Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Zapraszam do obejrzenia filmu i odpowiedzi, kto jest winny tej niebezpiecznej sytuacji... ?
Opinie użytkowników


Po pierwsze ten srebrny chyba VW nie mógł zrobić tego co zrobił (w lewo na rondzie) i za to należy mu się mandat, a w drugiej sytuacji rzecz jasna, że gdyby doszło do kolizji to wina byłaby po stronie czerwonego "maleństwa".

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, formalnie to winny byłby kierowca... Picanto, ale czy nagrywający czasami nie przyspiesza, żeby go przyblokować ?

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie tak ale "mały" też nie jest bez winy bo zamiast spokojnie zjechać sobie za kamerzystą to ciśnie z pedałem w podłodze na tzw. cwaniaka żeby być przed nim po zwężce. Też takich nie lubię. U mnie w mieście (pewnie w Waszych miastach też) jeśli kilka dróg 2-pasmowych gdzie wiadomo, że lewy pas za chwilę będzie tylko do skrętu w lewo ale mimo wszystko sporo "lokalsów" ciśnie do samego końca żeby tylko być jak najbardziej z przodu.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie chciałem sprowokować dyskusję, wystarczyło aby jedna ze stron odpuściła... ale nie, każdy chce postawić na swoim i rezultat mógłby być kiepski. Niewiele brakowało, a byłaby czołówka. @pbet tak jak piszesz, takie akcje są w każdym mieście.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka natura statystycznego polskiego kierowcy i niestety wielu z nas ma ciśnienie na to żeby być pierwszym. Z drugiej zaś strony nie brakuje cywilnych "strażników Teksasu", którzy za wszelką cenę będą innym udowadniać (jak ten kamerujący) kto tu ma pierwszeństwo. Pewnie jeszcze sobie w duchu powiedział sobie coś w stylu "no weź przypier...".

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie wina czerwonego poldka bez dyskusji, kierowca ma obowiązek przewidzieć takie sytuacje czy to przy wyprzedzaniu czy to przy wymijaniu. Nawet jeśli kamerzysta lekko przyśpieszył to ma do tego prawo (oczywiście bez przesady bo każdy zna przepisy, jeśli ktoś nas wyprzedza), jeśli mieści się w przedziale prędkości znaku drogowego, a i tak tamten cymbał jak widać ciśnie po paskach, więc jest skreślony. Tutaj nie ma dyskusji, kierowca red przeliczył się w swoich umiejętnościach w stosunku do istniejącej sytuacji.

Edytowano przez blake

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą dobrą flaszkę mogę postawić w zakładzie, że jakby te auta zamieniłyby się miejscami to sytuacja byłaby taka sama i czerwony też by gościa nie chciał wpuścić, a ten co nagrywa chciałby się wcisnąć przed niego.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Hehe <piwko> TRUE TRUE. Obejrzałem film jeszcze raz i VW Passat faktycznie dał czadu na rondzie. Masakra.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam już który artykuł PRD o tym mówi, ale jest coś takiego, że jak masz te strzały namalowane, że musisz zjechać - czyli kończy się twój pas, to nie wolno Ci wyprzedzać. Tak więc jeśli chodzi o sytuację "filmowca" i tej czerwonej (chyba) Toyoty, to kierowca Toyoty wymuszał pierwszeństwo ewidentnie.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszperałem i wychodzi na to, że nie ma zakazu wyprzedzania aczkolwiek jest:

Art. 22. 1. Kierujący pojazdem może zmienić kierunek jazdy lub zajmowany pas ruchu tylko z zachowaniem szczególnej ostrożności.

Art. 22. 4. Kierujący pojazdem, zmieniając zajmowany pas ruchu, jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pojazdowi jadącemu po pasie ruchu, na który zamierza wjechać, oraz pojazdowi wjeżdżającemu na ten pas z prawej strony.

Art. 22. 5. Kierujący pojazdem jest obowiązany zawczasu i wyraźnie sygnalizować zamiar zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu oraz zaprzestać sygnalizowania niezwłocznie po wykonaniu manewru.

 

Szczególnie art. 22.4. daje jasno do zrozumienia, iż nie powinno się pchać przed auto na prawym pasie, tylko ustąpić mu pierwszeństwa.

 • +1 1

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
 • Podobne

 • Najnowsze komentarze

  • MichalVTS -
   Handlarze autami
   @grzes70 Masz rację, samochody pod handel się zdarzają, sam się na taki naciąłem (Mazda 6 z pompą paliwa uszczelnioną t-shirtem, serio i wieloma innymi kwiatkami) i za takie zachowanie sprzedawców powinno się ich wsadzać do pierdla i zakazać wykonywania zawodu. Samochód to nie jest rower, czy mikser, które psując się nie wyrządzą nikomu większej krzywdy. Takie manipulowanie przy hamulcach czy poduszkach powietrznych to już usiłowanie zabójstwa. Za stan sprzedawanego samochodu odpowiada sprzedający, bo kupujący nie musi znać się na mechanice, elektronice i innych, szczególnie jak kupuje samochód za 2-6 tys. zł.  Dobrze, że teraz będą zmiany na stacjach diagnostycznych, to może ten proceder trochę zmaleje. Co do filmu, to wydaje mi się, że ktoś po prostu ubrał ładnie w słowa krążące od dawna stereotypy o "typowym handlarzu".
  • konwil -
   Handlarze autami
   @grzes70, nie - ale to może wynikać z tego, że unikam pewnych zjawisk i okoliczności. Tym niemniej - ja się oczywiście nie obrażam - nie muszę być z tego tytułu rzekomym idiotą  Reasumując, dobrze że temat jest wywołany, nawet w taki - wg mnie kontrowersyjnie-wiarygodny sposób. I tylko na sposób zwraca uwagę.
  • grzes70 -
   Handlarze autami
   @konwil: naprawdę nie spotkałeś się nigdy z autem robionym typowo na handel? Mam kolegę,prowadzi warsztat blacharsko lakierniczy i "robi" też samochody dla handlarzy.Aby zarobić,musi na czymś przyciąć.Zdarza się odtłuszczanie solanką,naciąganie traktorem,progi z pianki,malowanie tak,aby tylko zamaskować rdzę.
  • konwil -
   Handlarze autami
   Nie umiem tego skomentować  (nie do końca rozumiem sens logiczny ww. zdania).
  • grzes70 -
   Handlarze autami
   Siłą rzeczy,klient będzie szukał samochodu w jak najlepszym stanie,za jak najmniejsze pieniądze.I nie ma w tym nic dziwnego.Czy jednak klient wymusza na handlarzu korektę licznika,dolewanie różnych specyfików do silnika?Lub to,że spawa się jedno auto z trzech czy czterech wraków? Musisz być w takim razie szczęściarzem,ślepcem lub idiotą-dwie ostatnie możliwości trzeba jednak wykluczyć.
  • konwil -
   Handlarze autami
   Dobre pytanie, ale czy wszyscy czują prowokację; to że moją to raz, ale bardziej chyba autora filmu  Tak, czuję - i tutaj nie widzę różnicy, wszak niejeden się znajdzie zwolennik teorii spiskowej, który uważa, że [...tu wpisać można w zasadzie cokolwiek...]. Nawiasem mówiąc, ja się nie spotkałem z takimi praktykami, a myśląc logicznie -> miód w silniku = mnóstwo zalegających na placach, ulicach, ostatecznie - w warsztatach - wraków samochodów. Nie zauważyłem takiego zjawiska.
  • tomgrandtour -
   Handlarze autami
   Grzes 70 -"Nie zgodzę się tylko z tezą ,że to my, klienci, odpowiadamy za taki stan rzeczy. ". A kto?, każdy ogarnięty kupujący wie, że używane dobre pojazdy na zachodzie są droższe niż u nas, czy to motocykl czy osobówka. I to wiadomo już od niepamiętnych czasów. Dobrych aut się nie sprowadzało nigdy, jesteśmy szrotowiskiem dla nich. Wyjątkiem było jakiś czas temu w Niemczech, że były dopłaty i akcja za wyzłomowanie chyba 10 letnich aut, za które dostawali ładną sumkę lub był upust na nowego, nie pamiętam, ale samochód musiał zostać wyrejestrowany. I wszystko pojechało na wschód, to był ten wyjątek że przyjechały przyzwoite samochody. A nie powypadkowe z ubezpieczalni, kręcone czy po powodziowe.        
  • grzes70 -
   Handlarze autami
   Czujesz subtelną różnicę między fikcją filmową opartą na mniej lub bardziej prawdopodobnych zjawiskach,a opisem praktyk,z którymi spotkał się  każdy próbujący kupić samochód?
×