Skocz do zawartości
  1. Główna kategoria forum

    1. Forum Ogólne

      Miejsce na ogólna dyskusję, opinie na temat sprawowania się samochodu itp.

      47,1 tys.
      odpowiedzi
    2. Aktualności motoryzacyjne

      Aktualności ze świata motoryzacji

      31
      odpowiedzi
    3. Zloty i spotkania

      Informacje o najbliższych zlotach i spotkaniach.

      15,5 tys.
      odpowiedzi
    4. Offtopic / Fun

      Jak nazwa wskazuje...

      38,6 tys.
      odpowiedzi
    5. 45,8 tys.
      odpowiedzi
    6. 18,3 tys.
      odpowiedzi
    7. Regulaminy

      Zbiór wszystkich regulaminów, instrukcji i zasad pisania w poszczególnych działach.

      4
      odpowiedzi
  2. Dział Techniczny

    1. 48,6 tys.
      odpowiedzi
    2. 78,2 tys.
      odpowiedzi
    3. 27,7 tys.
      odpowiedzi
    4. 25 tys.
      odpowiedzi
    5. 27,9 tys.
      odpowiedzi
    6. 70,2 tys.
      odpowiedzi
    7. 4,8 tys.
      odpowiedzi
    8. 7,7 tys.
      odpowiedzi
    9. 16,4 tys.
      odpowiedzi
    10. 24,7 tys.
      odpowiedzi
    11. 1,7 tys.
      odpowiedzi
    12. 10,2 tys.
      odpowiedzi
    13. 5,3 tys.
      odpowiedzi
    14. Tuning / Renault Sport

      Dział poświęcony modyfikacjom mechanicznym, stylicznym oraz Renault Sport.

      10,8 tys.
      odpowiedzi
    15. LPG

      Wszystkie opinie, problemy, porady związane z instalacjami gazowymi dostępnymi na naszym rynku.

      10,8 tys.
      odpowiedzi
    16. Informacje (wszystkie modele)

      Tutaj umieszczamy wątki dotyczące wszystkich modeli Megane i Scenic.

      2,5 tys.
      odpowiedzi
      • Brak odpowiedzi do wyświetlenia
  3. Inne marki i modele

    1. 1,1 tys.
      odpowiedzi
    2. 89
      odpowiedzi
  4. Giełda

    1. Sprzedam

      Chcesz coś sprzedać? 

      3
      odpowiedzi
    2. Kupię

      Chcesz coś kupić, poszukujesz samochodu lub cześci?

      5
      odpowiedzi
  5. Działanie Forum

    1. Działanie Forum

      Uwagi związane z działaniem forum.

      2,5 tys.
      odpowiedzi
  • Statystyki forum

    72 tys.
    Tematów
    578,1 tys.
    Odpowiedzi
  • Statystyki użytkowników

    110 834
    Użytkowników
    3 013
    Najwięcej online
    Tutec
    Najnowszy użytkownik
    Tutec
    Rejestracja
  • Aktualnie zalogowani użytkownicy

    Brak użytkowników do pokazania

  • Popularne tagi i prefiksy

  • Najnowsze posty

    • Witam serdecznie, Czy mogę prosić o informację w jaki sposób udało się usunąć awarię związaną z błędem P1659?
    • Nawilżacz, jak nawilżacz, ale czuć ten "klimat" Meganki.
    • Witam serdecznie Podpowie ktoś może jak można uaktualnić nawigacje, mapy w megane 4 ?
    • Aniewa z tymi nieszczelnościami za turbiną , to chodzi Ci o odcinek między przepustnicą a intercoolerem? Podrzucisz jakieś info na temat  tego ciśnienia dpf  i jakie są prawidłowe wartości ? Zauważyłem , że jak auto zimne , to turbo słychać , że wchodzi na obroty . Jak ciepłe to tego już nie ma. Doładowanie idzie za zadanym ,ale mam turbo dziure przed 2000 obr. Może tam jest problem . Co to wtryskiwaczy i ich pracy , to walka trwa nadal . Mam już orginalne maxiecu , wtryski zakodowane ok , poprawiłem kodowanie ponownie maxiecu ,ale niczego to nie zmieniło . Adaptacja nadal na 0 . Egry pracują ok . Ciśnienie paliwa idzie za zadanyn . Synchronizacja rozrządu wporządku . Brak pomysłów !
    • Dam znać jak odczytam błędy lepszym urządzeniem. I tak Wam wszystkim dziękuję, mimo że jeszcze nie mam rozwiązania, za opinie, zaangażowanie i rady.  Koło mogę kolejne kupić i wymienić ale wolałbym wiedzieć, że to właśnie jest przyczyną. Reklamacji mi nie uznają jeśli okaże się że i w nowym kole jest podobna sytuacja co by oznaczało że przyczyna tkwi gdzieś indziej. Do tego i tak przy ewentualnej wymianie czeka mnie nowy pasek, zaślepki, śruba wału.     Po podpięciu innego interfejsu diagnostycznego okazało się że były błędy (głównie kilka P0010 i jeden nie pamietam nr związany z czujnikiem wałków rozrządu). Po skasowaniu ich i pojechaniu w trasę testową wszystkie objawy z muleniem silnika i hałasem KZFR zniknęły. Silnik dział ładnie nie hałasuje KZFR, przyspiesza elegancko. Poniżej  przesyłam wykres prędkości obrotowej silnika i kąta wyprzedzenia zapłonu i proszę o waszą opinię  (przyspieszenie, zmiana biegu, przyspieszenie i zmian biegu i jednostajna prędkość) o raz kąty na biegu jałowym. Do tego widoczna jest jeszcze informacja "Regulacja przesunięcia wałka rozrządu - Status 3"
    • Ja wiem wiem Autko zastępuje mój dotychczasowy wół roboczy, a stary tez przerobiony Musi godnie zastąpić. Wszystko już kupione (drążki, wahacze, końcówki, cały zawias, wszystkie tuleje itd) to na koniec i tak będę musiał jechać to ustawić. Dzisiaj przymiarki nowego koła Padło w końcu na 215/65 R16. Pięknie wszystko wchodzi bez wiekszych przeróbek. Prześwit się zrobił już naprawdę fajny od razu pomalowałem felgi też ;)   
    • Właśnie, ja też proponowałem koledze żeby odczytał błedy PyClipem (albo jeszcze lepiej Clipem) bo te uniwersalne diagnoskopy to z Renault sobie różnie radzą.
    • szwagier24a to jak uzasadnisz to, że w febim np. są łańcuchy rozrządu IWISa, to co idzie na pierwszy montaż do BMW. Febi to pakowacz, raz jest gówno, a raz jest oem. Sprawdziłem to moje koło i jest Febi Febi, czyli może jakiś chińczyk, tak przynajmniej wygląda. Zamontuję i dam znaka czy chodzi. 
    • Raczej tak, ten dźwięk cykania to praca wtryskiwaczy - jak orzelaczysz na gaz to przestanie cykać, w sensie z przerwami. Silnik bardziej ułany niż mój. Obejrzyj wnętrze rury od turbo czy nie ma tam za dużo oleju.
    • Febi to chiński zamiennik - w mojej opinii. Koledze z problemami od faz: skasuj błędy elmem opartym na PIC..... trudno mi to uzasadnić ale to tańsze niż kolejna wymiana rozrządu.
  • Giełda

×
×
  • Dodaj nową pozycję...