Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

problem z wyciekiem


hercusie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam problem z którym chciałem się zwrócić do was!

otóż ostatnio zauważyłem wyciek z nieznanego miejsca.Postawiłem go zaraz na kołkach odkręciłem plastik a tam olej ale nie wiem skąd?

przy okazji zobaczyłem że spadła mi sprężyna wyłapująca luzy w skrzyni biegów założyłem ją bo myślałem że to przez tą sprężynę ale niestety

po paru dniach była następna plama.Czy ktoś może mi pomóc?czy to może być przegub?

Edytowane przez meganecoupe02
Zwracauj uwagę na pisownię postów, używaj znaków interpunkcyjnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim powiedz jaki to jest olej? Ciemny i zanieczyszczony silnikowy, czy raczej przeźroczysty przekładniowy.

Drugie, to ile ci go tam kapie? Zostawiasz plamy po nocy na pół auta, czy półtora kropl na posadzce ?

Kolejną kwestią jest - po zdjęciu tej pokrywy od dołu - wytarcie całego silnika dokładnie szmatą jak tylko ci się uda, a ciężko dostępne miejsca wyszorować pędzelkiem. Aby ułatwić sobie sprawę możesz pędzel maczać w rozpuszczalniku/ benzynie ekstrakcyjnej. Nie zakładając plastykowej pokrywy pojeździ, albo wręcz odpal auto na 15min i zobacz gzie się pojawiają pierwsze krople.

 

Od siebie dodam, że mam też w tym momencie wyciek w silniki 1.9dci 102k F9Q 732. Leci olej silnikowy w miejscu ze zdjęcia. Jest to śruba oraz dwie obok łączące miską olejową. Po wytarciu, bez uruchamiania silnika po około 1h pojawia się kropla, która praktycznie w centrum obrazka widać. Przez noc skapie "kałuża" o średnicy 1cm, czasami 1,5cm.

 

Wstępnie wychodzi na to, że to jest uszczelnienie miski. Mam już do wymiany "przepisowo" olej, więc dojdzie dodatkowy koszt zdjęcia miski i jej uszczelnienie.

 

1. Miska w tych silnikach na klej, czy uszczelka?

2. Czy wyciek w tym miejscu może oznaczać coś innego ?

post-26413-0-49798800-1305228909_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!