Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Demo1 - rób jak chcesz. Piszesz, że to niby taka popierdólka była. Ale moje wnioski: najpierw próbowałeś tą kostkę samodzielnie odpiąć. Nie dałeś rady. Poszedłeś do domu. Napisałeś posta. Czekałeś na odpowiedź. Znów poszedłeś do samochodu w strachu by czegoś nie urwać. Nic nie urwałeś, ale i nic nie naprawiłeś. Przy okazji zrobiłeś sobie małe kuku z alarmem, który wył mimo wyłączenia go kluczykiem. Ufff.. naprawił się.

Znów wróciłeś na forum zadowolony z siebie, że odwaliłeś kawał dobrej roboty wlewając jakiś olej do styków, za to nie robiąc tego co Ci radziliśmy.

I na końcu figlarnie zapytałeś: "a więc co diagnozujecie ?" :)

 

Co do zwierania kabelków - własnie tak działają mikrostyki w klamkach: naciskając je zwierasz obwód.

Prawdopodobnie masz właśnie zwarcie w przyciskach i system wyłączył jedną stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same się nie naprawią choćbyś co 5 minut złącza na słupkach rozłączał.

 

A skąd wiesz? a jakby gdzieś jakiś pin zaśniedziały był to co ? a noż by pomogło.

<><><><><><><><><><>><><><><>

ale ok, rozebralem klamkę narazie kierowcy. zrobilem zwarcie i odziwo ruszył system. więc cała lewa strona chyba w komputerze się nie rozwaliła.

<><><><><><><><><><>><><><><>

pojadę do ASO kupię te dwa mikrostyki, wymienie i zobaczymy dalej co będzie.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

5.9 - Enter Aston76

Nowe zdania zaczynamy z dużej litery. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiesz?

można powiedzieć : Z WYKOPALISK, tych forumowych także i z własnego doświadczenia....

W kompie się nic nie rozwala, on jest mądrzejszy od użytkownika i odcina całą stronę gdy użytkownik nie ma zamiaru zepsutego elementu wymienić...

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tył dziś tak samo sprawdziłem, i na zwarcie również zamyka, a więc wymiana.

 

========

Apropo jeszcze, też tak macie, że bez wciskania w klamkach tych przycisków, po odejściu na 3 metry, się automatycznie sam samochód zamyka ? od dzisiaj zaczął tak wariować.

niby fajnie, że tak robi, ale czy tak jest oryginalnie ??

Edytowane przez demo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg instrukcji w Scenicu II nie ma tak, iż samochód się sam zamyka, z jednym wyjątkiem:

- jeżeli podejdziesz do samochodu: wsuniesz dłoń za klamkę, aby wykryła ja fotokomórka. W tym momencie następuje odryglowanie zamków, ALE nie otworzysz drzwi (nie pociagniesz za klamkę), to po 30 sekundach (ten czas piszę z głowy, może jest inny), zamki z powrotem się zaryglują.

O innej opcji nie słyszałem i nie czytałem (w instrukcji, dialogysie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm nie wiem czy tak jest oryginalnie ale ja tak nie mam nawet jak 10 metrów odejdę to się nie zamyka . Tylko w klamce albo na pilocie zamykanie działa w moim przypadku hands free . u kolegi na przykład odejdzie od auta i auto mu sie zamknie po pewnym czasie samo a ja tego nie mam nie wiem dlaczego . Może gojgien coś sie wypowie to tez posłucham bo mnie to ciekawi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy słaba bateria lub jakieś inne niedomaganie systemu HF może powodować komunikat <service-electronic fault> bo walczę z takim problemem a włożenie i ruszanie kartą w slocie pomaga uruchomić auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macabra80 - nie słyszałem/czytałem/sam nie doświadczyłem - by komputer w jakikolwiek sposób informował na wyświetlaczu problemy s HF. Jak mu się HF nie podoba - odłącza cała stronę nic nie komunikując.

Szukałbym przyczyny gdzie indziej. Wpisz w wyszukiwarkę ten komunikat i czytaj co inni mieli za awarię przy tym komunikacje. Ale osobiście uważam, że problem z HF nigdy nie generuje takiego błędu.

Lub możesz podjechać na CLIP i zaraz się dowiesz o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- jeżeli podejdziesz do samochodu: wsuniesz dłoń za klamkę, aby wykryła ja fotokomórka. W tym momencie następuje odryglowanie zamków, ALE nie otworzysz drzwi (nie pociagniesz za klamkę),

Nie rozumniem tego..

odryglowują Ci się drzwi ale nie można ich otworzyć ? coś tu nie gra.

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może gojgien coś sie wypowie to tez posłucham bo mnie to ciekawi .

w megankach i sceniolach jest tak jak napisał kol. Optima.

Zamki same się blokują jak wcześniej były odblokowane przy pomocy przycisków na karcie, albo przez fotokomórki FH ale BEZ OTWIERANIA DRZWI.

W innym przypadku nie blokują się same. Taka opcja jest przykładowo w Lagunach.

 

Dodano: 14 lis 2013 - 16:18

Nie rozumniem tego..

Patrz na ten filmik od 55 sekundy:

Dłoń za klamkę, by zamki odblokować, co akurat jest zobrazowane otwierającymi się lusterkami i palec na przycisk, by zamki zablokować.

I tak kilka razy odblokowane/ zablokowane, bez chęci otwarcia drzwi choć to możliwe po odblokowaniu.

Gdybym po takim odblokowaniu odszedł od auta to zamki się same zablokują po kilkudziesięciu sekundach.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukałem w dialogysie:

 

CF018 Ponowne blokowanie automatyczne

Z lub BEZ

Zależnie od życzenia klienta.

Pozwala na zablokowanie zamków pojazdu po

30 sekundach, jeśli od chwili odblokowania żadne

drzwi lub pokrywy nie były otwierane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałbym przyczyny gdzie indziej. Wpisz w wyszukiwarkę ten komunikat i czytaj co inni mieli za awarię przy tym komunikacje. Ale osobiście uważam, że problem z HF nigdy nie generuje takiego błędu.

Lub możesz podjechać na CLIP i zaraz się dowiesz o co chodzi.

Problem jest najprawdopodobniej w skrzynce bezpieczników w komorze silnika clip pokazywał błąd i maxiecu też zresztą zakładałem o tym wątek Mój problem w pon. odstawie auto do elektromechanika to coś pewnie więcej będę wiedział, ale zastanawia mnie właśnie to że po włożeniu karty w slot auto odpala jak gdyby nic się nie stało :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!