Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Silnik żle pracuje


wopa

Rekomendowane odpowiedzi

Możliwe objawy razem lub osobno:

- brak mocy

- pedał gazu nie daje płynnej jazdy (rwie)

- drżenie silnika

- tzw. pocenie się na przepustnicy (olej)

- komunikat: <sprawdz zasilanie> i kontrolka service

- przy hamowaniu silnikiem huczy

- znikający olej

- drobne wycieki oleju w różnych miejscach

- zatkany EGR

- olej w intercoolerze

- biały dym z rury wydechowej

- mechanik twierdzi, że to turbina

 

Pierwszą rzecz którą trzeba sprawdzić to plasikowe kółko umieszczone na przewdzie idącym od odmy do turba (rysunek w załączeniu, część w kółeczku). Nie ma normalnej możliwości sprawdzenia tej części tylko poprzez jej odłączenie i w to miejsce podpięcie zrobionego samemu (mój patent) zbiorniczka wyrównującego ciśnienie. Pojemnik plastikowy min. 1,5 l, dwa otwory: jeden od drugiego podkatem 90 stopni - jeden wyżej drugi niżej. Podłączyć tak jak na zdjęciu.

Włączyć silnik. Dodać gazu kilkakrotnie. Poczekać na pracującym silniku 10 min. i przejechać się ok 10 km. Jeżeli złe objawy pracy silnika przechodza to wymienić plastikowe kółeczko.

 

Drugą rzeczą którą trzeba sprawdzić jest przepływomierz.Najwygodniej zrobić to w ten sposób,że odłączyć kostkę od przepływomierza i przejechać się autem. Jeżeli jest poprawa to wymienić przepływomierz na nowy. Nie czyścić, bo to jest operacja na któtką metę.Bez przepływomierza mozna jeździć tylko autko połyka ok. 1.5 raza więcej paliwa. Nawiasem mówiac jak ma się podejrzane wysokie spalanie, to też może być to wina przepływomierza.

 

Przyznam szczerze, że boksowałem się z autem ponad pół roku. Usuwałem skutki. A dopiero to było drugą przyczyną. Główną był niewłaściwy olej (półsyntetyk) na którym przejechałem ok. 50 tys. który pozatykał (zmniejszył średnice) mi róze przewody i autko zaczęło fiksować.

post-1915-0-24906900-1307697136_thumb.jpg

post-1915-0-81585000-1307697179_thumb.jpg

Edytowane przez wopa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie leje i nic się nie dzieje. Właśnie wczoraj sprawdzałem całą instalację turbiny. Śladowe ilości oleju w rurkach od i do inercoolera oraz w przewodzie odma-turbina

Edytowane przez wopa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!