Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam problem z systemem hands free w megance II. Zgodnie z instrukcja po zamknieciu samochodu przez pierwsze 72 godziny samochod powinien sie otworzyc po zblizeniu do klamki a po tych 72 godzinach trzeba pociagnac za klamke dwukrotnie. Niestety w moim przypadku za klamke trzeba ciagnac juz po 30 sekundach. Ktos moze mial podobny problem ? albo moze wie czy i jak da sie to opoznienie przestawic ?

 

Pozdrawiam

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tym nie wystarczy w MII sie zblizyc, trzeba wsadzic lape w klamke, tak zeby przeciac promien fotokomorki. dopiero potem ciagnac rzeczywiscie za klamke jak auto nie reaguje, a przy okazji czasem nie wykrywa karty. trzeba inaczej stanac ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ręce to wiem :mrgreen:

A microswitche raczej ok. Sprawdze jeszcze czy przy wszystkich klamkach jest tak samo.

Dzieki za odpowiedzi.

 

EDIT:

Sprawdzilem i przy wszystkich klamkach ( tzn przednich, bo na tylnych to czujniki sa atrapami ) jest tak samo. Jezeli by ktos wiedzial czy da sie ten czas przestawic, to prosze o odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Ja mam taki problem, mianowicie nie działają mi przyciski od zamykania w klamkach we wszystkich 4 drzwiach. Przycis na klapie bagaznika działa bez zarzutu. Miał ktoś cos podobnego? Chyba razcej niemożliwe aby wszystkie mikroprzełączniki poszły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie działają mi przyciski od zamykania w klamkach we wszystkich 4 drzwiach

 

Mam podobny problem, z klamek nie zawsze chce się zamknąć, ze znaczka zawsze. Domyslam się ze przyczyną jest to,ze karta nadal jest w zasięgu wewnętrznych anten rozruchu. System interpretuje to tak, że karta jest wew. auta i daltego nie pozwala go zamknąć. Podobną sytuacje opisuje w uwagach instrukcja.

post-794-1176134687_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko z przodu problem. Wydaje mi się że to przełączniki. Bo czasami w zimie jak popstrykam kilka razy to potem chodzą...

 

[ Dodano: 2007-04-09, 18:21 ]

Ale będę wymieniać za jakiś czas. To zrobię manual i napiszę czy pomogło.

Wiem że koledzy moi też narzekali na to. Na 4 meganki II, 3 miały zmienione przyciski. Moja jeszcze czeka. Tył chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie działają mi przyciski od zamykania w klamkach we wszystkich 4 drzwiach

 

Mam podobny problem, z klamek nie zawsze chce się zamknąć, ze znaczka zawsze. Domyslam się ze przyczyną jest to,ze karta nadal jest w zasięgu wewnętrznych anten rozruchu. System interpretuje to tak, że karta jest wew. auta i daltego nie pozwala go zamknąć. Podobną sytuacje opisuje w uwagach instrukcja.

 

To w takim przypadku trzeba karte odłożyć gdzieś na boku i podejść i spróbować. Jutro to sprawdze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim przypadku trzeba karte odłożyć gdzieś na boku i podejść i spróbować. Jutro to sprawdze

 

 

no wtedy to raczej Ci wogole nie zadziala...

wina switchy, bo np. po deszczu u mnie lapia za pierwszym razem :-) a jak postoi na sloncu to kilka wcisniec zamyka dopiero...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie pewnie jakis syf tam jest i jak jest mokro to lepiej przewodzi, jakby sie to dalo zrobic bez rozbierania boczku drzwi (a chyba ktos gdzies pisal ze sie da) to bym zrobil a tak to jakos mi sie nie chce i jakos z tym jezdze:)) a tak wogole to w 99% wypadkow uzywam przycisku na klapie, jakos tak sie przyzwyczailem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!