Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

DF055_niewłaściwa konfiguracja


Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Koledzy,

 

Proszę o pomoc w ustawieniu właściwych parametrów samochodu: dot. moduł ABS 8.0 V3.

 

Mój problem pojawił się po podłaczeniu przeze mnie sondy Clip i nieumiejętnym i nierozsądnym "grzebaniu" w oprogramowaniu sterownika ABS.

Kiedy zorientowałem się że na 6-tym biegu nie działa tempomat, zacząłem rozpoznawanie problemu w internecie. Doszukałem się podobnego przypadku i możliwego sposobu na naprawę, poprzez kontrolę i ewentualną korektę patametrów sterownika ABS. Tak więc podłaczyłem Clip'a, wszedłem do modułu ABS sprawdziłem ustawienia i wyskoczył błąd: "DF055 zaprogramowanie parametrów samochodu, 2 Def", monit na wyświetlaczu: sygnał dźwiękowy, "usterka hamulców" STOP, pulsowanie kontrolki ABS.

Mój samochód to: Grand Scenic phII, rp. 2006, 2.0 dCi, JM1K, silnik M9R 700, skrzynia PK4.

 

Czy któryś z Szanownych kolegów, może wie jak powinna wyglądać prawidłowa konfiguracja parametrów (jakie wartości): VP004, VP007, VP032? A może powinienem jeśce gdzieś indziej dokonać zmian?

Posiadam Instrukcję serwisową do Scenica wydanie z 2003. Niestety nie ma tam nic o Scenicu z silnikiem M9R.

 

Z góry dziękuję za pomoc!

DF055.pdf

dane auta.pdf

inne parametry.pdf

obecna konfiguracja.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UKŁAD ABS

Diagnostyka

DF055

OBECNA

PROGRAMOWANIE PARAMETRÓW POJAZDU

1.DEF: Brak zaprogramowania parametrów pojazdu

2.DEF: Niezgodność zaprogramowanych parametrów

ZALECENIA

Cechy szczególne:

Brak zaprogramowania lub nieprawidłowa wartość parametru PR063 "Parametry

pojazdu". Miganie kontrolki ESP z częstotliwością 8 Hz poza trybem diagnostycznym.

Odczytać parametr PR063 "Parametry pojazdu", użyć polecenia VP004 "Parametry pojazdu" w celu

zaprogramowania wartości zmiennej zgodnego z typem pojazdu.

Koniecznie wybrać wartość zmienną, która jest zgodna z danym pojazdem.

Jeżeli usterka nadal występuje, skontaktować się z techline.

PO NAPRAWIE

Wykasować usterkę z pamięci modułu elektronicznego.

Wykonać jazdę próbną, a następnie ponowną kontrolę za pomocą przyrządu

diagnostycznego.

 

 

VP004: Parametry pojazdu

To polecenie umożliwia wykonanie konfiguracji typu silnika + określenia układu

hamulcowego + typu nadwozia.

Wybrać polecenie VP004 na przyrządzie diagnostycznym (upewnić się że wprowadzone

warianty odpowiadają wyposażeniu pojazdu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dziękuję za zainteresowanie.

W załączeniu przesyłam print screen'y VP004 z moimi ustawieniami pojazdu.

Parametr PR063: tu podajemy tylko wartość, tj. 84 bez literki J lub S, u mnie jest 84 a jest to zmienna ESP - system którego nie mam, a może powinna wynosić 0 w moim przypadku? Zatem jak należy prawidłowo tą zmienną wpisać: J84, S84 czy 84?

 

A może nieprawidłowo określiłem typ nadwozia? Podałem J a może powinienem ustawić B/C/E/G/K/L ? Wiadomo jak rozumieć te oznaczenia?

A typ sprzyni biegów? Posaidam sprzynię manualną 6-tkę ozn. PK4. W Clip'ie trzeba określić: S.B.MAN lub BVA. Wybrałem tą pierwszą, czy dobrze??

 

Zrobiłem jazdę próbną. Nie działa ABS, jest komunikat na wyświetlaczu: "Usterka hamulców", pilsuje kontrolka od (abs) i świeci STOP.

 

Z góry dziekuję za wyjaśnienie.

Pozdrawiam

 

Dodano: 24 lut 2014 - 12:02

Cześć,

 

Kolego Edarek, mam prośbę, czy dysponujesz może właściwą konfiguracją parametrów dla mojego samochodu, tj: Grand Scenic phII, rp. 2006, 2.0 dCi, JM1K, silnik M9R 700, skrzynia PK4. Jeżeli trzeba, mogę podać VIN.

W załączeniu aktualane nastawy.

 

Czy Clip v113 jestem stanie ustawić właściwe dane?

 

Z góry dziękuję za pomoc,

Pozdrawiam

UPC_parametry samochodu.pdf

abs_synteza.pdf

UPC_parametry samochodu.pdf

ABS parametry.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam! Przykro mi ale prawidłowej konfiguracji nie znam. Skrzynia 6-biegowa ma oznaczenie BVM6(chyba). Polecam MR372SCENIC3 poszukaj w net. Jest sporo w 38C.( 38C-10; 38C-11; 38C-38....43 ). Polecam też MR372SCENIC8 (88B-1............14).

Edytowane przez edarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

I w końcu udało się naprawić mój problem. Potrzeba niemałej znajomości Clip'a aby wprowadzać własciwe dane. Niestety samo posiadanie programu takiego jak mają w ASO na nic się zda bez doświadczenia. Mechanik też miał problemy, dlatego wymagało to trochę czasu. Jedno jest pewne, dokonał rzeczy z którą w niejednym ASO mieli by problem. Twierdzę tak dlatego, że od samego początku posiadania Scenica bujałem sie z błędem w hamulcu postojowym. Niejednokrotnie podpytywałem w ASO w czym rzecz a oni zawsze, że jest to element wadliwy, podlegał obowiązkowej wymianie (akcji przywoławczej) i proponują odpłatną wymianę. Trochę im się nie dziwię w końcu to hamulec i nikt za parę groszy nie będzie brał odpowiedzialności.

Dla kolegów z okolic Zakopanego chętnie podam namiar na gościa.

Ale do rzeczy.

Prawidłowa konfiguracja w moim przypadku wygląda tak:

PR030 wskazania prędkosciomierza wart.: 68;

PR020 prędkość pojazdu przy ustawieniu param.: 255;

PR063 parametry samochodu: 2 (i tutaj miałem błąd, wpisywałem 84 a powinno być 1 lub 2).

Dziękuję za zainteresowanie moim problem a w szczególności koledze edarek

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!