Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przepustnice w K4J


B-Rey

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie przepustnic jakich używano w Megane z silnikiem 1.4 16v. Mianowicie zauważyłem że w niektórych silnikach jest linka a w innych jej nie ma (lub nie widać). Czy to oznacza że K4J występowały z elektroniczną przepustnicami?

C19097490_9.jpg

C18538262_9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jam z 2001 i jest bez linki:)

Tzn. linka jest, tylko trochę krótsza <piwko> od pedału gazu do potencjometru (chyba), który jest w komorze silnika, pod pompą wspomagania hamulca.

Tak więc wychodzi, że przepustnica jest elektroniczna.

Niestety Francuzi lubią pomieszać osprzęt/części pomiędzy rocznikami i nie ma w tym żadnej reguły... a może jest? Wersja wyposażenia?

 

pozdrawiam,

Krzysiek

Edytowane przez meganecoupe02
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Przepraszam za wydłubanie takiego starego wątku, ale właśnie drążę temat nierównych obrotów biegu jałowego i przy okazji również zauważyłem różnice w budowie przepustnic. Jak się okazało żabojady rzeczywiście namieszały i nawet w autach z jednego rocznika są różne rozwiązania. I tak w mojej Megance z 2001 r. z silnikiem 1.4 16V jest przepustnica bez linki. Tam, gdzie przepustnice z linką mają silniczek krokowy u mnie jest jedynie szeroka wtyczka i tyle. Moje pytanie brzmi: jak działa taka przepustnica, bo nie widzę żadnego silniczka krokowego, który w wersji z linką odpowiada za obroty biegu jałowego? Jeśli nie ma silniczka krokowego, to w jaki sposób utrzymywane są obroty biegu jałowego?

Edytowane przez colins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedzialna jest za obroty własnie ta przepustnica, jest w niej układ scalony który pełni role silniczka krokowego, jesli on sie zepsuje to albo masz magika który naprawi przepustnice albo jak u nas w serwisie sie robi wymienia sie przepustnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wygląda na to, że posiadacze standardowych przepustnic tj. na linkę mają tańsze w naprawie rozwiązanie. :notacrook: Zawsze mogą też pobawić się w czyszczenie silniczka krokowego. W przepustnicy elektronicznej mogę sobie co najwyżej wymienić jej uszczelki/oringi i nic poza tym. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!