Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ubywa Olej, ale nie ma objawów


potentila

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, koledzy poratujecie rada- oto sprawa.

 

W mojej Megi, zauważyłem ostatnio na początku na wskaźniku elektronicznym- tym na komputerze, że ubyło jedno oczko- odrazu sprawdziłem bagnet, i faktycznie było trochę poniżej- ostatnio jednak olej zaczął wyraźnie ubywać- więc na bagnecie jest w okolicach 3/4.

Czujnik elektroniczny pokazuje że mam w tej chwili połowę oleju- wczoraj wieczorem jak parkowałem było 5 oczek, dziś rano są 3 oczka <piwko>

 

Dodam, że aukot nie kopci przy odpalaniu, nie mam za mną dymu, nie szarpie, oraz nie zauważyłem spaku mocy- nie mam nawet kropli oleju pod silnikiem/

Ostatnimy czasy, zauważyłem że mam sporo oleju w w miejscu gdzie jest zaślepiony EGR- naprawdę sporo tam tego się leło, idąc za radami innymi zmieniłem styl jazdy na trochę bardziej agresywny- 2-2.5 tys i w tej chwili EGR suchy.

 

Co to może być, dodam że od ostatiej wymiany najeżdziłem 10.000 i już powli szukuję sie do wymiany oleju, ale to nie rozwiązanie- co to może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zawsze sprawdzasz poziom oleju w takiej samej sytuacji? Bo jak auto dłużej postoi to więcej oleju ścieknie do miski, jak parkujesz na wzniesieniu czy coś takiego to poziom też może się zmnieniać. Moim zdaniem jeśli od wymiany do wymiany (10 tys. km) nie ubywa więcej niż 1-1,5 litra to jest wszystko ok <piwko>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomik 1970 a odnośnie tych luzów <piwko> znaczy, że mam się szykowac do regeneracji, czy jest inna opcja naprwy wynalazku. Może przy wymianie muszę wyczyścić porządnie kolektor, zaślepiony EGR oraz przepływościomierz- EGR się pocił strasznie. Dziwi mnie tylko to, że ten ubytek oleju nastepił bardoz szybko, w ciągu tygodnia- autko naprawdę jeżdzi jak dawniej, nawet przy redukcji do 4 biegu nie zakopci.

 

Megidti zawsze sprawdzam olej w garażu, na płaskiej podłodze, więc raczej to wina złego ustawienia autka.

 

Jest jeszcze jdna sprawa, w ciagu nocy spadł mi na wyświetlaczu od komputer z 5 oczek, na 3 oczka- może to wina czujnika poziomu oleju- test komputer nic nie zgłasza, więc raczej odpada- prędzej oleju nie brał ani grama.

Straszeni nurtuje mnie jedno, czemu swego czsu EGR (zaślepiony) był cały zalany olejem, nawet brudna była od oleju ta plastikowa osłona nad nim, oraz węzyk w otulinie który tam jest- może tutaj jest winowajca

 

Gdzieś musi być przyczyna, tylko gdzie :notacrook:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko brak objaw na padajcą turbinę, zero kopcenia, spadku mocy, szarpania oraz nic innego- dodam, że zmieniłem styl jazdy, czyli kręcę go trochę dlużej w okolicach 2-2.3 tys i EGR suchy, nic nie kapie, ale jakby olej zaczał szybciej uciekać- wymiana oleju mnie czeka, wieć warto już to zrobić- kwestia taka, żeby nie szuakć a już mieć przyczyną

 

dodam, że ostatnio autkiem bardziej trzęscie :notacrook:

 

W ramach forumowego obowiązku przekazywania informacji potomnym piszę:

 

Dokładnie ubyło mi oleju niecałe 100 ml- i to nie aż tyle, więc tyle co nic.

Olej nie przedostaje się żadnym wężem dolotowym do turbiny, i turbina oleju nie bierze.

Uszkodzony był czujnik elektroniczny, i dlatego wariował mi komputer. Dodatkowo przeczyszczony zaślepiony EGR, wymieniony filtr powietrza silnika :)

Więc olej został wymieniony (robię to co 10.000+ filtry oleju i paliwa) i naprawdę ubytek oleju w silniku prawie żadny. Niepotrzebnie spanikowałem, ale jak pisałem w pierwszym poście, zmieniłem styl jazdy na bardziej dynamiczny- okolice 2.2 obrotów i czuć róznicę :) na <piwko>

Edytowane przez potentila
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Zauwazylem u siebie taka przypadlosc, ze jak olej jest juz zuzyty zaczyna go ubywac. Zaczynam wtedy dolewac zeby wyrownac stan. Problem konczy sie gdy wymienie olej na nowy. Duzo smigam wiec wymieniam olej roznie czesto ale pilnuje granicy 10tys km. Oleju zaczyna ubywac po dystansie 8-9 tys km czyli widac ze cos w tym jest. Jak widze ze oleju zaczyna ubywac (po przewidzianym dystansie) jade na wymiane i nie ma mowy o dolewkach od wymiany do wymiany. Pilnujcie wiec jakosci oleju w swoich autkach a odwdziecza sie wam na pewno.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, pkt. 5.7 - proszę skorygować swoją wypowiedź o kropeczki, ogonki i kreseczki przy literach :D

 

0cool

Edytowane przez 0cool
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!