Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[manual] Przekładka lamp z phII do phI


Rekomendowane odpowiedzi

  • 7 miesięcy temu...

temat odkopię bo zrobiłem manuala <ok>

korzystając z wolnego czasu wspólnie z kolegą (SzaŁaS jakiś czas temu poprzekładaliśmy lampy w swoich autach ,więc nadszedł czas na mały manual :oops: Aby zmienić lampy tylne ,na poliftingowe ,potrzebne nam będą oczywiście lampy z wkładami ,oraz same kostki bez kabelków -jeśli ktoś niechce bawić się w lutowanie 8-) ,

Najpierw należy wykręcić stare lampy ,przykręcone są od wewnątrz dwiema nakrętkami na klucz 10 (widoczne po zdjęciu osłony lampy w bagażniku ) i przykręcić nowe lampy ,oraz włożyć wkłady z zarówkami do tych lamp .

cca5053d27494df7m.jpg

72412357a2dd6350m.jpg.

Następnie zabieramy się za przerobienie kostek ,w tym celu należy spisać sobie numery pinów oraz odpowiadające im kolory ,a następnie odchylić klapkę z numeracją pinów by móc wyjąć poszczególne piny z kostki ,po odchyleniu tej klapki,należy z drugiej strony kostki podważyć plastikowy zatrzask ,który uniemozliwia przesuwanie się danego pinu kostki -jak na foto :mrgreen:

0447397c54c32433m.jpg2c55ffd4387af722m.jpg .Gdy wyciągniemy już wszystkie piny ze starej kostki ,możemy je włożyć do nowej kostki wedle schematu :

dla lampy lewej : (jeśli mamy kostki po lifcie z przewodami to poprostu podmieniamy te same kolory )

4c1087c66a85dcd9m.jpg

kostka stara / kostka nowa

pin nr 8- brak

pin nr 7 - do pin nr 6 kolor jasny pomarańczowy

pin nr 6 - niepodłączamy (dodatkowa masa ) czarny

pin nr 5- do pin nr 4 kolor brązowy

pin nr 4- do pin nr 3 kolor niebieski

pin nr 3- do pin nr 2 kolor fioletowy

pin nr 2- do pin nr 5 kolor czarny z fioletowym paskiem

pin nr 1- do pin nr 1 kolor biały

po przekładce kostka wygląda tak :

981c94a5dd456421m.jpg

Podobnie postępujemy z lampą prawą ,rozbieramy kostkę i wyjmujemy piny z jednej kostki i przekładamy do drugiej :

2cea240ca2336475m.jpgfaba2fb32e981388m.jpgf01f9738d0654aebm.jpg

Dla lampy prawej podłączamy wedle schematu :

k.stara /kostka nowa

pin nr 8- do pin nr 6 biały

pin nr 7 - do pin nr 2 czarny z fioletowym paskiem

pin nr 6 - do pin nr 5 fioletowy

pin nr 5- do pin nr 3 niebieski

pin nr 4- do pin nr 4 brązowy

pin nr 3- niepodłączamy

pin nr 2- do pin nr 1 pomarańczowy

pin nr 1- brak

Należy pamiętać.ze dla drugiej lampy dane kolory pinów będą w odbiciu lustrzanym ,czyli jak na 1 pinie był biały to w drugiej lampie ten kolor będzie na pinie 6 :oops:

(SzaŁaS poszedł krótszą drogą dolutowując odpowiednie przewody nowej kostki do starej ,więc zachował obie kostki ,u mnie pozostała obecnie jedna 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

No i ja odkopie troszkę temat..

Przydałby się jakiś manual do megane I w wersji coupe,bo przekopałem cały internet,a nic konkretnego nie znalazłem.

Może ktoś ma,albo robił..? Będę wdzięczny za info <czerwona>

 

Edit:

Pytanie nieaktualne juz..

8193790630_c3d3c7e2c9_z.jpg

Edytowane przez Diabolicus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 4 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!