Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czym różnią sie te skrzynie JB1 i JB1 ???


Delongi

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie bo a już zgłupiałem. Może ktoś mi wyjaśni jaka jest różniaca między skrzynią

JB1 164 & JB1 119.

 

wymieniłem silnik( 1,6 8V 90 KM na taki sam ) i nie pasuje skrzynia. Renault coupe. U mnie jest skrzynia JB1 119 natomiast przy silniku który kupiłem była JB1 164.

 

Ktoś może mi powiedzieć o co chodzi. Jakiej skrzyni mam szukać.

 

W serwisie byłem 2 razy i mi nie pomogli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Manual pomógł porównać dane techniczne prędkości na poszczególnych biegach ale nie było tam mowy o wymiarach ogólnych itp. Ale pomógł.

 

A teraz rozwiązanie tematu.

Różnica jest. Wczoraj rozesłałem ponad 100 emaili i otrzymałem naprawdę kupę ciekawych informacji.

 

Oczywiście 3/4 odpowiedzi mówiło że jeżeli silnik jest 1,6 8V to nie ważne w jakim aucie jeździł i jaką ma moc - najważniejsze że skrzynia ma kod JB1 i musi pasować. Oczywiście po odpowiedzi że nie pasuje były kolejne ... "rozmawiałem z mechanikiem i wszystkie skrzynie... ","Najważniejszy jest początek... !!!"

 

Ale i były takie które dały wyjaśnienie. Otóż to każda skrzynia ma kod dopasowania do silnika ( jest to w manualu, ale nie ma już oznaczeń rozkodowania silnika) W moim przypadku w aucie był silnik o mocy 75KM a kupiłem o mocy 90KM. Co się okazało starcza sprzęgła jest 5 mm większa a co za tym idzie korpus skrzyni też jest większy o 5 mm i nie pasują otwory.

Prawdą jest natomiast to że każda skrzynia z tego samego typu ma te same uchwyty mocowania do ramy i niezależnie od mocy będzie pasowała.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to może byc tajemnica występowania różnic. 1,6 8v 75Km produkowany był na rynek niemiecki (nie wiem czy wyłącznie) w celu załapania sie posiadaczy na niższy próg podatkowy za auto. Normalnie ten silnik miał 90Km i jak widac na Twoim przykładzie trzeba wiedzieć jaka wersję się posiada i co się kupuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgada się. Tym bardziej że z numeru VIN wynika że to jest 90 KM natomiast po kodzie odczytanym z silnika jak byk 75. Nie znam historii tego auta. W każdym razie mam je już 2 lata i nie narzekam i zamierzam przejeździć nim kolejne 2.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!