Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przednie kierunkowskazy - wymiana żarówki


Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj przepaliła mi się żarówka przedniego kierunkowskazau od strony kierowcy. Wymiana zajęła mi 3 h. Najpierw próbowałem wyjąć tą przepaloną przez dziurę w nadkolu - totalne fiasko. Poźniej zdjąłem nadkole - poszło lepiej, bo oddzialiłem jedną ręką a w zasadzie dwoma palcami żarówkę od "nakrętki". Następnie za pomocą gumy do żucia i ołówka wyciągnąłem żarówkę z klosza. <ok> Przez następne 10 min głowiłem się którą czynność wykonać najpierw w odwotnej kolejności. W sumie 2,5 godziny. W końcu odkręciłem zderzak i reflektor no i... jakoś się udało :( Czas 30 min.

 

Teraz dam upust swojej frustracji: Co za idiota, debil i kretyn z Renault wymyślił takie dojście do lampy?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz dam upust swojej frustracji: Co za idiota, debil i kretyn z Renault wymyślił takie dojście do lampy?
Jedyną pociechą jest to, że idioci, debile i kretyni projektują nie tylko renuśki.

Z tego co wiem, problem z wymianą żarówek jest (chyba) w każdym nowoczesnym samochodzie.

No cóż - odkąd samochody są projektowane przez komputery i księgowych nikt nie myśli o użytkownikach :evil:

Z tego co wiem wymiana żarówki w ASO to koszt ok. 50 zł. Więc może warto zapłacić zamiast tracić trzy godziny. (Pan Józek w warsztacie za rogiem pewnie weźmie za wymianę jeszcze mniej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy żarówka kierunkowskazu była rzeczywiście przepalona? Pytam, bo u mnie czasami przestaje działać przedni kierunkowskaz, ale w takiej sytuacji wystarczy dokręcić tą plastikową oprawkę w której siedzi żarówka - przynajmniej u mnie obluzowuje się ta obejma/ oprawka. Dokręcić można od tej samej strony, z której wymienia się żarówki w reflektorach.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w takiej sytuacji wystarczy dokręcić tą plastikową oprawkę w której siedzi żarówka

U mnie jest dokładnie tak samo. Co jakiś czas albo z prawej albo z lewej strony przestaje działać kierunkowskaz i wystarczy docisnąć oprawkę żarówki i jest OK. Najprawdopodobniej oprawki luzują sie od wstrząsów/nierówności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RobertRybiński, ja dzisiaj wymienialem zarowke ksenonowa 20 minut <ok> z tym,ze juz sie nauczylem do perfekcji uchylac zderzak,tzn dwie srubki w kazdym nadkolu kilka plastikowych zaciskow na pasie przednim i lampa na wierzchu.Wole tak niz miec cale podrapane rece,zreszta tak jest szybciej :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dzisiaj wymieniłem, a dokładniej poprawiłem styki (bo żarówka była dobra) w uchwycie żarówki (prawa strona). Moim zdaniem najlepsze dojście jest poprzez uchylenie nadkola - wystarczy odkręcić dwa wkręty (klucz 7). Oczywiście koło trzeba zdjąć. Całość roboty trwała około 30 min z dwukrotnym wkładaniem żarówki bo w sklepie dali mi na 24V (napisane maym drukiem) więc po sprawdzeniu poszła z powrotem stara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Od kwietnia br. cztery razy mialem problem z niedziałającymi przednimi kierunkowskazami - za pierwszym razem myślalem że spaliła się żarowka - kupiłem nową i próbowalem wymienić ją samodzielnie. Niestety mimo tego że dotykałem oprawki ręką nie chciała ona w żaden sposób wyjśc - pojechałem do 2 mechanikow których wysilki zakonczyły się tym samym efektem co moje samodzielne poczynania - zadzwoniłem więc do Renault - uslyszałem cene i stwierdziłaem że 35PLN to nie majątek. Na miejscu okazało się że to nie żarówka tylko poluzowana oprawka - panowie poprawili za friko i stwierdzili że ten model tak ma. Od tego momentu 4 razy naprawialem tą usterke (2x na strone) samodzielnie lub z pomocą warsztatu.

 

Ma ktoś może na to jakiś patent żeby pozbyć się tego problemu raz na zawsze??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem. Przedni lewy nie dziala jak nalezy. Kupilem nowe zarowki, ale jak chcialem wymienic , to ruszylem obudowe i zaskoczylo. dzialalo do nastepnego skrzyzowania i znowu sie zepsulo. Pojechalem na warsztat, ale ze wzgledu na niesamowicie trudny dostep do lamp nie byli w stanie tego zrobic od razu. Nie wiem co na to poradzic. Jechalem ostatnio w dluga trase i musialem sie co jakis czas zatrzymywac, aby wsadzic reke do srodka przez otwor w nadkolu i poudawac, ze wiem co robie. Za kazdym razem dzialalo, ale tylko przez chwile. Tobie sie udalo, mozesz powiedziec co zrobiles? Za cholere nie mozna tam dojrzec co sie robi. Jest za ciasno, zeby ta zarowke odkrcic. Poza tym poje sie, ze jak ja wyjme, to za nic nie uda mi sie wsadzic jej z powrotem. To sprawa polaczen, czy obudowy?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

frais -> z tego co wiem to sprawa obudowy tych kierunków (tak powiedzieli mi w ASO za pierwszym razem). A robie dokładnie to co ty - łapię za oprawke i udaje że wiem co robie (staram się ją docisnąć) - zawsze pomaga na jakiś czas... No ale to jest maks 2 miechy i trzeba znowu czarować - chyba że wcześniej walnie drugi kierunek.

 

Karpiu66 -> jakoś nie mam zamiaru wyciągać lampy żeby spr co jest nie tak zwłaszcza że w ASO powiedzieli mi panowie zebym się... przyzwyczaił :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Co jakiś czas albo z prawej albo z lewej strony przestaje działać kierunkowskaz i wystarczy docisnąć oprawkę żarówki i jest OK. Najprawdopodobniej oprawki luzują sie od wstrząsów/nierówności.

 

Witam, mam ten sam problem, najpierw sam wymieniłem żarówkę od kierunku ( jedyne 30 minut przez otwór w nadkolu - ma się te zwinne ręce ) ale padła po 3 tygodniach, a że akurat padła żonie to zajechała do serwisu, w ASO wymienili mi oprawkę kierunku i podziałało dobrze przez kilka dni ,teraz na przemian działa i nie działa, jestem maksymalnie wk....ny ta sytuacją , jadę się do nich kłócić, niech coś z tym zrobią, a czy ktoś z Was ma na to jakiś patent? No np. coś podłożyć, przykleić, przybić zaspawać, czy coś ... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć! Wczoraj wymieniałem lewą H7 z przodu (przez dziurę w nadkolu). Zajęło mi to ponad 30 minut i przy tym mnóstwo nerwów!!! Zainwestowałem w "lepsze" (czytaj droższe) żarówki Philips. Może będą się rzadziej przepalać. Mam tylko pewne wątpliwości. Z uwagi na bardzo kiepską widoczność (próbowałem robić zdjęcia telefonem, ale nie pomogło mi to za dużo:-)) - nie jestem pewien, czy dobrze włożyłem żarówkę. Co prawda świeciła...Czy w Megane II żarówki te są mocowane przy pomocy odpowiednio wygiętego drutu - tak jak to bywa w innych autach, czy też sama pokrywa dociska żarówkę i utrzymuje ją w gnieździe?

P.S. Następnym razem pojadę do autoryzowanego serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam :mrgreen:

Wczoraj przytrafił mi się opisywany problem. Nagle przestał działać przedni prawy kierunek, choć żarówka wyglądała na dobrą. Przeczytawszy instrukcję próbowałem dostać się do niego przez nadkole. Skończyło się na zadrapaniach i ręce brudnej do łokcia...

Rano pojechałem do serwisu. Facet w minutę( albo szybciej) wyjął żarówkę, odgiął blaszki w oprawce i w ciągu kolejnej minuty zakończył sprawę. Koszt 10 zł.

Wniosek: szkoda czasu i energii na samodzielną walkę, lepiej udać się do specjalisty <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

a ja przedni prawy kierunkowskaz wymieniłem w 15min. tak jak piszecie odkręcić 2 śruby nadkola jedną spinke i mamy dostęp do przedniej lampy. <ok> do kierunku jest mały dostęp ale żarówka wyjdzie bez problemu

Przy pomocy kombinerek i śrubokręta krzyżaka (potrzebne do poluzowania nadkola )można to zrobić nawet na ulicy .

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!