Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Tak więc i mi się przydażyła niemoc czujników w drzwiach. Po tym jak wysiadłem z odpalonego samochodu i przeszedłem na jego prawą stronę (karta w kieszeni), padła cała lewa strona. Drzwi kierowcy i pasażera przestały otwierać sie z czujnka podczerwieni i zamykać mikroprzełącznikiem.

Podaję rozwiązanie problemu!

Zamykamy wszystkie drzwi i wciskamy mikroprzełącznik w drzwiach działających. Centralny sie rygluje a my nadal trzymamy wciśnięty mikroprzełącznik jeszcze przez kilka sekund. Ja to zrobiłem w prawych drzwiach pasażera. Po tym zaabiegu odżyły lewe drzwi pasażera. Zabieg powtórzyłem w nowo ożywionych drzwiach i po tym ożyły drzwi kierowcy.

Tak oto naprawiły się dwa mikroprzełączniki i fotokomórki w pół minuty.

Zadziałało to z softem w wersji 9.05 Sprawdźcie u siebie.

 

PS. Kierowała mną intuicja :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam w Scenicu II miałem lakierowane obydwoje prawych drzwi (ktoś mi przejechał gwoździem). Auto robił serwis. Po trzech dniach jak je odebrałem zaczęły się problemy z systemem hands free. Wcześniej działał bez zarzutu ( autko 4 lata). Teraz aby otworzyć muszę szarpnąć za klamkę wtedy słychać że się odblokował centralny i za drugim szarpnięciem otwieram drzwi. Nie wystarczy tylko włożyć ręki za klamkę aby się otworzył. Z zamykaniem na przycisk w drzwiach to już całkiem nie działa - tylko kartą mogę. Dotyczy to wszystkich drzwi. Jedynie bagażnik otwiera się za każdym razem. Czy podczas lakierowania mogli coś zepsuć w serwisie? Jak można znaleźć przyczynę?

Proszę poczytać powyższe posty i przypomnieć sobie regulamin, zawłaszcza pkt.6. - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam! w moim sceniku nie otwierają się drzwi od kierowcy (tylko) nie reaguja na ruch chociaż nieraz zaskakują czy to się programuje czy padł czujnik pod klamka? proszę o porade dzięki pozdro

 

Zapoznaj się z postami wyżej - lepper_pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Wszystkie guziki w klamkach są wciśnięte na stałe i nie można otworzyć drzwi tylko z karty działa ! Wcześniej nie miałem tego problemu wszystkie guziki w jednym czasie się zepsuły:/

 

--------------------------------------------------------------

 

Wszystko powróciło do normy po odłączeniu akumulatora;) Może to też wina pogody bo używałem guzików w klamce jak były bardzo przymarznięte :/. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

 

Od pewnego czasu Hands Free przestał reagować na włożenie ręki. Z początku przestała reagować lewa strona a obecnie już żadne drzwi nie reagują.

- Zamykanie drzwi i klapy bagażnika poprzez wciśnięcie przycisku działa bezproblemowo.

- Zamykanie i otwieranie drzwi przyciskami na karcie też działa.

- Otwarcie drzwi poprzez podwójne pociągnięcie klamki drzwi działa (pierwsze pociągnięcie klamki - odblokowanie drzwi, drugie pociągnięcie - otwarcie drzwi)

- Otwarcie klapy bagażnika przyciskiem działa

- Uruchomienie pojazdu bez mieszczenia karty w czytniku działa

Co może być przyczyną ?

 

Proszę o rady i sugestie.

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Z tego co poczytałem na forum to u mnie i tak długo działało wszystko bez zarzutu. Po ponad 3 latach użytkowania w październiku zepsuł się stycznik w klamce kierowcy, ale nie naprawiałem bo bez tego można żyć, za to w ostatni weekend padło mi kompletnie wszystko zarówno w w przednich i tylnych drzwiach po stronie kierowcy. Nie działa ani zamykanie ani otwieranie. W klapie bagażnika i po stronie pasażera jeszcze wszystko działa (ciekawe jak długo) no i pilot też funkcjonuje więc dopóki kompletnie wszystko nie padnie i nie będę mógł zamknąć albo otworzyć auta w żaden sposób, to nie będę tego naprawiał.

Martwi mnie tylko to że o ile styczniki (przyciski) w klamkach mogły się zepsuć w końcu w jakimś stopniu to mechaniczne części to czemu padło otwieranie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne rzeczy się dzieją. Po kilku dniach nie działania wszystko wróciło do normy i nawet nie zdążyłem podjąć jakiś kroków naprawczych. Jakże dziś rano mocno się zdziwiłem pociągając z przyzwyczajenia za klamkę w drzwiach kierowcy i samochód się otworzył, a ostatnio tego nie robił. Przyciski na klamkach działają, wszystko się otwiera zamyka. Czyżby pogoda miała na to wpływ, choć samochód garażowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc i mi się przydażyła niemoc czujników w drzwiach. Po tym jak wysiadłem z odpalonego samochodu i przeszedłem na jego prawą stronę (karta w kieszeni), padła cała lewa strona. Drzwi kierowcy i pasażera przestały otwierać sie z czujnka podczerwieni i zamykać mikroprzełącznikiem.

Podaję rozwiązanie problemu!

Zamykamy wszystkie drzwi i wciskamy mikroprzełącznik w drzwiach działających. Centralny sie rygluje a my nadal trzymamy wciśnięty mikroprzełącznik jeszcze przez kilka sekund. Ja to zrobiłem w prawych drzwiach pasażera. Po tym zaabiegu odżyły lewe drzwi pasażera. Zabieg powtórzyłem w nowo ożywionych drzwiach i po tym ożyły drzwi kierowcy.

Tak oto naprawiły się dwa mikroprzełączniki i fotokomórki w pół minuty.

Zadziałało to z softem w wersji 9.05 Sprawdźcie u siebie.

 

PS. Kierowała mną intuicja <ok>

 

Rozwiązanie co najmniej dziwne i nielogiczne. Ale co najbardziej zastanawiające to ... działa!

 

Podchodząc dziś rano do samochodu który od kilku tygoni miał znany problem niedziałaniem niczego od strony kierowcy wcisnąłem przycisk zamykania drzwi kierowcy i policzyłem do 10. Jakże się zdziwiłem kiedy drzwi zaczęły się otwierać po wsadzeniu dłoni za klamkę oraz zamykać przyciskiem który nie działał od czasu kiedy kupiłem samochód dwa miesiące temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam wersje 3D padło zamykanie (switch) i otwieranie (foto kom) od strony kierowcy, wiec analogicznie próbowałem to zrobić patent z przyciskiem od strony pasażera. Na sofcie 8.31 trzymanie przycisku zamykania nie działa. Jest zima morko itp. zostawiam usterkę do wiosny jeszcze sprawdzę tą kostkę ale wątpie bo wszystko inne w drzwiach działa (szyba, lusterko, głośnik, światełko). Ale najciekawsze co zauważyłem że fotokomórka teoretycznie nie otwiera centralnego ale praktycznie zadziałała uruchamiajac lampy (taka dodatkowa opcja gdy mamy błąd fabryczny komputera, problem był gdzieś opisywany na forum) potem zamknełem auto próbowałem otworzyć za pomocą FK i dalej nie działa. Wydaje mi się że tu chodzi o jakiś błąd w kompie :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mnie nie działała strona pasażera, a od kierowcy trzeba było zawsze ciągnąć za klamkę 2 razy.

Wypróbowałem więc dzisiaj sposób z przytrzymaniem przycisku na klamce przez 10s.

Pierwszy efekt to że nic nie działa :cry:

tzn. wszystkie klamki nie reagują, całe szczęście działa karta.

Po około 3h mówię sobie, coś pokombinuję.. Podchodzę do samochodu łapię za klamkę i za pierwszym pociągnięciem drzwi otwarte <piwko> Wszystkie klamki działają, cały system ok.

Mam wrażenie że komputer musiał to sobie "przemyśleć" i funkcja hands free się zresetowała.

U mnie działa !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety nic nie pomoglo, ani trzymanie przyciskow 10s ani ich kilkukrotne wciskanie :P dalej 4 drzwi nie dzialaja, klapa dziala i pilot tez <piwko> Moze jest jakis sposob na "uaktywnienie" przyciskow w drzwiach? nie probowalem jeszcze odpinania akumulatora (jest to spowodowane lenistwem w ustawianiu radia i navi). Potrzebowalbym schemat wtyczki w drzwiach, a dokladnie ktore piny zamykaja obwod po wcisnieciu guzika (mozna wtedy sprawdzic czy dziala guzik bez rozbierania) za ewentualna odp z gory dziekuje, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja miałem tak że przestały działać wszystkie drzwi. Okazało się że miałem w tylnych drzwiach zalany wodą sensor podczerwieni co powodowało zwarcie i BSI odłączyło zasilanie wszystkich czujników po usunięciu awari zasilanie samo powróciło po paru godzinach.

Proponuję ci odłączyć kostki w tylnych drzwiach najlepiej to zrobić przy zamkniętych tylnych a otwartych przednich raz z jednej strony raz z drugiej i kilka razy zamknąć samochód i otworzyć jeżeli w pozostałych drzwiach powróci działanie to wtedy szukaj uszkodzenia w drzwiach bez których działało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!