Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jakie świece stosujecie w swoich silnikach?


Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ przewija się trochę wątków odnośnie świec (szczególnie w silnikach 16V) interesuje mnie jakie macie opinie- doświadczenia w temacie świec. Można pisać w takim stylu:

 

silnik K4M700 (1,6 16V)

świece NGK BKR6EZ

 

uwagi: po wymianie kilka tysięcy temu silnik odzyskał swoją sprawność, ale nie trwało to zbyt długo- jakieś 3 kkm.

 

Teraz planuję zakup zalecanych przez Dialogysa do tego silnika, a są to:

EYQUEM RFN58LZ

CHAMPION RC87YCL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik K7M 702

świece BOSCH FR7DC0

również zauważyłem poprawę osiągów auta po zmianie świec ale nie wiem jak długo to trwało ponieważ u mnie głównym jeżdżaczem kilometrów jest żona.

co do eyquem bardzo ciężko dostać przynajmniej u mnie nawet nie myślą o zamawianiu głównie polecają NGK, Brisk, Bosch, ISKRA??? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jak byłem u mechaniora zajmującego się tylko Reanault to on powiedział by stosować tylko eyquem chyba że ma się lpg to NGK (eyquem kosztują tyle samo co NGK) można je dostać w Warszawie przy ul. Ogrodowej :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Endi85, wpisz tego swojego mechaniora dziale warsztaty z jakimś komentarzem czasami lepiej jechać do warsztatu z ktorego ktoś korzysta (powołać sie na niego) niż eksperymentować samodzielnie :-D, chyba że tu mowa o warsztacie Auto Crew o którym to nie wypowiadałeś sie pozytywnie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kupiłem EYQUEM RFN58LZ i zapłaciłem 36 złotych za komplet.

Na razie przejechałem około tysiąca kilometrów i nie mam zastrzeżeń- silnik pracuje równo na biegu jałowym i przyspiesza bez tzw dziury czy drgawek.

Zobaczymy za rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój silnik też nie trawi NGK- przez rok poleciały dwa komplety.

zdjęcie

 

Jak kupiłem samochód to były NGK BKR6E, potem wymieniłem na NGK BKR6EZ i sytuacja się powtórzyła- padły.

 

A dlaczego:

 

NGK

 

obstawiam przebicia na izolatorze spowodowane np zabrudzeniami lub przez olej (mam nieoryginalny korek wlewu oleju i trochę mi paruje, a potem się skrapla w komorach świec).

 

Może izolatory w innych markach są lepiej wykonane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja zalozylem ngk "V-line 16" silnik K7M i jak narazie jest supcio ok 2tys poprzednio byly Denso i kilka razy silknik "kichnol".

Swiece BOSCHA to tylko napis jest Boscha a swieca moze byc np eyquem; poniewaz bosch zleca "grawerke" jakies firmie ktora spelnia jego oczekiwania :!:

Oczywiscie nie zapomnijcie posmarowac gwintu swiecy dobrym smarem (ja uzywam smaru na bazie miedzi z Liqui Moly ok 20pln 100mil) bo to czesto jest problemem zaniku iskry :!:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!