Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

i [Scenic I phII] CZUJNIKI CIŚNIENIA POWIETRZ


ireneusz

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem tu nowy .Witam zatem serdecznie .Dotychczas byłem uzytkownikiem innej marki i innego forum .Dlatego ciężko mi się tu poruszać a co wazniejsze przeszukiwać to forum a mam pilną decyzje do podjęcia.

Mam scenica z 2001 1.9dCI chciałem zmienic opony na zimowe i przebrnąłem przez ten temat z ogromnymi problemami .

Mam juz opony i felgi które teraz są w zakładzie gdzie się nimi zajmuje specjalista.

Autko mam wyposazone w czujniki cisnienia w oponach a w felgach zimowych nie bede miał tych czujników .

czy muszę jechać do serwisu zeby mi odłączyli jakieś systemy żeby nie świecił się SERV?

Może jest jakis "knif " żeby to obejśc.

Czy wyłaczenie tych systemów będzie skutkować na prace systemu kontroli trakcji i antyposlizgowy?

Przepraszam purystów regulaminowych ale w wyszukiwarce nie znalazłem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wyłaczenie tych systemów będzie skutkować na prace systemu kontroli trakcji i antyposlizgowy?

Przepraszam purystów regulaminowych ale w wyszukiwarce nie znalazłem .

 

Ja mam u siebie wyłączone przez ASO czujniki i nie ma to żadnego wpływu na prace ABS-u czy ESP. Generalnie uważam to za straszne badziewie (czujniki ciśnienia) . Wytrzymałem z nimi 3 miesiące i je odłączyłem. Wyznaję zasadę kontrolowania co jakiś czas ciśnienia w kołach. Jeśli zmienisz całe koła to komp będzie wariował. Nie znam obejścia poza odłączeniem czujników w ASO. No a jesli sa one Ci jakoś niezbędne do życia to ponoć można dokupić dodatkowy komplet ale to tak wiem ze słyszenia nigdy się tym nie interesowałem. Nie wiem czy komp przyjmie nie 4 szt a 8 szt czujników.(czy nie jest tak że i tak trzeba zmieniać ustawienia kompa w ASO. :roll:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o czujnikach ciśnienia było juz parę postów w tym dziale proszę poczytać w tematach o felgach aluminiowych lub stalowych tam na pewno będą informacje na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!