Skocz do zawartości
  1. Główna kategoria forum

    1. Forum Ogólne

      Miejsce na ogólna dyskusję, opinie na temat sprawowania się samochodu itp.

      47,1 tys.
      odpowiedzi
    2. Aktualności motoryzacyjne

      Aktualności ze świata motoryzacji

      31
      odpowiedzi
    3. Zloty i spotkania

      Informacje o najbliższych zlotach i spotkaniach.

      15,5 tys.
      odpowiedzi
    4. Offtopic / Fun

      Jak nazwa wskazuje...

      38,6 tys.
      odpowiedzi
    5. 45,8 tys.
      odpowiedzi
    6. 18,3 tys.
      odpowiedzi
    7. Regulaminy

      Zbiór wszystkich regulaminów, instrukcji i zasad pisania w poszczególnych działach.

      4
      odpowiedzi
  2. Dział Techniczny

    1. 48,6 tys.
      odpowiedzi
    2. 78,2 tys.
      odpowiedzi
    3. 27,7 tys.
      odpowiedzi
    4. 25 tys.
      odpowiedzi
    5. 27,9 tys.
      odpowiedzi
    6. 70,3 tys.
      odpowiedzi
    7. 4,8 tys.
      odpowiedzi
    8. 7,7 tys.
      odpowiedzi
    9. 16,4 tys.
      odpowiedzi
    10. 24,7 tys.
      odpowiedzi
    11. 1,7 tys.
      odpowiedzi
    12. 10,2 tys.
      odpowiedzi
    13. 5,3 tys.
      odpowiedzi
    14. Tuning / Renault Sport

      Dział poświęcony modyfikacjom mechanicznym, stylicznym oraz Renault Sport.

      10,8 tys.
      odpowiedzi
    15. LPG

      Wszystkie opinie, problemy, porady związane z instalacjami gazowymi dostępnymi na naszym rynku.

      10,8 tys.
      odpowiedzi
    16. Informacje (wszystkie modele)

      Tutaj umieszczamy wątki dotyczące wszystkich modeli Megane i Scenic.

      2,5 tys.
      odpowiedzi
      • Brak odpowiedzi do wyświetlenia
  3. Inne marki i modele

    1. 1,1 tys.
      odpowiedzi
    2. 89
      odpowiedzi
  4. Giełda

    1. Sprzedam

      Chcesz coś sprzedać? 

      3
      odpowiedzi
    2. Kupię

      Chcesz coś kupić, poszukujesz samochodu lub cześci?

      6
      odpowiedzi
  5. Działanie Forum

    1. Działanie Forum

      Uwagi związane z działaniem forum.

      2,5 tys.
      odpowiedzi
  • Najnowsze posty

    • Dzięki za odpowiedź ale to jest mega trudne 😣  Poratujesz twoim gotowcem ?
    • Oto krótka instrukcja jak odchudziłem instalkę Europy (tej od kolegi Sylwekdm) z 8,5GB do około 6,5GB. W instalce TomTom_Europe_2025.12 zamieniłem rozszerzenia .sku na .zip (w windows). Czyli pliki TomTom_Europe_2025.12-Part1.sku na TomTom_Europe_2025.12-Part1.zip, i tak od 1 do 5. Następnie w programie winrar wypakowałem zawartość tych plików do osobnego (nowego katalogu). Otrzymałem katalog EUROPA 2025.12 z katalogiem content i update_checksum, w katalogu content otrzymałem building, dem, map,phoneme i poi. Do osobnego katalogu (np Moja Europa/content/building) przekopiowałem tylko Poland.3dl i Poland.3dl.stm. Do Moja Europa/content/dem skopiowałem Full_Europe_CGIAR_Premium_2006.06_170825.dem oraz Full_Europe_CGIAR_Premium_2006.06_170825.dem.stm. Do Moja Europa/content/map skopiowałem tylko te pliki państw które chcę mieć w nawigacji (usunąłem Rosję Ukrainę GB IRL itp.) rozszerzenia fbl, fbl.stm, fpa, fpa.stm, fsp i fsp.stm. Ja wgrałem Austria, Belgia, BosniaHrz, Bulgaria, Croatia, CzechRep, Denmark, Estonia, EuropeEasy.hnr hnr.stm, EuropeEconomic, EuropeFastest, Finland, France, Germany, Hungary, Italy, Latvia, Liechtenstein, Lithuania, Luxembourg itd. Do katalogu Moja Europa/content/phoneme pliki państw które mam w map z rozszerzeniami .ph, ph.stm. Do katalogu Moja Europa/content/poi pkliki państw z rozszerzeniami .poi, poi.stm. Do katalogu Moja Europa\license plik Mega_Free_1_Year_Update_FEU_TA_2025_Q4.lyc. Tak przygotowaną instalkę programem SKU_Creator_0.5.2 utworzyłem pliki md5. oraz pliki sku "Generowania MD5 i update_checksum dla wszystkich plików" a na koniec "utwórz archiwum SKU". Na czystego pendrive 32BG w fat32 skopiowałem z katalogu SKU cały katalog R-LINK wraz z plikami MM2014_3_0_TT1712_FACTORY_WW_HIGH_20180910.lyc i force_update.txt. Na uruchomionym silniku wgrałem do samochodu... POWODZENIA
    • Zdecydowanie 4 szt. Raczej myślisz o rurze dolotowej do przepustnicy, a to wtedy 2szt.
    • Tak, dwie trzymają przepustnice do kolektora.
    • Mała aktualizacja: dopadło i mnie pęknięcie obudowy termostatu. Już się obawiałem, że to upg. Rozpocząłem demontaż termostatu. Bez szczypiec do opasek na lince nawet nie zaczynajcie roboty. Wymiana nie jest tak gładka jak 1.6 16v. Sporo elementów do demontażu, wystarczą nasadowe 8 i 10 na różnej długości nasadkach.  Przy okazji ujawniła się przyczyną ospałości: wykręciła się jedna z dwóch śrub mocujących kolektor dolotowy do przepustnicy. Obstawiałem jeszcze jedna przyczynę braku wigoru: zanagarowany dolot, w końcu przebieg słuszny dla czyszczenia trzonków, ale przecież jeżdżę na lpg a to mało prawdopodobne.  Przy tej okazji spróbuję podejrzeć chociaż jeden kanał dolotowy endoskopem.
    • Napisz jak zrobić taką instalkę. 
    • Mieszkam w prowincjonalnym miasteczku, nawet zimą przy odcinkach 4km nie przekroczyłem 8L.  Przy długich odcinkach potrafię zejść poniżej 6 (licznikowego) a nie przekraczam 7,5 L LPG.
    • Mógłbyś dać namiar na odchudzoną instalkę. Udało się komuś wgrać całą europę po czyszczeniu sku? Może za mało usunąłem ? Zostawiłem tylko : 2 pliki licencja fabryczna 16 plików 3D car 1 plik iGO konfiguracja  A mimo to mi sie nie mieści europa. Które z tych plików mogę jeszcze usunąć?  
  • Giełda

×
×
  • Dodaj nową pozycję...