Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

MP3 zamiast zmieniarki


Rekomendowane odpowiedzi

czyli jak u mojego ojca :/ a co do sterowania ze zmieniarki... nie wiem na 100% ale to chyba nie jest tylko kwestja zwarcia dwu pinow, to jest chyba elektronicznie... :/ tzn jest kanal informacyjny, przez ktory centrala sie komunikuje ze zmieniarka, radio musi dostac konkretny sygnal od zmieniarki... ale zaznaczam, mozliwe ze wystarczy zwarcie masy z jakims pinem, co dla radia juz moze znaczyc obecnosc zmieniarki. rozpiska pinow jest tez w instrukcji MR (na ftp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie sprawdzam co dokladnie jest na tych pinach, bo jak zwarlem dwa z nich to iskry polecialy :shock: ale na szczescie nic sie nie stalo :-)

Okazuje sie , ze na jednym, albo dwoch podawane jest napiecie +12V !

Oznacze kabelki z napieciem, zeby czegos nie spalic i zaraz ide dalej probowac.

 

niestety nie udalo mi sie uaktywnic tego wejscia.

Kupilem radio do megany II, ale okazalo sie, ze radio jest chyba z nowszego modelu (ma biale podsietlenie, u mnie jest bursztynowe) Mam do niego kod, lecz nie moge go wprowadzic, poniewaz nic sie nie wyswietla na wyswietlaczu. Oczywiscie podlaczylem wszystkie wtyczki jak trzeba.

Czy w tej sytuacji jest jakas mozliwosc uaktywnienia wyswietlacza ? Czy musze miec radio do starszego Megane II ?

 

[ Dodano: 2007-03-17, 12:24 ]

Niestety nie bylo mozliwosci uaktywnienia wyswietlacza, podobno megane od 2005 roku ma inaczej zaprogramowany komputer i nie da sie nic z tym zrobic.

Wrocilem do punku wyjscia ; sprzedalem Radio do meganeII z 2005 roku i kupilem podobne co mialem wczesniej z napisem "Tuner List". Na szczescie duzo na tym nie stracilem :mrgreen:

 

Wobec tego ponawiam pytanie, czy ktos z was wie jak uaktywnic to cholerne wejscie na zmieniarke ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

danielossss napisał:

Mi nie chodzi o źródło sygnału MP3 (to jest proste)- czy inne, ale o możliwość obsługi tego fabrycznym pilotem pod kierownicą, że o wyświetlaczu nie wspomnę (odpuściłem wyświetlacz na samym początku).

polecam stronke http://forum.meganecoupe.pl/

tam jest o podłaczeniu nie firmowego radia pod dżoja w reni-poelcam wyszukiwarke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!