Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wymiana rozrządu megane 1,9dci


Gryzorek

Rekomendowane odpowiedzi

kurcza dzisiaj mnie gość zmartwił w serwisie, zaproponował mi cenę za części i wymianę 850zł.

 

mam silniczek 1,9 dci chyba 110km.

 

możecie podpowiedzieć za co taka cena (jakie części)?

 

Przygotowywałem sie na ok 400 :-/

Zdaje sobie sprawę ze w megane II cena jest dożo wyższa no ale moje autko już ma 6 latek.

 

Ps-już mam 120tys to by wymieniać jak najszybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pompa nie cieknie to można nie zmieniać

 

mój mechanik przy mnie zmieniał pasek rozrządu w 1.5 dci i udziwnień nie było poza tym, że dostęp tragiczny i dużo demontowania

 

ja za 220 zł kupiłem fabryczny komplet paska rozrządu wraz z rolkami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomnij o aso, poszukaj na allegro ale tylko oryginalne czesci renault bo kupisz tani badziwe i bedzie gorszy od tego co masz

 

zadzwon do tego goscia http://allegro.pl/show_user.php?uid=2985080

on ma same oryginaly i dosc tanio ( rozdzad do m2 1,9 u niego jest po 300 a w aso 700 )

 

pompe tez wymien bo kosztuje okolo 100zl przy tym co wydasz to nie majatek a jak ci pozniej padnie to wywalisz kolejne kilka stowek zeby ja zmienic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcale nie tak bardzo drogo te 800 pln, do wymiany są 3 rolki i pasek. W Szczecinie w Multiauto chamy chcieli 1500 pln, pojechałem do Gorzowa Wlkp i zrobiłem za ok. 650 , ale to po małej znajomości. Facio zamówił 4 (!) zestawy naprawcze a tylko jeden pasował , tyle tego używali do typu silnika F9Q-732. Także 800 to moim zadanie do przyjęcia - tym bardziej, że dostęp kiepski i roboty na 3 godziny (wg mechanika, bo ja na kawę poszedłem ;-))). Jak zechcesz pogadać o naszych autach to zamailuj do mnie.

pozro, krystian, sz-n

 

[ Dodano: 2007-05-13, 06:53 ]

...na pompe to się nie daj wsadzić, wcale ni trzeba wymieniać !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 lata lub 120 000km ale lepiej szybciej niz po fakcie :mrgreen:

..na pompe to się nie daj wsadzić, wcale ni trzeba wymieniać !!!

taa a jak ci sie zatrze to caly rozdzad szlag trafia,peka pasek i silnik do remontu

radze popytac porzadnych mechanikow a nie pana Henia z epoki duzych Fiatow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pompę też bym polecił wymienić,bez dwóch zdań.

Widziałem już niejedną pompę wodną z przebiegiem ok.90tys.przebiegu.

Wyrażnie widać ślady wycieków.(biało-zielona kaszka).

Oczywiscie z zewnątrz nic niewidać,czasami doleje sie płyn chłodzący,bo niby mówią wyparowuje itd..,ale ta pompa kiedyś zacznie całkiem lać.

Także,żeby niegrzebać rozrządu 2 razy,lepiej przygotować się na wymianę:paska rozrządu,

rolki napinającej pasek rozrządu,rolki prowadzącej(co jest przeważnie sprzedawane w komplecie),pompy wodnej,oraz paska klinowego.

I w ten sposób będziemy mieć spokój do kolejnej nastepnej wymiany za jakieś tam 80tys. powiedzmy.

Oczywiście zakładam,że wymianę przeprowadzi doświadczony mechanik,

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!