po kobiete... wieczorem kończę układ i okabluję pilota. zostanie tylko wpiąć się w odpowiednie kable... trochę tylko się boję, żeby poduchy nie wystrzelić :mrgreen: będzie trzeba BARDZO dokładnie przestudiować schematy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i to jest robota na 5! Wydaje mi się że kupie nowego pilota (25pln) i zrobie to porzadnie jak przedmowca... Jesli tylko znajde czas i troche cierpliwosci <ok>

 

Włącznik z ramką zamówiony w ASO FSO będzie za 2 tyg :mrgreen: około 110 złotych zostawione :-( drogo w tym Szczecinie...

 

2 tygodnie?? Ja zamowilem w piatek i miałem w sb przed samymi świętami ;) Nie wiem skąd to do Ciebie jedzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry stary, poPRLowski sklep elektro <ok> taki, w ktorym rezystorki na kg sprzedają i mają ich milion pińćset sto dziwińćset rodzajów :mrgreen:

 

kurcze chętnie bym to wypróbował w aucie... ale jeden switch nie wiem czy nie jest coś klepnięty, bo "minus" powinien być ~100[Ohm] i jest, gdy nie wariuje... :] nie wiem czy się nie skończy na rozmontowaniu całości... a zostało tak misternie utkane ;)

 

tempo_011_s.jpg tempo_012_s.jpg tempo_013_s.jpg

tempo_014_s.jpg tempo_015_s.jpg tempo_016_s.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!