Skocz do zawartości

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Regulamin forum


Krzychu

Recommended Posts

 -------------------------------------------------------------------------------------

 

REGULAMIN FORUM MEGANE.COM.PL

 

1 Postanowienia wstępne

 

1.1 Definicje:

 • Forum - motoryzacyjny serwis internetowy w formie forum internetowego, działający pod adresem https://megane.com.pl
 • Użytkownik - każda osoba korzystająca z Forum
 • Konto użytkownika - trwały profil użytkownika założony na Forum w wyniku rejestracji, powiązany z adresem email
 • Użytkownik zarejestrowany - Użytkownik korzystający z Forum posiadający Konto użytkownika
 • Administracja Forum - grupa Użytkowników zarejestrowanych posiadających uprawnienia administracyjne lub wchodzący w skład grup ModTeam oraz ModSupport.
 • Prywatne Wiadomości - wewnętrzny system komunikacji Forum, oparty na wiadomościach bezpośrednich
 • Temat - wątek w ramach którego toczy się dyskusja
 • Post - odpowiedź udzielona w ramach Tematu
 • Podpis - treść automatycznie dodawana do każdego Postu Użytkownika zarejestrowanego


1.1 Każdy Użytkownik korzystający z forum, w tym Użytkownik zarejestrowany, który nie zgadza się z poniższym regulaminem nie może korzystać z forum. Dalsze użytkowanie Forum oznacza akceptację postanowień zawartych w regulaminie.
 

1.2 Rejestracja na forum jest bezpłatna i dobrowolna.

 

1.3 Użytkownik korzystający z Forum ma prawo do zachowania prywatności swoich danych osobowych oraz swobody wypowiedzi przestrzegając jednocześnie zasad kultury osobistej.

 

1.4 Nad porządkiem działania i funkcjonowania Forum czuwają członkowie Administracji Forum.

 

2 Postanowienia ogólne

 

2.1 Zabrania się tworzenia wiadomości mających charakter reklamowy lub spamu. Utworzone Tematy lub Posty (w tym automatycznie dodawane podpisy) o charakterze wyłącznie reklamowym, dodane bez wcześniejszego porozumienia z Administracją Forum będą niezwłocznie usuwane.


2.3 Każdy użytkownik ma prawo do posiadania tylko jednego konta. Za skutki wynikłe z udostępniania swojego konta osobom trzecim odpowiada jego właściciel.


2.4 Użytkownik jest zobowiązany do wykonania bez zbędnej zwłoki czynności wymienionych w upomnieniu moderatora np. poprawienie tytułu tematu, treści tematu, pisowni, błędów ortograficznych itp.

 

2.5 W przypadku gdy Użytkownik zrezygnuje z uczestnictwa w Forum, usunięciu podlega tylko Konto Użytkownika wraz z danymi wrażliwymi, logami i Wiadomościami Prywatnymi. Wszystkie Tematy i Posty utworzone w ramach Forum zostaną zanonimizowane i pozostaną na Forum w celu zapewnienia integralności i ciągłości Tematów.

 

3 Zasady wstawiania podpisu


3.1 Ustawienia Podpisu lub jego edycja jest dostępna w ramach ustawień Konta użytkownika.


3.2 Podpis może zawierać maksymalnie 2 linijki tekstu o domyślnym rozmiarze tekstu, przy czym puste linijki są traktowane tak samo jak linia tekstu.

 

4 Zakładanie Tematów


4.1 Przed założeniem nowego Tematu, należy upewnić się czy Temat nie został już wcześniej poruszony i czy nie jest już udzielona odpowiedź na dane pytanie. W tym celu należy skorzystać z opcji szukaj.


4.2 Jeżeli dany Temat już istnieje, a nie ma w nim odpowiedzi na nurtujące nas problemy, to należy zadać pytanie w już istniejącym Temacie. Jeżeli nie stwierdzimy obecności szukanego Tematu wtedy jesteśmy uprawnieni do założenia nowego Tematu zgodnego z zasadami działu w którym piszemy.


4.3 W przypadku stwierdzenia przez Administrację Forum założenia nowego Tematu, poruszającego wątek już istniejący na Forum zostanie on usunięty lub połączony z już istniejącym tematem. Decyzja pozostaje w gestii Administracji Forum.

 

5 Zasady pisowni i zamieszczanie informacji:

 

5.1 Użytkownicy zobowiązani są do umieszczania swoich tematów odpowiednich działach i wpisywanie w tytule tematu rzeczowej, zwięzłej informacji, o której mowa w treści. Nazwa tematu nie może być ciągłością tekstu wiadomości. Tytuły w stylu "problem...", "pomocy!", itp. są błędne i będą natychmiast usuwane.

 

5.2 Wybrane działy forum posiadają dodatkowe regulaminy odnośnie sposobu nazewnictwa tematu i należy je stosować dla danego działu. 

 

5.3 Zabrania się obrażania, wyzywania, bezpodstawnego osądzania oraz wszelkich działań na szkodę innych użytkowników forum, a także umieszczania treści ogólnie uznanych za obraźliwe, niestosowne, pornograficzne. Zabrania się również stosowania różnych form zaczepki, złośliwości i kpin. Powyższe ograniczenia dotyczą zarówno postów jak i shoutboxa.


5.4 W podpisach, postach i tematach zabrania się używania czcionki czerwonej - zarezerwowana dla członków Administracji Forum.

 

5.5 Zabronione jest usuwanie lub edycja wpisów dokonanych przez Administrację Forum. Takie postępowanie skutkuje automatycznym przydzieleniem ostrzeżenia.

5.6 Na Forum zalecane jest stosowanie polskich znaków diakrytycznych oraz zasad interpunkcji. Podczas tworzenia Tematów i Postów Użytkownik powinien stosować się do zasad gramatycznych, ortografii i sposobu logicznego formułowania myśli, pełnym zdaniem.


5.7 Zabrania się nadmiernego i niepotrzebnego stosowania klawisza ENTER (znaku nowej linii), co w efekcie powoduje niepotrzebne wydłużenie postu. Klawisza Enter należy stosować z umiarem.


5.8 Zabrania się pisania Tematów i całych Postów KAPITALIKAMI (czyli "z Shift'em" lub "z Capslock'iem") lub czcionką pogrubioną [BOLD].


5.9 Pisząc odpowiedź zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. Przy czym możliwe jest jednak cytowanie jednego lub wielu fragmentów, poprzedzającego postu (ostatniego postu widocznego na liście napisanych w danym temacie), lub całości treści, podzielonej na fragmenty, gdzie pod każdym fragmentem użytkownik winien zamieścić stosowny komentarz / odpowiedź.


5.10 Użytkownik dodając Posty zobowiązany jest do zachowania toczącego się wątku. Posty w znaczny sposób odbiegające od Tematu będą usuwane przez Administrację Forum.


5.11 Jeśli w danym Temacie dowolny Użytkownik doda Post, który porusza nowy wątek, Post zostanie skasowany lub przeniesiony wraz z odpowiedziami, do nowego Tematu w odpowiednim dziale.


5.12 Zabrania się zakładania kilku Tematów o tej samej treści lub podobnej tematyce w różnych miejscach Forum. Powielone Posty zostaną skasowane, a bliskie sobie Tematy zostaną scalone.

 

6 Zamieszczanie linków do stron www lub innych for internetowych

 

6.1 W przypadku wklejania w post linków do innych stron www lub for internetowych należy zamieszczać wykorzystując przycisk URL i dalej należy postępować zgodnie z informacjami wyświetlanymi na ekranie lub skorzystać z następujących tagów:

 

[url=http://adres.do.strony.www]tekst wyświetlany na forum[/url]

6.2 W przypadku forów internetowych należy dodatkowo zaznaczyć jeżeli wklejony link nie jest ogólnodostępny i wymaga logowania.

 

7 Uprawnienia Administracji

 

7.1 Administracja Forum ma prawo do przypinania tematów, przenoszenia, usuwania, scalania, edycji postów użytkownika w celu poprawy stwierdzonych nieprawidłowości, a także w celu nadania upomnienia czy też wydania polecenia w zakresie związanym z edycją postu, do którego osoba korzystająca z forum musi się zastosować.

 

7.2 Administracja Forum nie ma obowiązku powiadamiania o przeprowadzonej edycji postu Użytkownika.
 

7.3 Użytkownik naruszający regulamin forum, może zostać poddany karze od upomnienia słownego (pisemnego), przez przyznanie ostrzeżenia punktowego, aż do wydalenia z forum włącznie. Kary ustanawiane są przez Administrację Forum proporcjonalnie do zakresu przewinienia. Od decyzji można się odwołać, kontaktując się za pomocą formularza kontaktowego: https://megane.com.pl/contact/


7.4 Wszelkie uwagi odnośnie działania Forum należy zgłaszać za pomocą formularza kontaktowego: https://megane.com.pl/contact/

 

8 Postanowienia końcowe


8.1 Forum, w tym Administracja Forum nie ponosi odpowiedzialności za żadne uszkodzenia mienia Użytkowników oraz ich bliskich i znajomych, wynikające z zastosowania się do rad, pomysłów lub innych sugestii znajdujących się na stronach Forum.


8.2 Użytkownik publikując treści, załączniki i pliki na łamach Forum oświadcza, że materiały w żaden sposób nie naruszają prawa obowiązującego w Polsce, w tym prawa o ochronie praw autorskich. Użytkownik samodzielnie odpowiada za materiały publikowane na łamach Forum.


9.3 Użytkownik ma prawo do wglądu, zmiany lub usunięcia swojego konta i zawartych tam danych. Użytkownik wyraża zgodę na przetwarzanie podanych danych na potrzeby działania Forum.

 

Każdy użytkownik, który nie zgadza się z powyższym regulaminem nie może korzystać z forum.

 

Zastrzegamy sobie prawo do zablokowania dostępu do forum dla osób które złamały regulamin tego forum.

 

10 Załączniki do regulaminu

 

- Wykaz przetwarzanych danych

- Usunięcie konta na wniosek założyciela

- Zaufani partnerzy forum
 

Kontakt z Administracją Forum: https://megane.com.pl/contact/

 • Like 1
 • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!