Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Schemat kostek przy lampach Xenon Megane II


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!! potrzebuje pomocy,a mianowicie potrzebuje schematu instalacji kostki podłączeniowej przy lampie Xenon i przy zwykłej lampi, ponieważ potrzebuje zrobić przejściówkę... szukałem na forum ale nic nie mogę znaleźć...

dziękuje za odpowiedzi!!

pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kocuper, ok wielkie dzięki dla Ciebie....

 

Mam jeszcze takie pytanie, do osoby która się zna na elektronice... czy mozna jakoś podpiąć sterowanie wysokości tych nowych lamp, do starych podchodzą 3 kable, tj, masa, plus i kabel od regulacji, a w nowych podchodzi 5 które idą z przetwornicy... i w nowych jest chyba silnik krokowy... przoszę o pomoc osób którę się znają troszke na elektronice...

aha i nie bedzie oryginalnych przetwornic a chyba one mają coś do sterowania tymi silniczkami....

 

I jeszcze jedno, czy mozna kupić gdzieś taką wtyczkę co jest przy nowej lampie i taką jak przy starej zeby zrobić przejściówkę, czy będzie trzeba pruć instalke...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetwornice oryginalne obsługują poziomowanie oraz oświetlenie i zarazem prowadzą diagnostykę systemu. Jeżeli chcesz przerabiać to postaraj się o oryginalne - będzie łatwiej.

Będziesz musiał jeszcze dokupić układ poziomujący do przodu i do tyłu. Sinik w reflektorze służy do ustawiania (poziomowania) świateł i to w zależności od obciążenia pojazdu oraz prędkości. Teoretycznie możesz podłączyć sterowanie. Zakładam, że silnik wbudowany jest sterowany podobnie jak silnik korektora zwykłej lampy, można podłączyć do pin 6 z xenona. Aha przerobienie (lutowanie) instalacji będzie chyba koniecznością.

post-924-1194181899_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolek, będzie ciężko, naprawde ciężko.

Ja już przerabiałem ten temat kilka miesięcy temu. Miałem możliwość kupienia lamp z przetwornicami, układem zawieszenia itp. Nie ma możliwości założenia samemu Xenonów (mówię o takich jak w oryginale). Potrzebna jest wizyta w ASO do skonfigurowania czujników i lamp.

 

Najpierw proponuję sprawdzić czy masz wiązkę do czujników zawieszenia, jeśli nie to trzeba pruc całe auto żeby wymienić wiązkę, a następnie podjechać do ASO i sprawdzić czy twój komputer ma opcje skonfigurowania świateł (są 3 wersje komputerów i tylko 2 maja opcję xenon).

 

Poniżej masz procedure co i jak się robi zanim zaświeci xenon

xenonsx1.jpg

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi... widze ze bedzie z tym troche zabawy... ale zostawiam to do wiosny chyba bo narazie nie mam kasy.... a boje się ze w zime moge te lampy rozbić więc polezą sobie na półce w pokoju... :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam, podobnie jak kołek zabieram się za zmianę oświetlenia kupiłem oryginalne xenony z przetwornicami, jak narazie paczka nie dotarła.... eh te "święta" ale jak tylko otworzę paczkę z pod choinki to na bieżąco rzucę newsy z montażu.

 

Mam pytanie jakie żarówki wchodzą do reflektorów xenonowych ?

 

 

Zwykły klosz

Mijania - h7

Drogowe - h1

 

Xenon

Mijania - ??

Drogowe - h7 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Tak, jak tylko przyjechał zabralem się za montowanie, co prawda jeszcze nie przerobiłem instalacji bo jest troche zimmno nie mam garażu wiec wszystkie moje zmiany odbywają się bezposrednio pod chmurką :?:

 

IMG_9669.jpg

 

Zmieniłem żarówki kierunkowskazów na srebrne koszt 5zł na allegro. Efekt sami zobaczcie dla porownania zostawiłem jedną żarówkę pomarańczową w kloszu. Polecam również załozenie układu stabilizujacego do diodowych żarówek W5W wytrzymały mi tak 5miesiecy i się nie spaliły :?: wczesniej wymieniałem co tydzień :/ a nawet częściej

 

IMG_9657.jpg

 

Polecam postojówki tego typu kąt świecenia 180', są drogie w porównaniu do tych walcowych ale efekt miazga :?:

T10_HP_biala_21.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linki poprawione. Zenony nie działają z tego powodu że nie mam przerobionej instalacji (brak oryginalnych kostek 12pin) zamontowałem tak tylko żeby zobaczyć jak bestia się bedzie prezentować. Co do poziomowania to zobacze jak to rozwiąze ale wydaje mi się że bedzie to ręczne ustawienie takie jak było w zwykłych lampach. Pytanie ile jest rodzajów przetwornic ? z tego co usłyszałem to podobno są 4pinowe kostki 6pin. 12pin - czym one się różnią ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostka do reflektora ma 9 pinów i 1 zaślepiony, także trzeba szukać 9 lub 10 pinowej kostki. Przetwornic są 4 rodzaje:

- 4 pinowa do Laguna II ph I

- 6 pinowa do Laguna II ph I

-10 pinowa do Megane II ph II

-12 pinowa do Megane II ph I i Laguna II ph I

 

Z tego co sie zorientowałem to Laguna ma troche inną instalacje niż Megane. W reflektorze w Lagunie jest tylko przetwornica wysokiego napiecia i silniczek, a sygnały diagnostyczne i sygnały prędkości, wysokości obrabia moduł elektroniczny przy przednim czujniku wysokości. Moduł ten wysyła tylko sygnał regulacji wysokości do silniczka. Natomiast w Megane to przetwornica jest całą elektroniką sterującą silnikiem w zależności od sygnałów modułów przedstawionych na poniższym printscreenie

xenonsx1.jpg

Stąd róznica w ilości pinów w przetwornicy. Megane potrzebuje przetwornicę 12-pinową z czego wykorzystuje tylko 10 pinów (5 do sterowania silniczkiem i 5 do komunikacji i zasilania)

Potrzebne są takie przetwornice

94495388ei0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!